Новини і роз'яснення
Спрощенці Вінниччини сплатили майже 170 млн. грн. єдиного податку з початку року
«Це майже на 26 мільйонів кращий показник ніж минулого року», - зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан. Більшу частину єдиного податку, майже 136,3 млн. грн., заплатили фізичні особи. Їх на обліку перебуває більше 37 тисяч. Решта коштів надійшла від юридичних осіб. Посадовець зазначає, що збільшення надходжень свідчить про позитив спрощеної системи оподаткування. Її обирають все більше представників малого та середнього бізнесу. Зокрема, при реєстрації власної справи платникам більше не потрібно звертатися до органів ДФС, щоб стати на облік. Достатньо подати відповідні документи державному реєстратору. Крім того, відтепер простішою стала сама процедура реєстрації і проходить вона за принципом «єдиного вікна». Це дозволяє суттєво зекономити і час бізнесменів, і документообіг.
На час проведення АТО благодійні пожертви для військових звільнятимуся від податку на доходи фізичних осіб
Відповідно до Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, благодійна допомога, що надається на потреби її проведення, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Це стосується як коштів, отриманих волонтерами на їхні банківські рахунки, так і фізичних осіб, для яких така благодійна допомога передбачена. Не буде оподатковуватись допомога учасникам АТО, масових акцій протестів на майдані, переселеням з АРК, східних регіонів, членам їх сімей тощо. Обов’язковою умовою для звільнення благодійників – фізосіб від оподаткування ПДФО є вимога про їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції.
Також закон тимчасово, на період проведення АТО, передбачає без обмежень включення до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів, речей, послуг, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО. Це стосується спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт для потреб військовослужбовців, що перебувають на Сході країни у зоні проведення АТО..
Як заблокувати електронний цифровий підпис
Вінницька ОДПІ нагадує, що у разі компрометації електронного ключа (факту доступу сторонньої особи до ключа а також підозра на такі дії), підписувач може невідкладно звернутись до АЦСК ІДД з вимогою тимчасово заблокувати свій сертифікат.
Блокування посиленого сертифіката можна здійснити у телефонному режимі або ж за письмовою заявою. Заява в усній формі подається заявником до АЦСК ІДД за номером (043) 52-33-28. Форми письмових заяв на блокування, скасування та поновлення посиленого сертифіката відкритого ключа знаходяться на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів за адресою www.acskidd.qov.ua в розділах «Форми документів» та «Блокування, поновлення, скасування сертифікатів».
Слід зауважити, що після блокування сертифікат заявник зобов’язаний протягом 30 календарних днів поновити срок чинності сертифіката або подати заяву про його скасування. У випадку не поновлення протягом вказаного терміну заблокованого сертифіката або не подання заяви про скасування –такий сертифікат ключа скасовується автоматично.
До Криму - за новими правилами!
До уваги вінничан, які здійснюють торговельну діяльність у Криму! З 27.09.14 р. Набрав чинності Закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», яким визначено особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України, створено вільну економічну зону «Крим» та порядок справляння на ній податків, врегульовано аспекти правових відносин між фізичними та юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами.
Встановлено, що інші закони України та ПКУ застосовуються з урахуванням особливостей визначених цим Законом.
Для фізичних та юридичних осіб, громадян встановлені правила перетину адміністративного кордону з АР Крим та запроваджено обов’язкове письмове декларування товарів та транспортних засобів.
З метою здійснення операцій з товарами у вільній економічній зоні необхідно стати на облік до митного органу за юридичною адресою.
В якій валюті здійснюються розрахунки з субєктами підприємництва,що зареєстровані у ВЕД «Крим»
Згідно статті 9 розділу I Закону України від 12 серпня 2014 року №1636 – VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» на території ВЕЗ «Крим» може застосовуватися мультивалютний режим, за яким в оплату вартості товарів (робіт, послуг), що продаються (надаються) у межах ВЕЗ «Крим», приймається як гривня, так і валюти іноземних країн, включені Національним банком України до 1 – 2 груп Класифікатора іноземних валют та банківських металів.
Будь-які безготівкові платежі (перекази) з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України чи з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» здійснюються виключно у гривні або у вільно конвертованій валюті.
Особливості режиму таких платежів (переказів) встановлюються Національним банком України. Операції, передбачені у статті 9 розділу I Закону 1636, не потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України.
Яка нерухомість не оподатковується податком на нерухоме майно?
Вінницька ОДПІ роз’яснює вінничанам, що не обкладатимуться податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
- об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
- об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом; в тому числі їх частки;
- будівлі дитячих будинків сімейного типу;
- садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;
- об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю, опікуна, піклувальника;
- гуртожитки;
- об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.
З 1 січня 2015 року всі податкові накладні реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних
Реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з 01.01.2015 року підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.
Відтак на платників ПДВ покладено обов'язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки, податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом). Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають до контролюючого органу копії записів у цих реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форму, порядок заповнення та подання реєстру буде встановлено згідно із законодавством.
Доповненнями, внесеними до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.
20 жовтня 2014 року
Працівники фіскальної служби області передали на фронт помічні медикаменти
Працівники фіскальної служби області знову об’єднали свої зусилля заради підтримки українських бійців, що несуть службу в зоні АТО. Нагадаємо, в результаті останньої такої доброчинної акції податківцями було придбано 40 комплектів термобілизни для військовослужбовців і відправлено у зону бойових дій на Схід країни.
А вже на чергову порцію грошових внесків, зібраних під час нещодавнього благодійного футбольного матчу фіскалів з ветеранами ФК «Динамо», було придбано понад 20 найменувань необхідних медпрепаратів та ліків (всього на 2000 грн), переважно протизапальних, знеболювальних, кровоспинних та антивірусних. Помічні медикаменти первинної допомоги вже надійшли бійцям Вінницького зонального відділу військової служби правопорядку, що незабаром відправляться в зону АТО.
Дорослі і малі благодійники продовжили акцію «Обігрій захисника»
Разом з представниками міжнародного фонду «Без кордонів» працівники Вінницької ОДПІ продовжили естафету Всеукраїнської акції "Обігрій захисника". Нагадаємо, остання була оголошена понад місяць тому для вихованців соціальних закладів країни, які в’язали теплі шкарпетки для бійців української армії і мали змогу передати їх на фронт військовим.
Тож з ініціативи податківців міста та за активної участі представників міжнародного фонду «Без кордонів» було вирішено забезпечити необхідним в’язальним матеріалом для такої важливої справи вихованців Стрижавського будинку-інтернату. Під час спільних відвідин дитячого закладу 17 жовтня Фонд передав юним стрижавським майстриням 20 кг якісних фабричних ниток, з яких, за підрахунками справних в’язальниць, має вийти понад півсотні пар шкарпеток для українських військових. Податківці, в свою чергу, порадували невтомних трударів солодощами, аби добра справа йшла веселіше.
Дорослі учасники акції переконані, що речі, виготовлені з великою любов’ю і вдячністю такими особливими помічниками, зігріватимуть не лише тіло, а й серця солдат, і обов’язково слугуватимуть їм сильними оберегами.
Проценти, нараховані на інші доходи, що надходять на зарплатний рахунок, оподатковуються.
З серпня 2014 року внесені зміни до Податкового Кодексу, що запровадили оподаткування відсотків по депозитам фізичних осіб. Крім доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізосіб здійснюють виключно виплати зарплати, стипендій, пенсій та соцвиплат. Також не оподатковуються суми доходів, отриманих платником у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери емітовані Мінфіном, та на боргові зобов’язання НБУ.
У свою чергу у разі отримання платником на такий «зарплатно- стипендіально-пенсійний» рахунок будь-яких інших доходів, окрім названих у пп 165.1.41 ПКУ, нараховані проценти по такому банківському рахунку включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника та оподатковується за ставками 15(17)%.
До уваги виробників та імпортерів алкогольних напоїв та тютюнових виробів
З 1 жовтня поточного року внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Зокрема уточнено, що підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів для задоволення через 2 місяці потреби в марках акцизного податку подають територіальному органові ДФС попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, платіжний документ на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці, щомісяця до 10 числа.
При цьому до 20 числа місяця, в якому подано заявку-розрахунок, покупці марок мають право здійснити корегування в бік збільшення не більш як на 40 % кількості та видів марок шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.
Визначення граничного терміну сплати податків і зборів
Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв'язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Якщо останній день сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом (далі - ПКУ) не передбачено перенесення термінів сплати. Тобто платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації (без урахування перенесення термінів подання звітності у зв'язку з вихідними чи святковими днями). Нагадуємо, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Тобто граничні строки подання податкової декларації збільшуються.
Правильно заповнюйте платіжні документи
Вінницька ОДПІ роз'яснює питання заповнення документів на переказ при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, ЄСВ, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів.
Як зазначено в Алгоритмі заповнення поля "Призначення платежу", в полі N3 вказуються відповідні реквізити:
- код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юрособою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
- реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який надається Міндоходів.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.
Юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування протягом року
Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може перейти на спрощену систему оподаткування. Зробити це можна шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Юридична особа має право перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
Такий перехід може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано відповідні вимоги (встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ).
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється ст. 298 Податкового кодексу України.
Електронний кабінет платника податків
Електронний кабінет платника - це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету, шляхом використання електронного цифрового підпису та авторизації такого платника. Вхід до Електронного кабінету можна здійснити з сайту Державної фіскальної служби України.
За допомогою Електронного кабінету платник зможе:
- подавати декларації і переглядати подану та/або сформовану податкову звітність;
- отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);
- отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних;
- подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби;
- вести в електронному вигляді Книги обліку доходів та витрат;
- переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
14 жовтня 2014 року
У Вінницькій ОДПІ – «гаряча» телефонна лінія!
16 жовтня з 10 до 11 години працюватиме “гаряча” телефонна лінія з начальником управління податкового і митного аудиту Кушнір Оксаною Олександрівною. З питань податкових та митних перевірок телефонуйте за номером 46-90-05.
Вінницька ОДПІ відчинила двері студентській молоді
Вінницька об’єднана податкова інспекція розпочала цикл осінніх зустрічей зі студентами економічних спеціальностей міста під назвою «Дні відкритих дверей», які щорічно проходять у вересні-жовтні. У таких екскурсіях зацікавлені як викладачі навчальних закладів, що знайомлять майбутніх спеціалістів з можливими сферами використання економічних знань, так і податківці, що на практиці демонструють важливість своєї професії молоді.
Першими у цьому навчальному році в інспекцію завітали студенти Вінницького кооперативного інституту. Наочно пересвідчитися в роботі податківців з платниками студенти найкраще змогли під час огляду Центру обслуговування платників податків. Кожний з трьох залів Центру продемонстрував налагоджений процес надання послуг платникам: отримання безкоштовних електронних ключів, видачу довідок та дозвільних документів, надання консультацій, приймання звітності. Студенти пересвідчилися, що без винятку вся робота податківців у Центрі спрямована на якісне та швидке обслуговування платників, яке, звичайно, вимагає міцних економічних знань та практичних навичок.
У реквізитах податкової накладної можна зазначати номер мобільного телефону
Формою податкової накладної, крім обов'язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, "Номер телефону" продавця та покупця. Для його заповнення передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів. Тому, податкова накладна, в якій платником ПДВ зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов'язкових реквізитів та інших рядків), не вважається заповненою з порушеннями.
Реєструвати накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних можна з півночі до 23-ї години
Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру Операційний день триває з 0 до 23-ї години. Отже, подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години.
Терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не переносяться
Віннницька ОДПІ нагадує, що реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється платником ПДВ не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо 15-ий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, то терміни реєстрації податкових накладних в Реєстрі не переносяться.
Чи звільняються від подання податкової звітності мобілізовані суб'єкти господарювання
За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців. Згідно із Законом N 1275 тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску (далі - ЄСВ) за себе на весь період такої служби.
Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов'язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу ДФС за місцем податкової реєстрації заяву про надання пільги в довільній формі, копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.
Про сплату податку на нерухоме майно, розташованого в АР Крим
Враховуючи економічну та політичну ситуацію, що склалася в країні, а також з метою виконання зобов'язань зі сплати податків юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на території АР Крим та м. Севастополя, до остаточного врегулювання питання сплати місцевих податків до цих регіонів пропонуємо подавати до контролюючого органу за місцем свого знаходження податкові декларації та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевого бюджету за місцем свого знаходження.
З інформацією про рахунки та банківські реквізити для перерахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, можна ознайомитись у Вінницькій ОДПІ або на офіційному веб-порталі ДФСУ.
До українських товарів з Криму при їх ввезенні на іншу територію України мито не застосовується
Товари, які відповідають критеріям повністю вироблених, достатньо перероблених чи ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, вважаються товарами походженням з України та вільно переміщуються на іншу територію України без застосування будь-якого мита. Це відбувається за умови подання сертифіката про походження товару з України. Такий сертифікат видається торгово-промисловими палатами України на іншій території України.
Для підтвердження походження товарів, що виготовляються у вільній економічній зоні "Крим", застосовуються сертифікати форми У-1.
У разі надання при митному оформленні зазначеного сертифіката до товарів не застосовується будь-яке мито (ввізне мито; сезонне мито; спеціальне мито, антидемпінгове мито, компенсаційне мито).
Відповідна норма передбачена Законом України N 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", який набрав чинності 27 вересня 2014 року.
