Керування дозволамиКерування дозволами

Запитання - відповіді

Якщо у Вас після ознайомлення з цим матеріалом все ще є запитання, звертайтеся, будь ласка, за телефоном «Цілодобової варти» 15-60 чи на електрону адресу dnz@vmr.gov.ua

1. Як мені зареєструватися у разі відсутності електронної адреси? 

В полі «електронна адреса»  введіть адресу службової поштової скриньки dnz@vmr.gov.ua. У разі зміни статусу з Вами зв’яжуться представники дитячого садочку або оператор департаменту освіти.

2. В реєстраційній формі вказувати адресу проживання чи реєстрації?

Вказуйте адресу, за якою Вас можна знайти у разі потреби.

3. Де можна вказати час, коли ми хочемо піти до садочка? 

В полі «Примітка» Ви можете написати бажаний час вступу дитини до дитячого садочку. Програма автоматично реєструє рік вступу станом на 1вересня: група раннього віку – до 3 років, молодша група – від 3 до 4 років, середня – від 4 до 5 років, старша – від 5до 6 років.

4. Чи обов’язково приходити до міської ради, щоб зареєструватися до дитячого садочка? 

Необов’язково, якщо у Вас є доступ до Інтернету, Ви самостійно можете зареєструватися на сайті Вінницької міської ради.

5. Як зареєструвати заявку, якщо свідоцтво про народження видане в іншій країні? 

У разі наявності свідоцтва про народження з інших країн реєстраційна картка в полі «серія і номер свідоцтва» заповнюється наступним чином:

​Серія​Номер
9-ПО
(перші великі 2 літери від назви країни, Португалія – ПО, США – СШ.
«9-» не змінюється )​
​6 останніх цифр оригінального свідоцтва про народження. Якщо в номері свідоцтва менше 6 цифр, наприклад 1456, то записується 001456.
Повинно бути обов’язково 6 цифр.
​9-ВЕ (Великобританія)​459876

 6. Якщо старша дитина ходить до цього садочка, де про це можна вказати? 

В полі «Примітка» Ви можете вказати дану інформацію.

7. Коли буде змінено статус? 

Статус буде змінено наприкінці серпня – початку вересня, коли формуються групи. Проте, у разі наявності вільних місць в дитячому садочку, зміна статусу може відбутися протягом року, про що Вам буде повідомлено листом на Вашу електронну адресу. Відслідковуйте Ваш статус на сайті.

8. При реєстрації нам вказали електронну адресу dnz@vmr.gov.ua, яким чином ми взнаємо про зміну статусу? 

Про зміну статусу Вам повідомлять представники дитячого садочку або працівник департаменту освіти міської ради по телефону.

9. Куди і коли нести документи на зарахування? 

З моменту отримання повідомлення, що Ваш статус змінено, Вам надається 30 днів, щоб звернутися до адміністрації дитячого садочку щодо зарахування Вашої дитини.

10. В реєстраційній формі вказувати мікрорайон проживання? 

Реєстраційна форма автоматично підставляє мікрорайон розміщення дитячого вибраного садочку. Мікрорайон проживання дитини на етапі реєстрації не має значення.

11. Як можна додати електронну адресу до вже зареєстрованої заявки? 

Можете відправити додаткову інформацію на електроннy адресу dnz@vmr.gov.ua.

12. Ми зареєстровані 120, а в садочку буде сформовано тільки 3 групи, це означає, що ми залишимося без садочка? 

В такому разі Вам буде запропонований дитячий садочок, який знаходиться у вибраному Вами мікрорайоні і де є в наявності місця. Перед реєстрацією ознайомтесь з інформацією щодо наповненості груп садочку.

13. При заповненні реєстраційної форми з’являється повідомлення, що така дитина вже зареєстрована, що нам робити? 

Даний випадок свідчить, що з метою реєстрації до декількох садочків, хтось сфальсифікував номер свідоцтва про народження. Зверніться до працівників департаменту освіти міської ради.

