TestNews: testukr
Керування дозволамиКерування дозволами

testukr

бібліотека.JPGСьогодні, 30 вересня, до Всесвітнього дня бібліотек привітали людей, які працюють у цій сфері. Кращих працівників галузі відзначили Почесними грамотами Вінницької міської ради та грошовими преміями. Крім того, колективу бібліотеки № 7 подарували фотоапарат, а для філії №14 придбали м'які меблі. Захід відбувся у бібліотеці №16, у якій в минулому році зробили капітальний ремонт, а в цьому році завершили благоустрій.

Бібліотекарів привітав виконуючий обов'язки керуючого справами виконкому міської ради Сергій Чорнолуцький. «Вітаю з Всесвітнім днем бібліотек всіх, хто працює у цій сфері, – каже Сергій Чорнолуцький. – Сьогодні ми відзначаємо це свято у бібліотеці №16, я думаю, що багато людей пам'ятають,  у якому стані була ця будівля,  і я дуже радий бачити, як її відремонтували, які умови тут створені для відвідувачів. З міського бюджету на капітальний ремонт цього будинку було виділено більше 3 мільйонів гривень. Міська рада, депутати міської ради докладають чимало зусиль для того, щоб створити якомога більше осередків культури не лише у центрі міста, а й у віддалених районах».

Бібліотека №16 була відкрита у 1973 році. Востаннє ремонт проводився 35 років тому. У будівлі протікав дах, провалювалася підлога, старі вікна та двері не утримували тепло, не було туалетної кімнати.  

А в минулому році тут утеплили стіни, відремонтували дах, оновили електромережу та систему опалення. Крім того, замінили вікна, облаштували належний санвузол. В цьому році тут зробили благоустрій, в дворі поклали плитку, а також встановили паркан.

Бібліотека №16 – це не просто книгозбірня, а заклад активного культурного відпочинку мешканців Малих Хуторів. Заклад обслуговує більше 10 тисяч жителів мікрорайону в цілому та більше 2 тис. користувачів у рік. На базі закладу проводяться різні активності, заходи, діють гуртки та майстер-класи для дітей тощо.

У 2021 році на конкурс проєктів «Бюджет громадських ініціатив» було подано проєкт «Еко-Хутір «Зелений двір», мета якого - облаштувати на прилеглій території бібліотеки №16 простір екологічного спрямування. Еко-хутір - це територія, що об'єднає в собі хутір майстрів, екотуризм, а також майданчик для проведення семінарів, квестів і активного відпочинку на природі.

Довідка

У Вінницькій міський територіальній громаді діє заклад культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система», до складу якої входять 24 філії. З 1 січня 2021 року до складу системи увійшли 6 філій новоприєднаних територій – сіл Вінницькі Хутори, Стадниця, Гавришівка, Малі та Великі Крушлинці та Щітки.