Пільги в оподаткуванні благодійної допомоги
З 26 вересня набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги. Зокрема, запроваджено звільнення від оподаткування податком з доходів фізичних осіб суми (вартості) благодійної допомоги , що надається на користь учасників бойових дій у період проведення антитерористичної операції та після її завершення – до 31 грудня наступного за роком, в якому завершено АТО. Встановлено тимчасове включення до інших витрат звичайної діяльності без обмежень суми коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту , технічних засобів спостереження , лікарських засобів та медичних виробів , засобів особистої гігієни продуктів харчування, предметів речового забезпечення , та інших товарів, робіт послуг, за перліком КМУ , які добровільно перераховані (передані) Збройним силам України, Нацгвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України та іншим службам та утвореним військовим формуванням для потреб забезпечення проведення АТО.
Благодійна допомога, надана для придбання ліків, донорських компонентів та протезно-ортопедичних виробів, не оподатковується
Допомога, яка надається платнику податку його роботодавцем або благодійними організаціями для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів не оподатковується при наявності відповідних підтверджуючих документів. Така норма регламентована Законом України № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», який набув чинності з 26 вересня 2014 року.
Відповідно до закону, сума благодійної допомоги, виплаченої благодійниками та фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Право на отримання зазначеної неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій та масових акцій громадського протесту, члени їх сімей, фізичні особи, які мешкали на території проведення антитерористичної операції або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.
З яких виплат працівникові не утримується військовий збір
Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) працівнику в зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами .
Не є об’єктом оподаткування військовим збором сума коштів, що перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я на лікування працівника та придбання ліків У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я. Також не є об’єктом оподаткування військовим збором матеріальна допомога разового характеру, яка надається роботодавцем працівнику у зв’язку з сімейними обставинами. Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.
Не є об’єктом оподаткування військовим збором допомога на поховання, що виплачується за рахунок коштів роботодавця та/або соціальних фондів. У разі надання працедавцем окремим працівникам матеріальної допомоги за їх заявами у зв’язку з допомогою на поховання відповідно до норм Закону № 2240, суми таких виплат не входить до складу заробітної плати.
За алкогольні, тютюнові ліцензії Вінницький бізнес сплатив до бюджету понад 12 млн. грн.
Зокрема, за словами начальника ДФС у Вінницькій області Мирослава Продана, за вісім місяців 2014 року від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло більш ніж 10,1 млн. грн. Ліцензії на оптову торгівлю цими ж товарами обійшлись у понад 1,5 млн. грн. За ліцензії для виробництва спирту та алкогольних напоїв було внесено близько 5,5 тис. грн.
Мали місце і факти припинення торгівельної діяльності суб’єктів господарювання у сфері обігу алкоголю і тютюну шляхом анулювання 490 відповідних ліцензій. Зокрема, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 205 і тютюновими виробами - 285.
Підсумовуючи сказане, Мирослав Продан нагадує, що у рамках проведеня операції „Акциз” службою розроблено низку заходів, спрямованих на легалізацію підпільного ринку алкоголю. Тут робота ведеться у двох напрямках: виявляється та ліквідується нелегальне виробництво та продовжується співпраця з легальними виробниками.
Майже 13,5 тисяч платників Вінниччини прозвітували у серпні електронкою
Переваги звітування засобами телекомунікаційного зв’язку більше оцінюють юридичні особи. Проте стабільно активно і на високому рівні платники звітують засобами мережі Інтернет лише з податку на додану вартість та податку на прибуток. Про це повідомляє начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан. Наразі, загальна чисельність платників області, що звітувала за серпень 2014 року, становить 13464 суб’єкти підприємництва, 7643 з яких – юридичні, а 5821 - фізичні особи. З них засобами «Електронний кабінет платника» прозвітувало 311 платників (91 юридична та 220 фізичних осіб).
Термобілизна для бійців АТО
Працівники фіскальної служби у Вінницькій області неодноразово долучалися до різнопланових заходів, спрямованих на підтримку захисників нашої держави, що несуть свою почесну варту на сході країни. Ще одним жестом доброї волі від податківців стала передача 2 жовтня очільником відомства Мирославом Проданом міжнародному благодійному фонду «Без кордонів» 40 комплектів термобілизни, необхідної для бійців української армії в умовах природного похолодання. Частину комплектів волонтери уже передали нашим військовим з батальйону «Вінниця», які незабаром відправляться у зону АТО.
Долучитися до допомоги воїнам, які боронять нашу спільну незалежність, може кожен з нас. Потреби військових можна дізнатися за телефоном: (067)430-66-57
У Вінниці оперативники ГУ Міндоходів вилучили партію нелегальних цигарок
Вісім тисяч дев’ятсот пачок контрафактних тютюнових виробів вітчизняного виробництва вилучили з незаконного обігу співробітники головного управління Міндоходів у Вінницькій області.
В ході відпрацювання оптово-роздрібної мережі реалізації підакцизних товарів на території Вінницької області оперативники виявили факт продажу цигарок із торговельного закладу у м. Вінниці, реалізація та зберігання тютюнових виробів здійснювалась без відповідних дозвільних документів. Вся продукція загальною вартістю сто одна тисяча двісті гривень вилучена до прийняття законного рішення.
Вилучення здійснено в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», що триває в Україні з початку року і направлена на протидію незаконному виготовленню та реалізації підакцизних товарів, переміщенню їх через митний кордон України.
30 вересня 2014 року
Ігор Білоус: Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси
Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортом платників податків. Податкова реформа повинна стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час ІІІ Податкового форуму, який відбувся 26 вересня, за підтримки Асоціації правників України.
Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Однак, наряду з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести заборону на три роки змінювати податкове законодавство, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.
Щомісячно центри обслуговування платників Вінниччини надають понад 10 тисяч адміністративних послуг
Загалом, як зазначає в.о. першого заступника начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Руслан Осмоловський, протягом січня-серпня поточного року Центрами обслуговування платників податків ГУ Міндоходів у області було надано понад 93 тисячі адміністративних послуг.Посадовець наголошує, що з самого початку стратегічною метою створення Центрів обслуговування платників було і залишається забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг, здійснення інноваційних кроків у напрямі підвищення якості обслуговування громадян та бізнесу, удосконалення існуючих послуг та впровадження нових, переважно електронних сервісів. Реалізацію цих завдань на Вінниччині втілює нині 21 Центр обслуговування платників.
Різноманітними послугами тут можуть скористатися близько 118 тис. платників, що обліковуються на Вінниччині. З них понад 30 тисяч – юридичні особи та майже 88 тис. – фізичні особи-підприємці.
На Вінниччині ліквідовано мережу виготовлення та реалізації елітного алкогольного фальсифікату
Підпільне виробництво алкогольної продукції іноземних брендів, а також налагоджену мережу її збуту на території Вінницької області виявили та ліквідували оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Вінницькій області.
Сума вилучених товарно-матеріальних цінностей – спирту, готової горілчаної та коньячної продукції під виглядом іноземного виробництва, тари, обладнання та іншого знаряддя для її виготовлення і транспортування – склала понад півмільйона гривень. Наразі триває досудове розслідування по кримінальному провадженню за фактом незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів, в ході якого встановлюється повне коло причетних до незаконної діяльності осіб.
Чи утримується військовий збір з орендної плати
Нормами Податкового кодексу України передбачено, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами.
Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно – правових договорів, сума доходу у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.
Декларація з податку на нерухомість: оновлена форма
Нагадуємо, що з 01.04.2014р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки тепер сплачують не з житлової, а із загальної площі житла. Форму декларації з податку на нерухомість привели у відповідність із цією зміною, внесли декілька додаткових коригувань та виклали в новій редакції (наказ Міністерства фінансів України від 01.07.2014р. №735).
Новою формою декларації уже скористаються юридичні особи, які:
- придбають об’єкти житлової нерухомості, або ж, навпаки, їх продадуть;
- уточнюють суму податку на нерухомість.
Зарплата мобілізованих працівників оподатковується військовим збором
Роботодавець, працівника якого призвали на військову службу в рамках мобілізації, має нарахувати такому працівнику середній заробіток, виплатити його та отримати компенсацію із державного бюджету.
Як відомо, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
Середня заробітна плата, яку нараховують і виплачують мобілізованому працівнику, є оплатою за невідпрацьований час, що належить до фонду заробітної плати. Тож, оскільки така виплата є заробітною платою, вона є об’єктом обкладання військовим збором.
23 вересня 2014 року
Двоє вінничан стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Очима дитини про бюджет країни»
Нагородження переможців конкурсу «Очима дитини про бюджет країни» найвищого Всеукраїнського рівня вперше у зв’язку з тривожними подіями в країні відбувалося в режимі он-лайн трансляції. Кращі юні художники, літератори та знавці комп’ютерної графіки, роботи яких здобули найвищі відзнаки, отримали віртуальні поздоровлення від фіскальної служби України в приміщеннях ГУ Міндоходів своїх рідних областей. Серед найталановитішої молоді опинилися і двоє мешканців Вінницької області. У новій номінації „Комп’ютерна графіка” третє місце зайняла робота Кирила Гавришка з м. Тульчина. Так само бронза, але вже у номінації „Літературні твори”, дісталась Богдані Голембівській з Козятинського району.
Після всеукраїнських он-лайн привітань дипломи і подарунки отримали ще 35 переможців конкурсу обласного рівня. Керівник відомства Мирослав Продан подякував учасникам, їхнім батькам і вчителям за активність, розуміння бюджетних проблем країни і головне, небайдужість до таких серйозних речей, як податки. Серед вінницьких школярів нагородами відзначилися роботи Лупол Катерини (ЗШ №16), Шевченко Інни, Мілиха Богдана (ЗШ №20), Примчука Руслана (ЗШ №30) та Кривоноса Євгена (ЗШ №10).
З початку року до місцевих бюджетів Вінниччини надійшло понад 221 млн.грн плати за землю
За словами в.о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослава Продана за 8 місяців 2014 року до зведеного бюджету платники регіону внесли 221 млн. 338,6 тис.грн. плати за землю. При цьому, цьогорічні платежі за користування земельними наділами більш ніж на 4 млн.грн. перевищили надходження січня-серпня 2013 року.
Посадовець зауважує, що із загальної суми, понад 80 відсотків або більш ніж 179,1 млн.грн., внесли юридичні особи. Решту плати за землю або близько 42,2 млн. грн. – громадяни.
Додамо, що наразі на Вінниччині платниками земельного податку та орендної плати за землю є понад 7 тисяч юридичних осіб, майже 28 тисяч фізичних осіб-підприємців та близько 600 тисяч громадян.
Електронне адміністрування ПДВ – готуємося заздалегідь
Вінницька ОДПІ нагадує платникам ПДВ, що з 1 січня 2015 року звітність із ПДВ має подаватися виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. Крім того, з 2015 року впроваджується система електронного адміністрування ПДВ, в якій усі платники податку на додану вартість будуть мати ПДВрахунки, усі податкові накладні складатимуться виключно в електронному вигляді та реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру ПДВ. Отож, для виконання законодавчих вимог щодо подання звітності із ПДВ в електронній формі та складання податкових накладних в електронному вигляді, платники ПДВ, посадові особи яких досі не мають електронного підпису, повинні заздалегідь підготуватися, зокрема, відвідати Акредитований Центр сертифікації електронних ключів, що діє при Вінницькій ОДПІ для отримання безкоштовних послуг електронного цифрового підпису.
Штрафи за ігнорування ліцензій на тютюн та алкоголь зросли вдесятеро
Вінницька ОДПІ повідомляє, що з вересня посилюється контроль за обігом підакцизних товарів. Зокрема у 10 разів підвищено фінансові санкції за ігнорування ліцензій під час виробництва, оптової та роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами. Також посилено відповідальність суб’єктів господарювання за здійснення роздрібної торгівлі алкоголем через контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного реєстру. Також відповідальність буде значно суворішою за роздрібну торгівлю тютюновими та алкогольними виробами за цінами, що не відповідають законодавчо встановленому розміру. Більш серйозніше покарання очікує відтепер на порушників за виробництво, зберігання, транспортування та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.
Військовий збір: нюанси оподаткування деяких доходів
Оподаткування лікарняних
Вінницька ОДПІ повідомляє, що військовим збором на загальних підставах оподатковуються виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності), оскільки такі виплати з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати.
Соціальні виплати по вагітності і пологах
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою та фінансується з коштів державного соціального страхування. Отже, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором. При цьому, якщо працедавцем здійснюються виплати на користь працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною та мають систематичний характер і відносяться до структури заробітної плати, то такі виплати є об’єктом оподаткування військовим збором.
Середній заробіток мобілізованих
За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності. Тобто, нарахування середнього заробітку на час виконання державних або громадських обов'язків є гарантійною виплатою, входить до складу додаткової заробітної плати та є об'єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.
Оподаткування дивідендів
Дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.
Додаткові блага
Додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку , то відповідно не є об'єктом оподаткування військовим збором.
Виграші у лотерею та призи
Об'єктом оподаткування військовим збором також є виграш в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. При цьому, податковим агентом платника податку під час нарахування (надання) на його користь доходу у вигляді призів (виграшів) у лотерею чи в розіграші, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).
Відповідальність за порушення порядку нарахування та сплати
За ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені) та адміністративна відповідальність. Так, передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відс. суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відс., вчинені втретє та більше - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків. Зазначені штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.
Крім того, у день настання строку погашення податкового зобов'язання нараховується пеня із розрахунку 120 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів.