14. Де можна прописати мобільний телефон одного з батьків? 

Ви можете прописати номер мобільного телефону в полі «Робочий телефон» чи в полі «Домашній телефон» у разі його відсутності.

15. Якщо ми хочемо відвідувати садочок санаторного типу (спеціальну групу), де потрібно це вказати? 

В реєстраційній формі Ви ставити галочку в полі «Необхідний садочок  компенсую чого типу», далі обов’язково вказуєте вид фізичного порушення (вада зору, вада опорно-рухового апарату тощо).

16. Як отримати направлення департаменту освіти до садочка санаторного типу чи спеціальної групи? 

Для зарахування до санаторного садочку (спеціальної групи) Вам необхідне направлення департаменту освіти. Після зміни статусу Ви подаєте до Прозорого офісу Вінницької міської ради наступні документи:

 • свідоцтво про народження (копія);
 • паспорт одного з батьків (копія);
 • ідентифікаційний код (копія);
 • висновок психолого-медико-педагогічної консультації м. Вінниці або заключення лікувально-контрольної комісії територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру.

17. Чи є пільги в одинокої матері? 

Пільги при зарахуванні до дитячого садочку мають вдови та вдівці.

18.Як зараховуються діти із сімей, які прибули із АРК,та південно - східних  регіонів.

 зараховуються першочергово.

19. Чи потрібно реєструватися до відомчих та приватних садочків? 

В м. Вінниці функціонує 1 відомчий садочок (ДНЗ № 39) та 3 приватних садочка («АІСТ», «Дельфін» та Св. Миколая), до яких не потрібно реєструватися. Звертайтеся до адміністрації навчальних закладів щодо зарахування.

20. Якщо я не маю доступу до мережі Інтернет, як мені у такому разі зареєструватися?

Необхідно звернутися до будь-якого з чотирьох міських Центрів адміністративних послуг (вул. Соборна, 59 (адмінприміщення міської ради); пр. Космонавтів, 30; вул. Островського, 85; вул. 50-річчя Перемоги, 7), де консультант допоможе заповнити  реєстраційну  форму.

При собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код та свідоцтво про народження дитини.

21. Що є підтвердженням того, що я дійсно стою на черзі? І чи можливий варіант, що мене просто виключать з черги без мого відома?

Роздруківка реєстраційної форми. Без Вашого відома з черги дитину виключити не можуть, однак після того, як Вам повідомили про те, що дійшла Ваша черга  влаштовуватися в садок – необхідно на протязі 30 днів подати необхідні документи до обраного ДНЗ. В протилежному випадку Ваша заявка буде перенесена до  розділу «Відмова від зарахування».

21. Що робити, якщо я помітив помилку у роздруківці?

Необхідно звернутися до будь-якого Центру адміністративних послуг або зателефонувати за номером 65-10-40 або 65-10-42.

22. Якщо я передумав і хочу віддати дитину на виховання до іншого садочку, що мені в такому випадку робити?

Необхідно видалити заявку з реєстру до попереднього садочку, для цього потрібно зателефонувати на номер 65-10-42. А потім заповнити знову реєстраційну форму,  щоб зареєструватися до іншого  садочку.

23. Якщо моя дитина ще маленька, чи можу я поставити у чергу не на поточний рік, а на майбутній?

Так, така можливість існує. Батьки обирають бажаний рік вступу.

24. Які документи необхідно мати при влаштуванні у садочок?

 • заява батьків або особи, яка їх замінює;
 • медична картка про стан здоров'я дитини (ф. № 026/о);
 • довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
 • свідоцтво про народження;
 • реєстраційна картка про встановлення статусу щодо можливості зарахування в даний ДНЗ, яка роздруковується з розділу «Перевірка статусу заявки по серії та номеру свідоцтва про народження» з персонального комп’ютера або в центрах адміністративних послуг Вінницької міської ради.

