​Бюджет ГРОМАДИ

Бюджет ГРОМАДИ.jpg
Бюджет Вінницької міської територіальної громади – це головний фінансовий документ територіальної громади, план утворення та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюють органи місцевого самоврядування протягом бюджетного року.

Бюджет Вінницької міської територіальної громади розробляється відповідно до положень Бюджетного кодексу України, показників міжбюджетних трансфертів, затверджених для міста Законом України про Державний бюджет України та рішенням обласної ради про обласний бюджет на відповідний рік, очікуваних надходжень доходів до бюджету відповідно до Податкового кодексу України, бюджетних запитів головних розпорядників коштів, на виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку міста та Стратегії розвитку «Вінниця-2020».

Основними завданнями бюджету Вінницької міської територіальної громади є створення умов для сталого функціонування галузей, гарантований соціальний захист та розвиток соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства та міського транспорту в межах реальних фінансових можливостей.

Основними доходами бюджету є податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, єдиний податок, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, а також трансферти з державного бюджету.

Кошти бюджету направляються на фінансування установ і заходів в галузях «Освіта», «Охорона здоров’я», «Культура і мистецтво», «Фізична культура і спорт», соціальне забезпечення та соціальний захист населення, утримання житлово-комунального господарства громади, забезпечення функціонування муніципального транспорту.

Проект бюджету формується виконавчими органами міської ради та виноситься на обговорення членів територіальної громади на бюджетних слуханнях, які відбуваються щороку перед розглядом проекту бюджету на засіданні виконкому, обговоренням в постійних депутатських комісіях  та прийняттям на сесії міської ради.

Звіт про виконання бюджету щоквартально розглядається на сесії міської ради, розміщається на сайті міської ради та публікується в засобах масової інформації.

По завершенні бюджетного року в засобах масової інформації публікується інформація про виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади, відбувається публічне представлення даної інформації, в ході якого перед членами територіальної громади міська влада звітує про виконання бюджету, а також надаються відповіді на запитання, проходить активне обговорення підсумків виконання бюджету за рік.

Річний звіт про виконання бюджету Вінницької міської територіальної громади також затверджується міською радою та публікується в засобах масової інформації. 

 


EuropeanCommission.jpg  butserozv.pngстратегия_2020.jpgконц_2030.jpegЯк не заблукати у лабіринті місцевого бюджету.jpg