18 вересня 2014 року
Податківці області провели благодійну спартакіаду в підтримку бійців АТО
Минулими вихідними збірні команди працівників районних державних податкових інспекцій та Головного управління Міндоходів в області взяли участь у традиційній Спартакіаді. Спортивне свято носило благодійний характер і пройшло під гаслом «Спорт – це мир! Допоможемо бійцям АТО зберегти себе і повернутися до мирного життя!». Захід об'єднав на вінницькому СК «Нива» понад 200 учасників з дванадцять податкових інспекцій області, Вінницької ОДПІ та ГУ Міндоходів. Змагання дежслужбовців відбувалися з волейболу, міні-футболу, настільного тенісу, шахів та гирьового спорту.
Найдостойніше представила себе у всіх видах спорту, а відтак здобула командну першість, збірна команда податкової міліції – теперішнього оперативного управління ГУ Міндоходів. Друге і третє місця у Спартакіаді вибороли збірні Головного управління Міндоходів області та Бершадської ОДПІ.
А найголовнішим результатом спортивного свята стало бажання держслужбовців об’єднуватися заради благодійних цілей. Чималу суму коштів, які учасники змагань та вболівальники зібрали протягом дня, податківці передадуть на нагальні потреби бійців батальйону «Вінниця», що несуть свою небезпечну захисну варту на сході України.
Податків поменшає вдвічі
Для вирішення нагального в Україні питання реформування податкової системи, Уряд України планує запровадити комплексний план змін. Зокрема, замість існуючих 22 обов'язкових податків та зборів, які сплачують суб'єкти підприємницької діяльності, фіскальна служба України пропонує залишити тільки 9. Крім того, переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарсього податку дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті. Серед позитивного ефекту від таких нововведень фіскальна служба очікує суттєве зменшення витрат ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків.
Розмір ЄСВ із зарплат може скоротитися майже утричі
Розмір ЄСВ із зарплат, що перевищують 2 мінімальні (на сьогодні це – приблизно 2,5 тис. грн.), буде скорочено майже утричі. Про таке майбутнє нововведення йдеться у запланованих реформах податкової системи України. Попри очікуване значне скорочення надходжень від ЄСВ податківці сподіваються на ефект від детінізації зарплат та на посилення мотивації до їхнього зростання.
Майбутні реформи для малого та середнього бізнесу
Податкові реформи, над якими наразі працює уряд, дадуть змогу посилити підтримку малого та середнього бізнесу з боку держави. Так, фіскальною службою ініціюється суттєве зменшення максимальних ставок єдиного податку. Зокрема, для деяких груп юридичних та фізичних осіб – підприємців максимальний розмір податку зменшиться у півтора-два рази. Також пропонується заборонити перевірки платників єдиного податку та суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн. грн. Перевірки цих категорій платників податків здійснюватимуться винятково за їхньою заявою або за рішенням суду чи відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу.
Військовий збір: правила обчислення та сплати
Механізм обчислення та сплати військового збору викладено у розділі ХХ Податкового кодексу України (підрозділ 10, п.16.1). Платниками збору є безпосередньо громадяни України та іноземці, а функції нарахування, утримання та сплати до бюджету виконують податкові агенти - суб’єкти господарювання, які виплачують їм дохід.
Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами чи цивільно-правовими договорами.
Не оподатковується військовим збором доходи фізичної особи в межах підприємницької діяльності та доходи самозайнятих осіб.
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.
Якщо за своєю структурою підприємство має розташовані у інших територіальних громадах відокремлені підрозділи, які не уповноважені самостійно сплачувати податки до бюджету, збір сплачується головним підприємством за його місцезнаходженням.
З фейкових поштових адрес ДФС платникам розсилається шкідливе програмне забезпечення
Останнім часом зафіксовано чергову спробу дискредитації органі Державної фіскальної служби України. З підроблених поштових адрес ДФС, таких як kabminonline@minrd.gov.ua, nalogs_ki@minrd.gov.ua, nalogs_ua@minrd.gov.ua, nalogs@minrd.gov.ua зловмисниками розсилаються електронні листи з вірусним програмним забезпеченням. В них міститься пропозиція ознайомитися з документами щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а у додатках до листів знаходиться шкідливе програмне забезпечення. Вказані поштові скриньки у Державній фіскальній службі України не зареєстровані, інформація, яка передається не відповідає дійсності, а додатки можуть нести небезпеку для ком’ютерної техніки користувача.
Відтак отримувачам подібних листів рекомендується терміново повідомити про такий факт на телефон „довіри” управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області за номером 66-02-05.
9 вересня 2014 року
Пільг з податку на прибуток поменшало
Законом України від №1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України…" внесено ряд суттєвих змін в оподаткування прибутку підприємств. Так, скасовано пільги в оподаткуванні податком на прибуток для суб’єктів господарювання готельного бізнесу. Прибуток останніх оподатковується за ставкою 18%. Скасовано пільги в оподаткуванні і для підприємств галузі електроенергетики, що виробляють електричну енергію виключно з відновлюваних джерел енергії. Обмежено пільгове оподаткування податком на прибуток інститутів спільного інвестування. Відтепер доходи, отримані такими інвестиційними фондами у вигляді процентів, нарахованих за їх активами та фондів операцій з нерухомістю є об’єктом оподаткування податком на прибуток.
Підприємства паливно-енергетичного комплексу та суб’єкти водопостачання, теплопостачання та водовідведення мають вести окремий облік пільгованого доходу (прибутку), враховуючи специфіку їхніх податкових пільг.
Оподаткування заробітної плати мобілізованих працівників
Доходи у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які нараховуються фізичній особі у зв’язку з трудовими відносинами, обкладаються військовим збором.
Роботодавець, працівника якого призвали на військову службу в рамках мобілізації, має нарахувати такому працівнику середній заробіток, виплатити його та отримати компенсацію із державного бюджету. Така виплата є заробітною платою і тому є об’єктом обкладення військовим збором.
Отже, військовим збором слід обкладати середній заробіток, який нараховують мобілізованому працівнику.
Як правильно відмовитись від спрощеної системи оподаткування
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. Таким чином відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів буде можливо з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано відповідну заяву. Можливість відкликання підприємцем поданої заяви про застосування спрощеної системи оподаткування Податковим кодексом не передбачена..
Документальне підтвердження мобілізації підприємця
За громадянами України, які є підприємцями та проходять військову службу за призовом, під час мобілізації не припиняється реєстрація підприємницької діяльності.
Одночасно, мобілізовані на військову службу підприємці та самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходу фізичних осіб, єдиного податку та єдиного соціального внеску за себе на весь період такої служби.
Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов’язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи:
- заяву про надання пільги в довільній формі;
- копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.
2 вересня 2014 року
Ігор Білоус: Реформування податкової системи буде успішним, якщо будемо готовими до компромісних рішень
Зміни у податковій системі є першим кроком до реформування економіки України. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час засідання Економічної ради громадських організацій, галузевих асоціацій та організацій роботодавців, яке відбулося сьогодні в Українському союзі промисловців і підприємців.
«Наша мета – побудувати оптимальні та ефективні стосунки з бізнесом. Україна переживає непрості часи, і тому ми всі маємо з максимальною відповідальністю підходити до реалізації цілей та завдань, які ставлять перед нами Президент та Уряд. Реформування податкової системи буде успішним, якщо ми будемо готовими до компромісних рішень», – наголосив Ігор Білоус.
«Ми не просто реформуємо податкову систему, ми хочемо покращити свої відносини з платниками податків, ми хочемо підвищити культуру сплати податків, і ми також усвідомлюємо, що без кадрової реформи і змін усередині ДФС ці реформи не відбудуться», – підкреслив керівник ДФС. У свою чергу, Президент УСПП Анатолій Кінах закликав усіх, хто формує державну політику, до відповідальних дій, які будуть враховувати реальний стан економіки України.
Нові підакцизні товари та підвищення ставок…
Прописані в Законі України №1621, яким внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, тимчасово з 03 серпня 2014 року до 1 січня 2015 року, до підакцизних товарів віднесено паливо моторне альтернативне, на яке встановлено акцизний податок в розмірі 99 євро за 1000 кг. При цьому в 2014-2015 роках обов’язковий вміст біоетанолу в моторних бензинах має становити не менше 5% їх об’єму.
Крім того, з 1 листопада поточного року до числа алкогольних будуть зараховані напої зі вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць і більше, які зазначені в товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД. Для таких товарів встановлюється ставка акцизного податку в розмірі 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту і вводиться маркування марками акцизного податку. До таких напоїв відносяться настоянки і бальзами, які реалізують аптечні заклади, а також есенції, добавки, що використовуються в кондитерській промисловості.
З 1 вересня підвищаться на 5 відсотків специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. У такому самому розмірі збільшиться мінімальне акцизне податкове зобов’язання на сигарети з фільтром та без фільтра.
Зміни по податку на додану вартість
Чергові зміни щодо оподаткування платників податком на додану вартість внесені Законом України №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», який набрав чинності з 3 серпня 2014 року.
Деякі нововведення є вже діючими, але основна їх кількість вступить в дію з 1 січня 2015 року.
Зокрема, уже скасовано пільгу (ПДВ за ставкою 0%) для перевезень пасажирів у швидкісних поїздах Інтерсіті+. Тобто на вартість квитків при їх продажу нараховується ПДВ за ставкою 20%. Втратили пільгу і постачальники деревини щодо деяких товарних позицій. Скоротився перелік суб’єктів господарювання, на яких поширюється спецрежим (виключено діяльність з лісозаготівлі та вирубування лісу). До кінця року продовжено дію тимчасової пільги з постачання зернових та технічних культур.
В той же час з 1 жовтня 2014 року більшість сільгоспвиробників, які вирощують зернові і технічні культури, знову матимуть можливість оподатковувати експорт зазначених культур за нульовою ставкою ПДВ.
Електронна система адміністрування ПДВ та інше
Значні зміни в оподаткуванні ПДВ відбудуться з настанням 2015 року. До таких нововведень слід віднести впровадження електронної системи адміністрування ПДВ, яка передбачає перехід на оформлення податкових накладних лише в електронному вигляді, обов’язкову реєстрацію всіх без винятку податкових накладних і розрахунків коригування у Єдиному реєстрі, а також кардинальні зміни у системі бюджетного відшкодування ПДВ. Граничний обсяг операцій для обов’язкової реєстрації платників ПДВ становитиме 1 млн. грн. замість 300 тис. грн. Крім того з початку року база оподаткування ПДВ буде встановлена на рівні суми – не менше ціни придбання товарів/послуг. Щодо звітності з ПДВ, то подаватимуть її всі платники в електронній формі з дотриманням умов реєстрації електронного підпису.
З цими та іншими змінами можна ознайомитись на сайті Державної фіскальної служби України за адресою: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/zakoni-ukraini/63291.html.
Кількість звернень до Інформаційно-довідкового ресурсу ДФС перевищила один мільйон
З початку 2014 року платники податків та працівники органів ДФС більше мільйона разів скористались електронним сервісом відомства „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс” („ЗІР”). Більшість з користувачів – це суб`єкти господарювання та громадяни.
На сьогодні ЗІР об’єднує в собі понад 12 тисяч запитань - відповідей з „Бази знань”, 586 нормативних та інформаційних документів та 380 витягів з письмових консультацій, підготовлених Інформаційно-довідковим департаментом Державної фіскальної служби на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.
Інформація в ЗІР систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис. Ресурс надає можливість працівникам органів доходів і зборів здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи.
Скористатись Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: „Інформаційно – довідковий ресурс”.
На Вінниччині фірма «приховала» від бюджету більше 3 млн. грн. податків
Умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах інкримінується посадовим особам вінницької торговельної фірми. Закупівля чималої партії продукції була здійснена у столичної фірми, однак, як з’ясували оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Вінницькій області, за всіма ознаками київська структура має ознаки фіктивності. Таким чином, перераховані вінницькими посадовцями за товар кошти розцінюються як такі, що умисно виведені з-під оподаткування.
На сьогодні слідчими ГУ Міндоходів у області до ЄРДР внесена інформація про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України – ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Сума несплачених податків сягає понад 3 млн. грн., вживаються заходи по відшкодуванню завданих бюджету збитків.
У Вінниці ліквідовано підпільну лінію по розливу горілчаного фальсифікату
Оперативними співробітниками ГУ Міндоходів у Вінницькій області спільно з підрозділами УМВС України в області виявлено незаконне виробництво алкогольної продукції в одній з промислових зон у м. Вінниці. Підпільна лінія здійснювала виробництво горілчаної продукції у промислових масштабах: за одну зміну, а працювало нелегальне виробництво переважно в нічну пору, з-під конвеєра, за попередніми підрахунками, виходило декілька сотень ящиків оковитої. В ході санкціонованого обшуку правоохоронцями виявлено та вилучено більше півтонни спирту, 8 тисяч марок акцизного податку з ознаками підробки, а також обладнання для виготовлення фальсифікату – лінії по розливу, резервуари, насосні станції, купажні ємності, станки для закатування металевих корків, більше 6,5 тисяч пляшок пустої тари, ящики з корками – всього на загальну суму більше 630 тисяч гривень. Тут же чекала реалізації готова продукція – майже 4 тисячі пляшок горілки «Пшенична» вартістю 180 тис. грн.