До ДНЗ (груп) компенсуючого типу (санаторних та спеціальних) необхідно ще мати висновок психолого-медико-педагогічної консультації м. Вінниці або заключення лікувально-контрольної комісії територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення департаменту освіти Вінницької міської ради.

25. На протязі якого часу мені необхідно подати документи до ДНЗ?

Протягом 30 днів після зміни статуси на «Є можливість зарахування до ДНЗ».

26. Якщо моя дитина вже відвідує дитячий садочок, а нам потрібно перевести його до садочку в іншому мікрорайоні?

Перевід з одного дитячого садочку до іншого здійснюється без реєстрації, при наявності вільних місць в обраному садочку та за умови, що дитина відвідувала  не менше як 0,5 року дитячий садочок.

Перевід з одного садочку до іншого в спеціальну (санаторну) групу здійснюється без реєстрації, при наявності вільних місць та на підставі направлення департаменту освіти.

27. Якого віку діти можуть бути зараховані до дитячого садочку?

Мінімальний віку дитини для зарахування до дитячого садочку – 1,5 року (1 рік і 6 місяців) станом на 01.09. бажаного року вступу.

28. Якщо в поточному році ми не потрапляємо в групу раннього віку дитячого садочку, нам потрібно ще раз реєструватися на наступний рік в молодшу групу?

Перереєстровуватися не потрібно. Якщо протягом жовтня-травня Вам не буде запропоноване місце в групу раннього віку, Ваша заявка буде врахована при формуванні молодшої групи. Молодша група (у разі формуванні у Вашому дитячому садочку) буде формуватися з 2 черг: 1 – залишок заявок з 2013 року в групу раннього віку  та 2 – черга на 2014 рік в молодшу групу. Місця в молодшу групу з цих 2 черг будуть пропонуватися по даті реєстрації.

29. Де можна взнати кількість місць на наступний навчальний рік по всім садочкам міста?

На сайті Вінницької міської ради публікується інформація щодо кількості місць в дитячих садочках. Форма вибору садочку враховує прогноз зарахування автоматично та видає список вільних садочків за введеними Вами параметрами.

30. Як зараховуються діти із сімей вимушених переселенців ?

Діти із сімей, які прибули з території Автономної Республіки Крим, м. Севастополь та південно-східних регіонів України зараховуються першочергово.

31. Як зараховуються діти із сімей військовослужбовців та правоохоронців ?

Діти із сімей військовослужбовців та правоохоронців, що призначені для проходження служби  на час оголошення мобілізації згідно Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 року №303/2014 з урахуванням вікових категорій дітей, групи для яких сформовано в дошкільному навчальному закладі  зараховуються першочергово за наявності довідки про проходження служби в АТО.

Інші категорії військовослужбовців – 1: 10.

21. З якого віку зараховуються діти в дошкільні навчальні заклади ?

 • В групи загального розвитку дітей, яким виповниться станом на 1 вересня року вступу  1,5 роки;

 • в дошкільні навчальні заклади санаторні №№21.35,37,67дітей,яким виповниться на 1вересня року вступу 1,5 роки;

 • комбінованого типу (з групами загального розвитку та спеціальними) та спеціального призначення,а саме:

  • ДНЗ№28 заклад спеціального призначення для дітей з вадами зору реєструвати дітей ,   яким виповниться станом на 1 вересня року вступу 2 роки;

  • ДНЗ№24 комбінованого типу - в групи для дітей з порушеннями центральної нервової системи, реєструвати дітей, яким виповниться  станом на 1 вересня року вступу 2 роки;

  • ДНЗ№60 комбінованого типу  в групи спеціального призначення для дітей з вадами зору реєструвати дітей, яким виповниться станом на 1 вересня року вступу 2 роки;

  • в спеціальні та санаторні групи дошкільних навчальних закладів комбінованого типу (з групами загального розвитку та спеціальними або санаторними) №№ 4, 9, 13, 23, 26, 27, 31, 36, 38, 46, 47, 52, 59, 71,72,75 дозволяється реєструвати дітей, яким виповниться станом на 1 вересня року вступу 3 роки.