Нелегальна продукція виготовлялася з метою реалізації в інших регіонах країни через дрібну торговельну мережу. Неважко оцінити прибутки ділків від діяльності підпільного виробництва: вартість пляшки горілки становить орієнтовно 45 гривень при мінімальних затратах на її виготовлення. Жодна копійка при цьому до бюджету не потрапляла.
Наразі підпільне виробництво ліквідоване, незаконна продукція та обладнання для її виготовлення вилучене. Триває досудове розслідування.
28 серпня 2014 року
Спрощена процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців
Закон України від 13.05.2014р. №1258-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом" набув чинності 08.07.2014р.
Відтепер державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від підприємця реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності або судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем. Державний реєстратор вносить відповідний запис до Єдиного державного реєстру та видає фізичній особі повідомлення про такий запис.
На підставі повідомлення державного реєстратора про проведення припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця орган доходів і зборів здійснює аналіз картки особового рахунку платника. При цьому підприємець може бути знятий з обліку в органі доходів і зборів тільки у разі встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати податків і зборів.
Якщо після припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця залишились незакритими його рахунки у фінансових установах, орган доходів і зборів доводить до відома цих установ таку інформацію.
Окремо зазначимо, що процедура зняття з обліку платника єдиного внеску в органі доходів і зборів також розпочинається після надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така фізична особа користується правами, виконує обов'язки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою – підприємцем.
Підприємець платник єдиного внеску знімається з обліку після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.
При цьому останнім звітним періодом у підприємця є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
До реєстру страхувальників вносяться відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником органу доходів і зборів та закриття карток особових рахунків.
Повідомляємо, що на офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс "Реєстр страхувальників", який дає змогу отримати дані з реєстру страхувальників, у тому числі і про зняття з обліку.
Для отримання інформаціїї щодо зняття з обліку в органі доходів і зборів підприємцям необхідно звертатися до Центру обслуговування платників податків за адресою вул. 30-річчя Перемоги, 21. Режим роботи Центру наступний: понеділок, середа, п’ятниця з 9.00 до 18.00, у вівторок, четвер з 9.00 до 20.00 (в черговому режимі), в суботу з 9.00 до 16.00 (в черговому режимі). Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 55-67-39, 55-67-38.
Що стосується органів Пенсійного фонду, то зняття з обліку страхувальників-фізичних осіб - підприємців здійснюється такими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок та проведення остаточного розрахунку. Період, за який не проведено розрахунків з Пенсійним фондом, до загального стажу підприємця не зараховується. Окрім того фізична особа - підприємець до зняття з обліку в органах Пенсійного фонду, як платника єдиного внеску, зобов’язана подавати звітність.
Для проведення остаточних розрахунків з Пенсійним фондом по сплаті страхових внесків підприємцям необхідно звертатися до Центру адміністративних послуг ’’Прозорий офіс’’ за адресою просп.Космонавтів, 30. Режим роботи Центру наступний: з понеділка по четвер з 9.00 до 16.30, у п’ятницю з 9.00 до 15.30, перерва з 13.00 до 13.45. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії ’’Контакт-центру’’ управління Пенсійного фонду України в м.Вінниці 50-88-81, 50-88-82, 50-88-83.
Звертаємо увагу, що зазначене стосується лише фізичних осіб - підприємців, а порядок зняття з обліку юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, залишився незмінним.
Податковий кредит за основними фондами
Міндоходів України листом від 24.06.14р. повідомлено, що до податкового кредиту фізичних осіб - суб'єктів господарювання, зареєстрованих платниками ПДВ, можна включати суми ПДВ, нараховані (сплачені) у зв'язку з придбанням основних засобів, за умови взяття на облік такого майна в якості основних засобів, використання таких засобів в оподатковуваних операціях у межах їх господарської діяльності, наявності належного документального оформлення, підтвердження відповідних витрат, відображення їх у бухгалтерському та податковому обліках.
В той же час слід враховувати, що відповідно до ст. 325 ЦКУ право приватної власності на майно належить фізичній особі, а не фізичній особі - суб'єкту господарювання, що не дає можливості вважати майно, яке перебуває у приватній власності фізичної особи, основними засобами суб'єкта господарювання - фізичної особи.
Прозорість, стабільність та рівні умови для всіх учасників ринку - очікування бізнесу від реформування податкової системи
Сьогодні ДФС України спільно з Міністерством фінансів доопрацьовує багато додаткових конструктивних ідей, які надійшли від бізнесу та громадськості у рамках обговорення Концепції реформування податкової системи. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час зустрічі з представникам Європейської Бізнес Асоціації.
«Ми пропонуємо радикальні зміни в оподаткуванні і хочемо почути позицію бізнесу. Нам потрібен зворотній зв’язок для пошуку оптимальних рішень. Так, триває дискусія по реформуванню аграрного сектору. Зараз ми збираємо зауваження від представників агрохолдингів та шукаємо спільні знаменники для досягнення компромісних рішень щодо реформування оподаткування аграріїв», - зазначив Ігор Білоус.
Дискусії виникають й навколо питання реформування єдиного внеску та податку з доходів фізичних осіб, які, за словами керівника ДФС, є одними з основних в податковому реформуванні.
«Концепцією запропоновано кілька моделей оподаткування доходів фізичних осіб, навколо яких точиться чимало дискусій. Обговорюються можливості застосування рівної або диференційної ставки. Ми вислуховуємо всі точки зору та комунікуємо їх безпосередньо Прем’єр-міністру і Міністру фінансів України», - підкреслив Ігор Білоус.
У свою чергу представники бізнесу наголошували на необхідності поряд з реформуванням єдиного внеску та ПДФО розпочати й зміни у пенсійній системі, оскільки зменшення надходжень може спровокувати зростання дефіциту Пенсійного фонду.
Зацікавленість учасників зустрічі викликало й питання запровадження механізмів електронного адміністрування ПДВ. На сьогодні триває напрацювання протоколів функціонування спецрахунків з ПДВ, до обговорення яких Ігор Білоус закликав і представників Європейської Бізнес Асоціації.
Урядовці та аграрії обговорили шляхи підвищення ефективності сільгоспвиробництва
Під час «круглого столу» на тему «Основні аспекти Урядового пакету комплексних змін у податковій системі (Концепції реформування податкової системи України)», який відбувся на Черкащині під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, аграрії висловили свої пропозиції щодо реформування податкової системи України у напрямі підвищення ефективності сільгоспвиробництва.
За словами учасників, подальшому розвитку агарної галузі сприятимуть нові податкові зміни, які запропоновані Урядом. На сьогодні Концепція реформування податкової системи проходить активне обговорення з бізнесом та громадськістю для пошуку оптимальних моделей та напрямів здійснення запропонованих змін.
Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус головним завданням на сьогодні вважає досягнення балансу інтересів держави та бізнесу.
«Нині в Україні триває робота зі збирання цьогорічного врожаю. Незважаючи на великі втрати сільгоспугідь у зоні проведення АТО та анексованого Криму, урожай та об’єми зібраного зерна суттєво перевищують показники, зафіксовані у минулому році. Є підстави розраховувати на більші обсяги урожаю, ніж торішні. У 2013 році частка аграрного ринку склала 11%, або 160 млрд.грн. До загального фонду державного бюджету сплачено 1,3 млрд. грн. податків. Тобто частка податків, які зараховуються до держбюджету, в ВВП складає всього 0,8%», – зазначив Ігор Білоус.
При цьому, за словами керівника ДФС, третину виручки по країні сплачують 90 відс. аграрних підприємств, які мають річні обсяги виручки не більше 20 млн. гривень. Майже половину площ сільськогосподарських угідь обробляє трохи більше 3% підприємств.
«Ситуація на сході України докорінно змінює модель існування господарських зв’язків, змушує бізнес шукати шляхи адаптації до нових умов існування. З іншого боку існує близька перспектива європейської інтеграції, ключом до якої є швидка адаптація українських товаровиробників до стандартів ЄС. Враховуючи все це ми повинні спільно вирішити, якими повинні бути зміни податкового та митного законодавства, яка концепція реформування зарплатних податків може бути прийнята лідерами аграрного виробництва», – наголосив Ігор Білоус.
Під час обговорення запропонованих Концепцією податкових змін аграріям було запропоновано надати конкретні пропозиції щодо оподаткування галузі, які, у свою чергу, будуть детально опрацьовані Міністерством фінансів та ДФС України.
Міжнародне співробітництво стимулюватиме економіку Вінниччини
Про це йшлося на засіданні Ради Єврорегіону «Дністер». Пройшов захід у м. Могилеві-Подільському за участі обласних керівників, а також високопосадовців Молдови, Румунії, Угорщини.
Присутні обговорювали впровадження нових інвестиційних проектів, співробітництво з країнами ЄС, Молдовою та Україною, культурний обмін, налагодження контактів і про перші результати співпраці.
В умовах економічно нестабільності України дуже важливо підтримувати бізнесменів, які працюють на експорт і ввозити якісні іноземні товари, яких не вистачає на місцевому ринку. Обмін досвідом, запозичення кращих зразків для розвитку економіки із інших країн дозволить грамотно вибудовувати економічну політику і полегшувати навантаження як на підприємців так і на простих українців, що купують товари. Також, за словами Мирослава Продана потрібно удосконалювати систему адміністрування податкових та митних платежів, аби платникам було зручно та швидко проходити усі процедури. Нова Концепція реформування податкової системи націлена саме на це.
Військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення
Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.
З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується. У той же час, доходи, нараховані, наприклад, 29.08.2014 року, за період з 1.08.2014 по 03.08.2014 оподатковуються військовим збором.
Нагадаємо, що військовий збір тимчасово запроваджено до 1 січня 2015 року Законом України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України».
Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є особи, зазначені в статті 171 ПКУ, а саме:
- роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків;
- податковий агент — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками.
Фізособи-підприємці не сплачують військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності
Фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи:
- у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами;
- у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;
- у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.
21 серпня 2014 року
«ЛИШЕ РАДИКАЛЬНІ ЗМІНИ ТА РІШУЧІ ДІЇ ДОЗВОЛЯТЬ НАМ ЖИТИ ПО-НОВОМУ»
Про це заявили під час засідання ІІІ Антикорупційного форуму, що відбувся на базі ДФС під головуванням керівника відомства Ігоря Білоуса та голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка.
«Усі наші сьогоднішні ініціативи, пропозиції та дії спрямовані, в першу чергу, на те, аби очиститися і унеможливити повторення колишніх помилок. Саме для цього ми розробляємо законопроекти, які дозволять уникнути злочинних схем з відшкодуванням ПДВ. В минулому назавжди мають залишитися так звані площадки, «податкові ями», конвертаційні центри», – наголосив Ігор Білоус.
Вже схвалено зміни до Податкового кодексу України, які дозволять вирішити проблему існування фіктивного податкового кредиту. Нова система електронного адміністрування ПДВ дозволить проводити в автоматичному режимі як відшкодування цього податку, так і його збір. А це, у свою чергу знизить тиск на бізнес, зменшить вплив людського фактору та, відповідно, рівень корупції. На черзі – зміни до адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У цьому напрямі усі зусилля працівників ДФС спрямовані на виведення зарплат «із тіні» та зменшення шаленого попиту на готівку. Одним із активних напрямків роботи є розвиток електронних сервісів.
ТРЕТІЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ФОРУМ ПІДНЯВ РЯД ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ, ЩО ВИНИКАЮТЬ МІЖ ОРГАНАМИ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ТА ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ
Участь у форумі взяли представники регіонів України в режимі відеозв’язку. Вінниччину на зібранні представляли, крім керівництва ГУ Міндоходів у області, співробітники УСБУ в області, представники бізнесу та громадськості.
Основні проблеми, озвучені вінничанами, не є унікальними на фоні держави і переважно стосувалися захисту малого та середнього бізнесу. Це, зокрема, продовження терміну використання касових апаратів, який сьогодні становить 7 років, та їх оновлення в залежності від товарообігу; це зниження навантаження на фонд оплати праці в рамках реформування єдиного соціального внеску (зниження ЄСВ з 37 до 30% вигідне великим роботодавцям, для представників же малого бізнесу податкове полегшення буде практично невідчутним); це, зрештою, можливість подавати документи власникам ліцензії на торгівлю алкогольною продукцією за місцем здійснення підприємницької діяльності.
Проблем на форумі прозвучало чимало – від складнощів малого бізнесу до вимог змін у податковому законодавстві. Головним же ж результатом проведеного форуму було те, що його учасники у більшості чули один одного. По ряду піднятих питань уже в ході обговорень приймалися відповідні рішення.
СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ ПРИЗВЕДЕ ДО ЗНАЧНОГО ЗМЕНШЕННЯ ОБСЯГУ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Запровадження такої системи є необхідним для держави, бізнесу та країни в цілому. Наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та зменшення рівня корупції», - сказав Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, коментуючи ухвалений Верховною Радою Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України».
Система електронного адміністрування ПДВ буде складатися з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. І бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема, перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера.
ЗАХОДИ З ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАРПЛАТ ДОЗВОЛЯТЬ ЗБІЛЬШИТИ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ВІННИЧЧИНИ НА 3 МЛН. 680 ТИС. ГРН.
При цьому, більшість із цієї суми, а саме близько 58 відсотків, вдалось забезпечити за рахунок проведених з початку року 46 перевірок із дотримання суб’єктами господарювання діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів, – наголошує в.о. начальника ГУ Мінідоходів у Вінницькій області Мирослав Продан. Загалом за результатами перевірок до казни донараховано 2129,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.
Досить дієвими були засідання робочих групп створених при податкових інспекціях області. На них заслухано 57 суб’єктів господарювання – боржників, які погасили заборгованість. Внаслідок цього місцеві бюджети отримали 411,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Актуальним напрямком діяльності служби є також робота з підвищення рівня заробітної плати. З цією метою на засіданнях спільних комісій з органами місцевої влади заслухано 195 юридичних осіб та 163 фізичні особи–підприємці. Після цього 99,5% заслуханих підприємств та 98,2% підприємців, підвищили рівень виплати заробітної плати. Результативним є і проведення індивідуальної роз’яснювальної роботи з керівниками зазначеної категорії підприємств. Так, за результатами 790 співбесід,з суб'єктами господарювання, проведених у 1 півріччі підвищили рівень заробітної плати 278 юридичних осіб (99,6%) та 510 підприємців (99,8 %). Як підсумок, місцеві бюджети отримали 417,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Не оминають увагою міндоходівці працівників, діяльність яких використовується без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування. Загалом з початку року виявлено 404 фізичних особи, якими сплачено до бюджету 174,4 тис.грн. податку. Крім того, вжитими заходами виявлено та залучено до оподаткування 673 громадянина, які надавали різні послуги, без сплати податків, внаслідок чого до бюджету надійшло 196,9 тис.грн.
КІЛЬКІСТЬ КОРИСТУВАЧІВ „ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ” СКЛАЛА МАЙЖЕ 78 ТИСЯЧ
Протягом першого півріччя 2014 року он – лайн сервісом Державної фіскальної служби України „Електронний кабінет платника податків” скористалось понад 77 тис. платників. З них юридичні особи – понад 55 тис., фізичні – понад 22 тис. За допомогою цього сервісу у січні – червні цього року подано майже 145 тис. документів.
Серед різноманітних можливостей сервісу найбільшою популярністю у платників користуються розділи „Формування і подання податкової звітності” та „Календар платника”.
„Електронний кабінет” став в нагоді насамперед тим платникам, які приділяють максимальну увагу впровадженню сучасних інформаційних технологій у свою діяльність. Для допомоги користувачам, на головній сторінці „Електронного кабінету платника” розміщено інструкцію щодо його експлуатації, а у розділі сервісу „Довідкова система” – детальна інструкція по роботі з системою.
Крім того, скористатися послугами зазначеного сервісу можуть не тільки власники посилених сертифікатів ключів електронного підпису, наданих АЦСК Держфіскслужби, а й платники, які отримали ключі у АЦСК „Мастеркей” та АЦСК „ИВК”.
Нагадуємо, що увійти до „Електронного кабінету” можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням „Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою електронного цифрового підпису (ключа).
ЄДИНИЙ ВНЕСОК НА ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ НЕ НАРАХОВУЄТЬСЯ НА ВИПЛАТИ, ЯКІ КОМПЕНСУЮТЬСЯ З БЮДЖЕТУ МОБІЛІЗОВАНИМ ПРАЦІВНИКАМ
За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.
Більш детально про порядок відображення ЄСВ з сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у звітності – у спільному листі ДФС України та Пенсійного фонду України від 22.07.2014.
УВАГА! ЗАПРОВАДЖЕНО НОВИЙ ПОДАТОК - ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР!
АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ АБО ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР
З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» (далі – ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір.
1.На який період встановлюється військовий збір?
Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року (п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).
2. Хто є платниками військового збору?
Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ.
А саме:
фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
податковий агент.
(п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).
3. Що є об’єктом оподаткування військовим збором?
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).
4. Яка ставка військового збору?
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).
5. Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету?
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПКУ (п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).
6. Як здійснюється нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору?
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ (1,5 відсотка від об’єкта оподаткування). Це відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями.
7. З якої суми доходів утримується військовий збір?
Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.
8. Коли і куди сплачувати збір?
Сплачувати військовий збір податкові агенти мають одночасно з перерахуванням грошових коштів на виплату доходів. У разі виплати доходу у не грошовій формі, військовий збір сплачується протягом банківського дня, наступного за днем виплати. У разі, якщо дохід нараховується, але не виплачується податковий агент перераховує збір в строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 числа місяця, наступного за місяцем нарахування доходу.
Для зарахування до державного бюджету військового збору за кодом класифікації доходів бюджету 11011000 в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області відкрито рахунок:
Для платників, зареєстрованих в Вінницькій ОДПІ
( 0228 ) м. Вінниця
Отримувач: УК у м.Вінниці/м.Вінниця/11011000
Номер рахунку: 31113063700002
Код отримувача: 38054707
Банк отримувача : ГУДКСУ у Вінницькій області
МФО: 802015
ЗМІНИ В ОПОДАТКУВАННІ ПАСИВНИХ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН
Законом України № 1588 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» з 02 серпня 2014 року змінено порядок оподаткування деяких доходів громадян.
Відтепер, за ставкою 15 відсотків оподатковуються доходи у вигляді, зокрема: - процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку; - процентного або дисконтного доходу за ощадними (депозитними) сертифікатами; - процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці. При цьому, податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування. Податкові агенти (банки, кредитні спілки), які нараховують доходи у вигляді процентів, сплачують податок до бюджету у термін, встановлений ПКУ для місячного податкового періоду та у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих доходів та загальну суму утриманого з них податку, без зазначення інформації про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, ощадного (депозитного) сертифіката, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомостей про фізичну особу - платника податку, якій нараховані такі доходи.
Оподаткування процентів та дисконтних доходів, нарахованих на користь фізичних осіб з будь-яких інших доходів, здійснюється у загальному порядку, встановленому ПКУ для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою 15%.
УРЯДОМ ОПРИЛЮДНЕНО КОНЦЕПЦІЮ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
На засіданні Кабінету Міністрів України 6 серпня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував комплексний план змін у податковій системі.
Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9.
Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань.
З НАСТУПНОГО РОКУ ПДВ В АВТОМАТИЧНОМУ РЕЖИМІ ВІДШКОДОВУВАТИМЕТЬСЯ ЩЕ ШВИДШЕ
Нова система електронного адміністрування податку на додану вартість дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус.
Такі новації передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України. Електронна система адміністрування ПДВ почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» та махінацій з цим податком.
Запровадження нової системи, впевнений керівник відомства, унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.
«Така система підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку на додану вартість до державного бюджету. Надходження ПДВ вже сягає майже 40 відсотків від усіх податкових надходжень і я переконаний, що потенціал цього податку для наповнення бюджету ще не вичерпано», – підкреслив Голова ДФС.
ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА АДМІНІСТРУВАННЯ – НОВОВВЕДЕННЯ ПО ПДВ
Електронна система складатиметься з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.
Так, з 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженому зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ при імпорті товарів.
ГРОМАДСЬКІСТЬ ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ СТВОРЕННЯ СЛУЖБИ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ
У Хмельницькому пройшов другий кущовий семінар з питань створення Служби фінансових розслідувань України та практичного застосування новацій податкового законодавства.
Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко презентував основні аспекти концепції створення Служби фінансових розслідувань. Семінар проходив у форматі діалогу між представниками ДФС, громадськості та бізнесу Хмельницької, Вінницької, Житомирської областей.
За результатами зустрічі внесено низку пропозицій, що стосуються концепції побудови СФР та її функцій, які спрямовані на захист інтересів держави і бізнесу та забезпечення зворотного зв‘язку з громадськістю.
«У нинішніх, непростих для країни умовах, ми повинні захищати державу, інтереси легального бізнесу, який наповнює бюджет, забезпечуючи необхідні соціальні виплати, суспільний розвиток і захист країни. Тут немає альтернативи для забезпечення інтересів окремих підприємців. І дуже важливо, що ми маємо єдине державницьке бачення цього процесу», - заявив Володимир Хоменко.
У ході діалогу посадовець отримав близько сотні пропозицій щодо усунення проблем, котрі заважають розвитку бізнесу, удосконалення податкового та митного законодавства, кадрового забезпечення Служби та її громадського контролю.
Ознайомитися з концепцією, відповідними поправками до супутніх законів та долучитися до обговорення і внесення пропозицій можна на сайті Державної фіскальної служби України www.minrd.gov.ua.
СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ПЕРЕВІРОК
Тривалість документальної планової перевірки фізичної особи – підприємця не повинна перевищувати 10 робочих днів. Продовження строків проведення такої перевірки можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більше 5 робочих днів.
Тривалість документальної позапланової перевірки (крім перевірки щодо відшкодування податку на додану вартість) фізичної особи – підприємця не повинна перевищувати 5 робочих днів.
Водночас тривалість документальної позапланової перевірки, що здійснюється у зв’язку з розпочатою процедурою припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, порушеним провадженням у справі про визначення банкрутом платника податків або поданням заяви про зняття з обліку платника податків, для фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників, не повинна перевищувати 3 робочі дні, за наявності за два останні календарні роки одночасно таких умов:
- платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності;
- платник податку не зареєстрований як платник податку на додану вартість;
- в контролюючих органах відсутня податкова інформація щодо використання платником податку найманої праці фізичних осіб, відкритих платником податків рахунків у банках та інших фінансових установах.
Зазначені строки проведення перевірок встановлено статтею 82 Податкового Кодексу України.
БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ НЕРУХОМОГО МАЙНА
Міндоходів України листом від 14.04.14 року № 6823 повідомлено, що у разі наявності у платника податку більше одного об’єкта оподаткування , в тому числі різних видів ( квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх часток), база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки , обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів. При цьому на квартиру, яка здається в оренду, зазначений податок розраховується без застосування пільги, а щодо іншої квартири база оподаткування зменшується на 120 м.кв.
СПЕЦІАЛЬНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ, ЛІКИ, МЕДИЧНІ ЗАСОБИ ЗВІЛЬНЕНО ВІД СПЛАТИ ПДВ ТА МИТА
З 23.07.14р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового та Митного кодексів України. Ними встановлено, що на період проведення АТО та/або запровадження воєнного стану звільняються від оподаткування ПДВ та ввізним митом операції із ввезення на митну територію України спеціальних засобів індивідуального захисту (каски, виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них, бронежилети, виготовлених відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних сил України та інших військових формувань, інших суб’єктів , що здійснюють боротьбу з тероризмом , а також ліків та медичних засобів, призначених для використання закладами охорони здоров’я для надання медичної допомоги фізичним особам, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження під час таких дій.
ДОКУМЕНТИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ НАЛЕЖНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ДО МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ
Державна фіскальна служба України листом від 21.07.14 року повідомила , що для застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.14р. №216 ’’ Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків’’ слід керуватися листом Мінохорони здоров’я України, в якому, зокрема, визначено, що обов’язковим документом, що підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу. Необов’язковими документами є декларація про відповідність та заява про медичні вироби особливого призначення.
З ПОЧАТКУ РОКУ СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ ВІННИЦЬКОЇ ОДПІ ДО БЮДЖЕТУ СПЛАЧЕНО 75, 3 МЛН.ГРН. ЄДИНОГО ПОДАТКУ
Протягом січня – липня поточного року платники податків Вінницької області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету понад 4,2 млрд. грн. єдиного податку. Cплата податку зросла на 10 відс. порівняно з відповідним періодом минулого року. У 2013 році до бюджету надійшло майже 3,8 млрд. гривень.
Левова частка суми сплачена підприємцями – фізичними особами. Від приватних підприємців бюджет отримав понад 3 млрд. гривень єдиного податку. Від діяльності спрощенців - юридичних осіб до бюджету надійшло 1,1 млрд. грн.
За сім місяців поточного року від платників єдиного податку Вінницької ОДПІ до бюджету надійшло 75,3 млн.грн., з них фізичні особи підприємці сплатили майже 58,7 млн.грн., а юридичні особи 16,6 млн.грн. відповідно. У 2013 році загальна сума надходжень склала більше 62 млн.грн. (48,7млн.грн. – приватні підприємці, 13,3 млн.грн. – єдино податники юрособи). Вклад єдинників м.Вінниці становить більше 65 млн.грн.
Загалом, за статистикою Державної фіскальної служби України, на сьогодні на спрощеній системі оподаткування працюють понад 1,2 млн. платників податків.
ІГОР БІЛОУС: НАМ ПОТРІБНО ПОЧИНАТИ РЕФОРМИ В ДЕРЖАВІ
«Концепція реформування податкової системи України – другий важливий крок, після податкового компромісу, на шляху до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою. Нам потрібно сьогодні, у нестабільній економічній ситуації, будувати нову країну та проводити реформи. Тому все потрібно робити швидко, чітко та виважено», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус , під час «круглого столу» в Інформаційному агентстві «ЛігаБізнесІнформ», презентуючи громадськості та бізнесу Концепцію реформування податкової системи.
За його словами, запропоновані Урядом зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування та зменшать витрати ресурсів держави на адміністрування податків.
Варто зауважити, що ідея реформування податкової системи знайшла підтримку серед громадськості та бізнесу. Так, зокрема, учасники засідання підтримали ідею скорочення кількості податків, а також погодилися з урядовими намірами зменшити ставки єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб та запропонували проводити ці зміни одночасно з Пенсійною реформою.
Окрім того, учасники «круглого столу» винесли на обговорення пропозицію внести до даної Концепції обмеження розрахунків готівкою, запровадження використання бізнесом реєстраторів розрахункових операцій та введення загальнообов’язкового декларування доходів та витрат при одночасному посиленні відповідальності за неподання таких декларацій.
Активне обговорення викликала позиція щодо реформування системи оподаткування аграріїв. Так, зокрема, було запропоновано здійснювати реформи, враховуючи спрямованість підприємств на рослинництво чи тваринництво.
НОВІ ЗМІНИ В ПОДАТКОВІЙ СИСТЕМІ – ЦЕ РУХ ВПЕРЕД
«Нові зміни в податковій системі – це рух вперед», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на телеканалі «112.ua».
За його словами в Україні на сьогодні "сірі" або "чорні" зарплати в конвертах становлять понад 20 млрд. грн. Для вирішення цих проблем Уряд України пропонує комплексний план змін у податковій системі.
«Сьогодні в Україні існує 22 обов'язкові податки та збори, які сплачують суб'єкти підприємницької діяльності. Натомість ми пропонуємо залишити тільки 9 податків. Велика частина податків скорочується і узагальнюється. Кількість податкових різниць скорочується з 49 до 3, скасовуються різниці щодо: витрат на навчання, витрат на ремонт, витрат на відрядження тощо», – наголосив Ігор Білоус. Це дасть можливість сотні тисячам платників забути про обтяжливі податкові звіти.
Голова Державної фіскальної служби України зазначив, що переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок дає місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті. Гроші будуть збиратися на місцях, і тепер будуть витрачатися на місцях».
Задля зменшення витрат ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків пропонується запровадження єдиного звітного періоду – квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків.
БРИТАНСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ЗАПРОПОНУВАЛИ УКРАЇНСЬКИМ КОЛЕГАМ СПРИЯННЯ У РОБОТІ МАЙБУТНЬОЇ СЛУЖБИ ФІНРОЗСЛІДУВАНЬ
Про це у своєму листі Першому заступникові Голови Державної фіскальної служби України Володимиру Хоменку написав заступник директора Департаменту ризиків та оперативної роботи Податкової та митної служби Її Величності доктор Ендрю Павлініч.
Британський податківець подякував за підтримку та співпрацю, що надають українські організації британським офіцерам зв’язку в боротьбі з фінансовими злочинами у протидії загрозі фінансового шахрайства.
«Ці злочини не мають кордонів, і лише за допомогою спільної роботи, обміну інформацією та передового досвіду ми можемо ефективно реагувати на організованих злочинців, які посягають на податкові надходження наших держав», - йдеться в листі.
Доктор Павлініч підкреслив, що боротьбою з правопорушеннями, пов’язаними з розкраданням бюджету, у Великобританії займається лише один підрозділ - Департамент ризиків та оперативної роботи Податкової та митної служби Її Величності. Всі інші відомства також мають свої чітко визначені напрямки роботи:
«Діяльність Податкової та митної служби Її Величності координує Міністерство фінансів Великої Британії. Міністерство фінансів Великої Британії відповідає за всі питання з оподаткування у Великій Британії, але відповідальність за боротьбу з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, і боротьбу з фінансуванням тероризму розділяється з іншим департаментом Міністерства внутрішніх справ. З цієї причини відповідальність за розслідування фінансових та економічних злочинів, що не впливають на бюджет Великої Британії, покладено на інші правоохоронні та контролюючі органи, у тому числі на Департамент боротьби з економічними злочинами Національної агенції боротьби зі злочинністю, Управління з боротьби з організованою злочинністю та поліцію».
ЗА НЕПРАВОМІРНІ ТА КОРУПЦІЙНІ ДІЇ ПРАЦІВНИКИ СЛУЖБИ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ ВІДПОВІДАТИМУТЬ ПЕРСОНАЛЬНО
Одним з ключових напрямків створення Служби фінансових розслідувань (СФР) є кадрова політика при формуванні її штату. За словами Володимира Хоменка, першого заступника голови Державної фіскальної служби України, який за дорученням прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка формує концепцію нового відомства, перевага віддаватиметься чесним молодим фахівцям. Стійкість до стресових ситуацій та наявність «корупційної мотивації» визначатимуть за допомогою психологічних тестів та детектора брехні. В той же час за неправомірні дії та корупційні правопорушення у законопроекті нової служби передбачена персональна відповідальність працівника – як дисциплінарна, так і кримінальна.
- Якщо витрати державного службовця перевищують його доходи, виникає логічне питання щодо джерел таких видатків, – відзначає Володимир Хоменко. – Якщо такі витрати не підтверджуються доходами, то повинна бути передбачена норма відповідальності, в тому числі кримінальна.
Персональна відповідальність співробітників нового відомства за неправомірні рішення щодо суб’єктів господарської діяльності, якщо так будуть оскаржені в суді на користь СГД, - одна з пропозицій, висловлених від представників вінницьких підприємців на семінарі, присвяченому обговоренню концепції Служби фінансових розслідувань, що відбувся у м. Хмельницькому .
За підбором кадрів до Служби фінансових розслідувань стежитиме спеціально створена Громадська рада. Вона також здійснюватиме суспільний контроль за діяльністю СФР.
Служба фінансових розслідувань створюється як єдиний орган протидії загрозам у фінансово-економічній сфері, який має на меті усунути дублювання функцій правоохоронних органів і відтак скоротити кількість контролюючих органів та перевірок бізнесу.
КОНФЕРЕНЦІЮ ЩОДО ЗМІН У ПРАВИЛАХ ЄС ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ У СФЕРІ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ТА ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ БУДЕ ПРОВЕДЕНО У ПОЛЬЩІ
За інформацією Представництва України при Європейському Союзі 9 вересня 2014 року у м. Варшава (Польща) буде проведено Конференцію стосовно змін у правилах ЄС щодо оподаткування ПДВ у сфері телекомунікаційних та електронних послуг.
Відповідні зміни законодавства вводяться з 1 січня 2015 року і передбачають перенесення стягування ПДВ з місця поставки послуг до місцеперебування кінцевого споживача. У ході заходу, організованому спільно Єврокомісією, Міністерством фінансів та Податковою адміністрацією Республіки Польща, будуть розглянуті усі практичні аспекти впровадження нових правил стягування ПДВ, у тому числі функціонування т.зв. VAT mini one-stop (MOSS), що дозволятиме спростити процедури для компаній, що походять з третіх країн та постачатимуть електронні послуги до держав-членів ЄС.
УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНЬОЇ БЕЗПЕКИ ГУ МІНДОХОДІВ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВІТУЄ ЗА СІЧЕНЬ-ЛИПЕНЬ 2014 РОКУ
З метою запобігання та протидії корупції в структурних підрозділах Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міністерства доходів і зборів України, управлінням внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області (далі – управління) постійно вживаються заходи у відповідності до вимог Закону України від 07.04.2011 №3206-VI „Про засади запобігання і протидії корупції”, Указів президента України від 05.10.2011 року №964/2011 „Про першочергові заходи реалізації Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції” та №1001/2011 „Про національну антикорупційну стратегію на 2011 – 2015 роки”
Зокрема, протягом січня-липня 2014 року проведено 132 службових перевірки та розслідувань, серед яких – 28 за зверненнями фізичних та юридичних осіб.
За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась в 96 випадках, у тому числі 10 за зверненням.
Керівникам структурних та територіальних органів ГУ Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міндоходів України внесено 33 подання для вжиття заходів реагування. І як наслідок, до 52 працівників вжито заходи дисциплінарного впливу.
До правоохоронних органів направлено 90 матеріалів службових перевірок для надання правової оцінки та прийняття рішення, згідно чинного законодавства. За даними матеріалами, органами прокуратури протягом січня-липня поточного року розпочато 10 кримінальних проваджень за фактами перевищення службових повноважень та службового підроблення службовими особами структурних та територіальних органів ГУ Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міндоходів України.
ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ І ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ
Одним з пріоритетних напрямків роботи управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників податкової та митної служби, а також кандидатів на заміщення вакантних посад.
Так, протягом 2014 року співробітниками управління проведено 254 профілактичних заходи, серед яких виступи, лекції, бесіди в колективах структурних підрозділів ГУ області та Вінницької митниці Міндоходів, винесення офіційних застережень.
В рамках забезпечення прозорості діяльності, своєчасного інформування громадськості про результати вжитих заходів, показники роботи управління щомісячно розміщуються на суб-сайті ГУ Міндоходів у Вінницькій області.
А для всіх небайдужих нагадуємо, що в управлінні працює цілодобова лінія телефону „довіри” ((0432) 660205). Подзвонивши на нього, можна повідомити про будь-які корупційні прояви з боку працівників органів Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці. Окрім цього, в Міністерстві доходів та зборів України діє інтерактивний сервіс «Пульс»(044) 284-00-07, який приймає звернення представників бізнесу з податкових та митних питань.
ЯК ПРАВИЛЬНО ОПОДАТКОВУВАТИ МЕДИЧНІ ВИРОБИ
Документом, щодо правильного визначення ставки ПДВ при оподаткуванні медичних виробів є Постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2014р №216, якою затверджений перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію яких підлягають обкладанню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. Крім того, в зазначеному нормативно-правовому акті прописаний перелік документів, які підтверджують належність продукції до медичних виробів. Дана постанова застосовується з 2 липня 2014р. з моменту набрання чинності.
До зазначеного переліку медичних виробів включено:
- активний медичний виріб, який імплантують – у значенні, наведеному у підпункті 2 пункту 2 Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 755;
- медичні вироби – у значенні, наведеному у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753;
- медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики) – у значенні, наведеному у підпункті 9 пункту 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 754.
Інформацію та роз’яснення щодо здійснення державної політики у сферах охорони здоров'я, санітарно-епідемічного благополуччя населення, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів надає Міністерство охорони здоров'я України відповідно до покладених на нього завдань.
Враховуючи інформацію, надану вище зазначеним відомством на запит Міністерства доходів і зборів України щодо застосування норм Постанови №216 зазначаємо, що Технічні регламенти до 1 липня 2015 року застосовуються добровільно, а обов’язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу. Необов’язковими документами є декларація про відповідність та заява про медичні вироби особливого призначення.
РОЗМІРИ ТА УМОВИ СПЛАТИ ЄСВ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ ПЛАТНИКІВ
Вінницька ОДПІ нагадує платникам, окремі положення Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 ’’Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування’’.
Зокрема, базою нарахування ЄСВ фізичній особі – підприємцю, що перебуває на загальний системі є сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Одночасно сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений Законом на місяць, за який нараховується заробітна (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Розмір внеску становить 34,7% від мінімальної заробітної плати, яка з початку 2014 року становить – 1218 грн. Отже, сума місячного мінімального страхового внеску з ЄСВ становить 422,65 грн., максимальний розмір бази нарахування ЄСВ - 20 706 грн., а місячна максимальна сума ЄСВ становить – 7184,98 грн.
При цьому, підприємець на загальній системі сплачує ЄСВ авансовими платежами протягом року – 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада (щокварталу 25% річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної контролюючими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб). Згідно з частино 8 ст.9 Закону, остаточна сплата ЄСВ, нарахованого за календарний рік, здійснюється до 10 лютого наступного за звітним року.
НАГАЛЬНІ ЗМІНИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ
Вінницька ОДПІ інформує, що з 3 серпня набули чинності зміни до Держбюджету та Податкового кодексу, які дозволять збільшити доходну частину бюджету, скоротити видатки на держапарат та покращити фінансування потреб Збройних Сил.
Так, законом України ’’Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України’’ тимчасово, до 1 січня 2015 року введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
До 1 січня 2015 року підвищено ренту на видобуток залізної руди до 8%, нафти з до 45%, газу з покладів до 5 км – до 55%, газу з покладів понад 5 км – до 28%.
Крім того, з 1 січня 2015 року збільшується ’’поріг’’ обов’язкової реєстрації підприємства платником ПДВ – з 300 тис.грн. до 1 млн. грн., продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур, скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування за ’’0’’ ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті+.
При цьому з 1 січня 2015 року вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість.
Також внесені зміни стосовно акцизного податку на деякі види підакцизних товарів та зміни в Держбюджет 2014.
21 липня 2014 року
На Вінниччині майже 73 відсотки перевірених підприємств порушували правила торгівлі підакцизними товарами
За повідомленням ГУ Міндоходів у Вінницькій області із 33 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, що займаються торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами, порушення встановлені у 24 господарників. Аудит здійснили працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Вінницькій області. Сума фінансових санкцій за правопорушення перевищує 213 тис. грн. Окрім того, на винуватців, складено 147 адміністративних протоколів.
Загалом за шість місяців роботи у 2014 році працівники підрозділів Міндоходів Вінниччини вилучили підакцизних товарів на більш ніж 1 млн. 73 тис. грн. та склали 164 адміністративних протоколи на суму 45,99 тис. грн.. Окрім того, виявили підпільний цех із виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.
За півроку Вінниччина отримала більше 2-х мільярдів гривень єдиного внеску
Наша область протягом шести місяців зібрала 2 мільярди 177 мільйонів гривень такої сплати. Зокрема у червні надходження ЄСВ склали понад 447 мільйонів гривень. Порівнюючи з минулим роком показники кращі майже на 15 мільйонів. Наразі на Вінниччині нараховується майже 126 тисяч платників, більшість з яких – фізичні особи.
В. о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан каже, що відомство тримає на контролі питання легальної виплати зарплат. Саме тому, рівень сплати ЄСВ показує позитивну динаміку. До того ж, зросла кількість платників внеску у порівнянні з минулим роком. До прикладу юридичних осіб стало на 3,2% більше.
ДФС та АППУ готові до оновленої та взаємовигідної співпраці
Державна фіскальна служба зацікавлена у співпраці з громадськими організаціями щодо ефективного проведення податково-митних реформ. Про це заявив Голова ДФС Ігор Білоус під час зустрічі з керівниками Асоціації платників податків України. Він, зокрема, зазначив, що фахівці служби вже розробили альтернативний варіант електронного адміністрування ПДВ, який унеможливить махінації з цим податком. Цю систему вже погодила технічна місія МВФ і наразі триває її опрацювання з Нацбанком. На черзі – зниження ставок єдиного внеску на державне загальнообов’язкове страхування.
У свою чергу очільники АППУ запевнили керівництво ДФС у зацікавленості у якнайшвидшому проведенні таких реформ та запевнили про свою готовність до співпраці у цьому напрямі.
Учасники зустрічі також обговорили процедуру проведення податкових перевірок, заходи у рамках протидії корупції в податкових та митних органах, запровадження принципу «єдиного вікна» для подачі звітності та удосконалення сервісів для платників податків.
Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?
Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Міндоходів – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів Міндоходів.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал Міндоходів, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).
На яку дату продавцем товарів/послуг складається податкова накладна?
Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.
До уваги підприємств – власників житла
Головне управління Міндоходів у Вінницькій області нагадує платникам податку – юридичним особам про необхідність проведення перерахунку податку на нерухоме майно за звітний 2014 рік, враховуючи законодавчі зміни, що були внесені Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII, а саме: починаючи з 1 квітня п.р. податкові зобов'язання з податку на нерухоме майно у юридичних осіб формуються з урахуванням загальної (а не житлової) площі об'єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток.
Отож, авансові внески з податку на нерухоме майно за ІІ квартал 2014 року слід сплатити у термін до 30 липня 2014 року на підставі поданої уточнюючої декларації, яка має врахувати законодавчі зміни.
1 липня 2014 року
Понад 100 мільйонів гривень надійшло від «спрощенців» Вінниччини до місцевого бюджету
Таку суму перерахували платники за п’ять місяців цього року. Це приблизно на 15 мільйонів більше ніж минулоріч. Серед платників єдиного податку на Вінниччині найбільше фізичних осіб, станом на початок травня їх зареєстровано більше 37 тисяч. Лише за червень вони заплатили до місцевого бюджету понад 7 мільйонів гривень. Загальна сума, що надійшла від фізичних осіб з початку року склала майже 81 млн. грн. Щодо юридичних осіб, наразі на Вінниччині їх нараховується 4 тисячі, а це майже на сотню більше ніж минулоріч. Юрособи за 5 місяців цього року заплатили більше 19 тисяч гривень до обласної скарбниці.
В. о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан відзначає, що місцеві платники єдиного податку – це свідомі громадяни, які відчуваючи переваги спрощеної системи, чесно і стабільно сплачують податки. Завдяки їй підприємці витрачають менше часу на ведення обліку, оформлення документів, подання звітності.
Незадекларовані транквілізатори та ліки від епілепсії перевозила молдованка
Жінка їхала у потязі сполученням «С. Петербург − Кишинів». Порушення виявили митники під час перевірки її ручної поклажі. У дорожній сумці знайшли майже 70 таблеток, які не були належним чином задекларовані. За цим фактом порушили справу за ст. 472 Митного кодексу України.
У травні 2014 Вінницька митниця завела 62 справи про порушення митних правил. А з початку року таких справ нараховується 290. За ними вартість предметів правопорушень склала понад чверть мільйона гривень.
24 червня 2014 року
Оперативники Міндоходів попередили незаконну реалізацію підакцизних товарів
Співробітники підрозділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Вінницькій області встановили факт реалізації товарів підакцизної групи без відповідних дозвільних документів на одному зі складських приміщень у Вінницькій області. Вилучення відбулося в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», що спрямована на детінізацію ринку підакцизних товарів – в період дії операції серед іншого посилено відпрацьовується мережа оптово-роздрібної реалізації даного виду продукції.
В ході огляду з незаконної реалізації вилучено алкогольних та тютюнових виробів на суму понад 500 тисяч гривень. Продукція вилучена до прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.
Підприємства-неплатники «пробачили» боргів на 300 тисяч гривень
Кримінальна відповідальність загрожує службовим особам двох приватних підприємств на Вінниччині за незаконну реалізацію майна, що перебувало в заставі. Не зважаючи на те, що одне з підприємств було переможцем державних закупівель і реалізувало товарів ряду держустанов на суму понад 3 мільйони гривень, а інше підприємство було постачальником переможця, обидва мали заборгованість по сплаті податків і зборів до бюджету. У зв’язку з цим частина майна обох суб’єктів господарювання описана у податкову заставу. Втім, як встановили оперативні співробітники Вінницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, службові особи підприємств заставним майном розпорядилися по-своєму: реалізували його на загальну суму понад 300 тисяч гривень, не повідомивши про це податкових інспекторів та не спрямувавши жодної гривні в рахунок погашення заборгованості по платежах до бюджету.
Інформація про вчинене правопорушення внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, службові особи підозрюються у перевищенні службових повноважень. Слідчі вживають заходи до відшкодування завданих бюджету збитків.
Міндоходівці Вінниччини за п’ять місяців зібрали до місцевого бюджету понад 932,8 млн. грн.
Найбільше наповнив місцеву скарбницю податок з доходів фізичних осіб. Надходження склали 640,5 мільйонів гривень – це майже на 15 мільйонів більше ніж минулого року. Також значний вклад належить платникам за землю – понад 129 мільйонів, та підприємцям, які відкривали ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем і сигаретами – більше 6 мільйонів гривень.
В. о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан закликає платників до діалогу, який допомагає враховувати їхні думки і погляди, удосконалювати процеси нарахування податкових зобов’язань. Міндоходів спільно з Міністерством фінансів наразі втілює в життя принцип податкового компромісу, адже у нелегкі економічні часи бізнес повинен отримати простіші умови роботи.
Податківці готові до втілення позитивних податкових перетворень.
Податкові нововведення мають як захищати інтереси підприємництва, так і слугувати державі. Такий месседж почули представники бізнесу – під час зустрічі з заступником начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Марією Кисельовою у Вінницькій ОДПІ. Посадовець подякувала представникам підприємств та організацій міста за розуміння та свідому громадську позицію у такий важкий для країни час, і зазначила, що саме завдяки сумлінності платників податків вінницького регіону внесок до бюджету країни у травні місяці склав понад 122 млн. грн. та запевнила присутніх у підтримці службою суттєвих перетворень у законодавчому податковому полі, яких наразі потребує і бізнес, і держава.
В ході зустрічі фахівці служби ознайомили платників податків юридичних осіб з останніми новинами податкового законодавства та розбиралися у практичних нюансах діючого. Зокрема, мова йшла про альтернативний спосіб відшкодування ПДВ, пільги в оподаткуванні мобілізованих працівників під час особливого стану в країні, нові правила звітності для неприбуткових організацій. Вкотре фахівці служби розставлялися акценти у питаннях звітності та сплати ЄСВ.
Шахраї виманюють гроші від імені податківців
До управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області знову надходить інформація про спроби вчинення шахрайських дій щодо працівників Міндоходів. Так, шахраї у телефонному режимі звертаються від імені керівників органів Міндоходів до суб’єктів підприємницької діяльності з проханням терміново позичити кошти для вирішення ніби то «бюджетних питань». Про усі подібні спроби та випадки дискредитації посадових осіб органів Міндоходів міста та області просимо негайно повідомляти на „Телефон довіри” управління внутрішньої безпеки (0432) 66-02-05.
18 червня 2014 року
Валютно-депозитні рахунки від НБУ: тепер до 1 вересня
Нацбанк знову продовжив дію запроваджених ним обмежень на купівлю валюти, переказ коштів і зняття готівки з валютних рахунків населення. Ці правила діятимуть із 01.06.14 р. по 01.09.14 р. Утім є й суттєва новація: фізособам також заборонили знімати з депозитних та карткових рахунків у гривні більше 150 тис.грн на добу (крім зарплат, пенсій, стипендій та соцвиплат).
Новації в Порядку обліку платників податків
Порядок обліку платників податків і зборів виклали у новій редакції. Зокрема, з’явилися норми стосовно оприлюднення даних про взяття на облік платників податків. Воно відбуватиметься на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юросіб та фізосіб-підприємців та власному офіційному веб-сайті центрального контролюючого органу. Крім того, Мінфін установив: платників податків із території АР Крим та м. Севастополя, які до набрання чинності цим наказом змінили місцезнаходження/місце проживання на інший регіон України та не були взяті на облік як платники за новою адресою, відповідні контролюючі органи візьмуть на облік протягом двох днів після набрання чинності цим наказом.
Відшкодувати ПДВ можна облігаціями внутрішньої державної позики
Альтернативним способом бюджетного відшкодування сум ПДВ є отримання таких сум шляхом облігацій внутрішньої державної позики. Останні були введені наприкінці травня цього року і пов’язані з антикризовими заходами у нашій країні. Облігації матимуть строк обігу 5 років і слугуватимуть для відшкодування ПДВ, суми якого підтверджені за результатами перевірок до 1 січня 2014 р. Номінальна вартість облігації становить 1000 гривень, ставка дохідності за облігаціями – на рівні облікової ставки НБУ. Погашення основної суми боргу за облігаціями здійснюватиметься шляхом проведення кожні шість місяців протягом строку обігу облігацій виплат у розмірі 10 відсотків номінальної вартості облігації.
Отримати відшкодування у такий спосіб платники зможуть після подання заяви про обрання форми відшкодування ПДВ у вигляді облігацій внутрішньої державної позики та відкриття у банках рахунків у цінних паперах для зарахування належної кількості облігацій.
Державні цінні папери "Військові" на допомогу армії
Мінфін України розпочав випуск казначейських зобов’язань «Військові». Придбавши дані державні цінні папери, громадяни України мають можливість долучитися до розбудови нової держави, відчути причетність до вирішення загальнонаціональних проблем, надати фінансову допомогу вітчизняним Збройним Силам з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави. Казначейські зобов’язання «Військові» матимуть строк обігу 24 місяці, номінальну вартість 1000 гривень, відсоткову ставку 7% річних та можливість сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень. Придбати казначейські зобов’язанння фізичні особи зможуть в понад 2200 установах ПАТ «Державний ощадний банк України» на всій території України.
Липень розпочинає сплату податку на нерухомість
До 1 липня власників квартир та будинків, що підпадають під сплату податку на нерухоме майно, мають повідомити про суму податку та відповідні платіжні рахунки, на яких його слід буде сплатити протягом 60 днів. Громадянам варто звернути увагу, що повідомлення-рішення на сплату податку надсилатимуться платникам за місцем реєстрації самого платника, а не за місцем знаходження об’єкту нерухомості.
Фізичні особи сплачуватимуть податок на нерухомість за підсумками минулого року. Тож на них розповсюджуватиметься версія закону, коли за нерухомість платитимуть власники лише великих житлових площ – квартир понад 120 кв метрів та будинків понад 250. За умови, що житлова площа не перевищує згадані метри, навіть при одночасному володінні різноплановим майном громадяни не сплачуватимуть податок. А ось житлова нерухомість, яка використовується для отримання прибутку, або здається в оренду, не пільгуватиметься.
На період мобілізації підприємці звільнені від сплати податків та ЄСВ
Фізичні особи – підприємці, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації під час особливого періоду, на весь період їх військової служби звільнені від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з податку на доходи фізосіб, а також від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з єдиного податку. Аналогічне полегшення передбачене для платників і стовно виконання обов’язків щодо єдиного соцвнеску.
Електронний кабінет платника: ставка на безконтактне спілкування
У своїй діяльності Міністерство доходів і зборів робить ставку на електронні, безконтактні сервіси, які дозволяють скоротити спілкування платників з органами Міндоходів та заощадити час громадян.
Важливим кроком є перехід на електронне звітування. Так, віднедавна платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися «Електронним кабінетом платника». Тут платник може переглянути інформацію про розрахунки з бюджетом, підготувати та надіслати електронну звітність. Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Міністерства доходів і зборів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою kpp.minrd.gov.ua або по гіперпосиланню «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою особистого електронного ключа цифрового підпису.
11 червня 2014 року
Більше двох мільйонів гривень повернули в економіку з «тіні» оперативники Міндоходів на Вінниччині
З початку цього року силами оперативників ГУ Міндоходів у Вінницькій області попереджено витік більше 3 мільйонів гривень з бюджету у вигляді незаконного відшкодування ПДВ. Втім, розкрадання бюджетних коштів здійснюється переважно через державні закупівлі і непрозорі тендерні процедури. Підрозділами по боротьбі з розкраданням бюджетних коштів за неповні п’ять місяців викрито більше півтора десятка кримінальних правопорушень у цій сфері. Вже повернуто до бюджету понад 650 тисяч гривень. Одним з основних джерел живлення тіньової економіки слугує ринок підакцизних товарів – алкоголю, тютюну, спирту. З реалізованої нелегальної продукції бюджет не отримує жодної гривні податків та зборів, однак страждає не лише казна, але й життя і здоров’я споживачів від вживання алкогольного сурогату. Більш ніж на 2,6 млн. грн. такої продукції у нинішньому році вже вилучено, втім, відпрацювання триватимуть до повної ліквідації тіньового ринку підакцизної продукції.
В рамках розслідування кримінальних правопорушень бюджету відшкодовано понад 2 мільйони гривень – це ті кошти, які повернуто з тіньового обігу.
Майже тридцять переможців конкурсу «Очима дитини про бюджет країни» приймали вітання у вінницькій податковій інспекції
Минулого тижня близько тридцяти кращих юних митців міста та вінницького району взяли участь у церемонії нагородження переможців 1-го етапу конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни». Цьогоріч діти шкільного віку мали можливість творити на тему податків у традиційних художньому та літературному напрямках, а також новому – напрямку комп’ютерної графіки та анімації. Участь у конкурсі взяли понад 30 міських та 10 шкіл вінницького району, а відтак на розсуд журі було представлено близько сотні дитячих робіт. Більше третини мистецького доробку від юних вінничан було визнано достойною відзнак переможців. Володарі перших місць зможуть продовжити змагання у подальших етапах конкурсу – обласному та всеукраїнському. Кращі роботи дітей уже традиційно стануть прикрасою Вінницького Центру обслуговування платників податків.
Своїх медіа-партнерів у професійне свято вітала Вінницька ОДПІ
У професійне свято представників ЗМІ, 6 червня, своїх найактивніших медіа-партнерів вітала Вінницька об’єднана податкова інспекція. Традиційно керівникам редакцій друкованих видань та телерадіокомпаній, що найбільше цікавляться діяльністю місцевого підрозділу Міндоходів, керівництво інспекції вручало подяки та подарунки. Заступник начальника Вінницької ОДПІ Оксана Домерат висловила сподівання на продовження активної співпраці між місцевими мас-медіа та Вінницькою податковою інспекцією на засадах відкритості та партнерства. Податківці також побажали представникам ЗМІ незалежності та неупередженості у своїх творчих намірах, сміливості та об’єктивності у висвітленні необхідної суспільству інформації.
4 червня 2014 року
На Вінниччині 41 мільйонер, серед яких переможець лотереї
Така кількість осіб задекларувала дохід понад 1 млн. грн., отриманий у 2013 році. Серед міліонерів більшість отримували зарплату від двох і більше податкових агентів (8 осіб), стільки ж від операцій з інвестиційними активами. Решта міліонерів отримали прибуток від продажу нерухомого майна, спадщини, роялті, іноземних доходів та у вигляді процентів на депозитний вклад. А ще минулого року на Вінниччині був щасливчик, який виграв понад мільйон гривень у державну грошову лотерею.
Загальна сума, яку задекларували міліонери понад 110 мільйонів гривень. З них вже утримано податковими агентами 9, 2 млн. грн., а підлягає сплаті 918 тис. грн.
У квітні 19 тисяч вінничан звітували електронкою
Це на 70 % більше квітня 2013 року. Сьогодні 86% юридичних осіб та 43% фізичних осіб Вінниччини вибрали звітування он-лайн.
Щодо платежів – найбільш «елекронізований» ПДВ: 99% декларацій – подаються через Інтернет.
За останні місяці значно більше платників звітують електронкою по ЄСВ (89 %) та єдиному податку – (65 %).
В Вінницькому, Крижопільському, Жмеринському ЦОПах створені комфортні умови для видачі електронних ключів. Запит на них постійно зростає. З початку року вже видано понад 9,5 тисяч сертифікатів електронних цифрових підписів.
В. о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан зазначає, що податкова служба усучаснюється, з’являється все більше зручних електронних послуг, які економлять час платників. «Зробити процес обслуговування максимально простим, швидким і комфортним – наша мета», − каже Мирослав Продан.
Дієтичні добавки, косметику, та продовольчі товари намагались незаконно провезти через митний кордон на Вінниччині
Всього 70 найменувань товарів виявили під час проведення митного контролю автомобіля Ніссан, в пункті пропуску «Могилів-Подільський-Отач». Загальна їх вартість склала майже 100 тис. грн. За даним фактом порушено справу про порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 Митного Кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».
Загалом, з початку року Вінницька митниця Міндоходів порушила 258 справ про порушення митних правил. До правоохоронних органів направлено 4 повідомлення про кримінальні правопорушення: 2 за ознаками злочину, передбаченого ст. 201 КК України (контрабанда холодної зброї та сильнодіючих лікарських засобів);
1 – за наявністю ознак використання фіктивних документів та таких, що містять неправдиві дані (ст. 358 КК України), матеріали направлені до УМВС України у Вінницькій області;
1 – за наявністю ознак використання підроблених документів та таких, що містять неправдиві дані(ст. 358 КК України), матеріали направлені до ГУ Міндоходів у Вінницькій області.
На березі Дністра виявлено більше тонни спирту
Минулими вихідними, в ніч із суботи на неділю, співробітниками ГУ Міндоходів у Вінницькій області перекрито ще один канал незаконного ввезення підакцизної продукції на територію України поза митним контролем. У м. Могилеві Подільському, в прикордонній зоні на березі річки Дністер, слідчими та оперативними співробітниками ГУ Міндоходів у Вінницькій області виявлено 68 пластикових каністр ємністю по 20 літрів кожна, наповнених рідиною з характерним запахом спирту. Продукція переправлялася на територію України з сусідньої Молдови контрабандним шляхом, в ході вилучення з ємностей були відібрані зразки рідини для її лабораторного дослідження.
На даний час встановлюється повне коло осіб, причетних до незаконної діяльності, весь нелегальний товар – а це понад 1300 літрів рідини з характерним запахом спирту загальною вартістю понад 108 тисяч гривень вилучено.
Вилучення відбулося в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», що спрямована на ліквідацію тіньового ринку підакцизних товарів та протидію переміщенню їх через митний кордон України.
Щодо попередження шахрайських дій
Управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області інформує про те, що протягом квітня-травня 2014 року на території Вінницької області поновилися факти шахрайських дій від імені працівників територіальних підрозділів Міндоходів і зборів України.
Так, невідомі особи з проханням надати „матеріальну допомогу” в зв’язку із перевіркою інспекції, здійснюють дзвінки на номери телефонів, як службові, так і домашні (мобільні) суб’єктів господарювання, при цьому в більшості випадків, називаються начальниками територіальних підрозділів ГУ Міндоходів у Вінницькій області.
У зв’язку із викладеним та з метою запобігання можливим фактам дискредитації підрозділів Міндоходів України, просимо суб’єктів господарювання, у разі встановлення подібних фактів, негайно повідомляти на телефон „довіри” ((0432) 660205) управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області, для перевірки та вжиття необхідних заходів.
Останній дзвоник став підсумком річної роботи міських податківців з шкільною молоддю
Робота з шкільною молоддю – один із пріоритетних напрямків діяльності органів доходів і зборів, спрямований на формування свідомого ставлення до сплати податків. Надбання школярами початкових економічних знань, виховання у них податкової культури відбувається під час проведення фахівцями податкової служби у школах різноманітних заходів.
Так, цього навчального року керівництво та працівники Вінницької ОДПІ відвідали 33 міські загально-освітні школи, в яких було презентовано новий факультативний курс «Основи податкових знань». Для двох міських шкіл податківці організували екскурсії до Центру обслуговування платників податків. Майже всі загальноосвітні навчальні заклади Вінниці взяли участь у конкурсі дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни», в результаті чого близько трьох десятків переможців отримали нагороди. Найактивнішу школу №16, що надала на конкурс найбільше робіт, а відтак отримала аж чотири призових місця, відвідала під час свята Останнього дзвоника заступник начальника Вінницької ОДПІ Оксана Домерат. Вона вручила педагогічному колективу школи подяку та цінний подарунок за виховання у дітей та юнацтва сумлінного ставлення до сплати податків. Також керівник податкової звернулася до випускників, зазначивши, що держава та податкова служба очікує на молодих та освічених спеціалістів – патріотів своєї країни - із сучасними економічними знаннями, які чесно дбатимуть про наповнення бюджету своєї країни.
Стрижавські футболісти додали до всеукраїнського чемпіонства перемогу над шефами з Вінницької ОДПІ
Літні відвідини друзями з Вінницької податкової інспекції Стрижавського будинку-інтернату для дітей з особливими потребами припали на один із небагатьох бездощових днів початку червня. До Дня захисту дітей податківці привезли підшефним футбольні та волейбольні м’ячі, ракетки для бадмінтону та тенісу, скакалки та інші ігри, що були випробувані на ігровому майданчику відразу ж по приїзду. Не стали зайвими у господарстві інтернату придбані шефами миючі засоби. Поповнили також шефи арсенал місцевого медпункту найнеобхіднішими для безпеки та догляду за дітьми у літній період ліками.
Та головною подією зустрічі став футбольний матч між збірною працівників податкової інспекції та інтернатівською командою «Інтер», яка напередодні здобула свою чергову бронзову перемогу на всеукраїнських футбольних змаганнях у столиці. Тож в результаті яскравої та запеклої боротьби чемпіонський титул з рахунком 10:6 таки дістався юним господарям поля. Нагородою переможцям та вболівальникам стали традиційні солодощі, а шефам - слова подяки та щирі рукостискання від щасливих стрижавчан, з якими податківці вже зустрінуться на початку наступного навчального року.
27 травня 2014 року З початку року місцеві бюджети Вінниччини отримали майже 730 млн. грн.
Цей показник більш як на 10 млн. грн. кращий минулорічного. Зокрема у квітні місцева казна збагатилась на 184 млн. грн. Це стало можливо завдяки злагодженій роботі ГУ Міндоходів та усіх податкових інспекцій Вінниччини, а також розуміння бізнесом важливості своєчасності сплати всіх належних платежів у період складної кризи. Зокрема зусиллями Вінницької ОДПІ за чотири місяці було зібрано в бюджет майже 578 млн.грн, що на 12 млн.грн. більше плану. З них до місцевого бюджету потрапило 315 млн.грн. Перевиконання склало 16 млн. грн.
Найбільшого приросту у надходженнях бюджетів Вінниччини, порівнюючи з 2013 роком, вдалося досягти з єдиного податку – понад 10 млн. грн., податку з доходів фізичних осіб – понад 6,5 млн. грн. та збору за спеціальне використання водних ресурсів – більше 1 млн. грн.
Електронні сервіси Міндоходів на допомогу підприємцям
Підприємці все активніше віддають переваги дистанційному спілкуванню із Міністерством доходів і зборів та он-лайн подачі звітності. Найпопулярнішими сервісами для платників залишаються «Електронна звітність», «Єдина база знань» та «Реєстр платників ПДВ». Користується попитом партнерів по бізнесу перевірка легітимності свідоцтва платника єдиного податку в режимі он-лайн. А суб’єкти господарювання, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, можуть оцінити зручність електронного митного декларування. Окрім того власники електронних ключів мають можливість користуватися послугами власного «Електронного кабінету платника». Останній не лише дозволяє подавати звітність он-лайн, а й надає користувачам можливість дистанційно перевіряти свої розрахунки з бюджетом та нагадує, коли і які податки необхідно сплачувати.
Єдиний соціальний внесок надходить в казну держави вчасно і в повному обсязі
Так, в період з січня по травень поточного року Вінницькою ОДПІ було зібрано майже 646 млн грн. цього платежу від платників міста та районів області. З моменту покладення функції адміністрування соцвнеску на органи Міндоходів, надходження з ЄСВ значно зросли, здебільшого за рахунок розширення кола СПД, що обслуговуються в податкових інспекціях. Також фіксується і зростання кількості платників ЄСВ, звітуючих в електронному вигляді. Таких у Вінницькій ОДПІ нараховується понад 80%.
Підприємців Вінниці запросили взяти участь у законотворчості
Про сьогоднішні умови співпраці органів Міндоходів з представниками бізнесу платникам податків міста розповіла заступник начальника Вінницької ОДПІ Оксана Домерат на традиційному семінарі, що відбувся на початку тижня в інспекції. Зокрема керівник подякувала представникам бізнесу та бухгалтерам за сумлінність у сплаті податків до бюджету особливо за хитких економічних умов у державі. Також Оксана Домерат звернулася до присутніх із запрошенням долучитися до законотворчої діяльності, оскільки, наразі створено групу з підготовки нового Податкового кодексу під головуванням міністра економіки. У новій податковій конституції буде закладено спрощення системи оподаткування і скорочення кількості податків. Тож у кожного платника податків, запевнила податківець, є можливість надати конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавчих норм, що дадуть бізнесу можливість розвиватися та працювати чесно і прозоро, легалізувати доходи та збільшити заробітну плату працівників.
ЦОП став місцем екскурсії для восьмикласників
Аби посилити цікавість майбутніх старшокласників до податкової тематики, фахівці Вінницької податкової інспекції організували для учнів вінницької школи №16 відвідини Центру обслуговування платників податків. Користь та виховну доцільність такої екскурсії оцінили педагоги, оскільки наступного року у школі планують запровадити новий факультатив «Основи податкових знань».
Під час годинної подорожі державною установою школярі дізналися про основні завдання, які сьогодні стоять перед податківцями, побачили, як платники отримують ті чи інші податкові послуги, зокрема ознайомилися з процедурою отримання ідентифікаційного номера. Вразила школярів значне розмаїття професійних знань, якими володіють різні фахівці податкової інспекції. А це - податкове законодавство, юриспруденція, бухгалтерська справа, ІТ-технології і навіть журналістика.
Та найціннішим надбанням для обох сторін під час такої зустрічі стали висновки дітей про значення податків у житті людини. Тож залишали юні вінничани податкову інспекцію з стійким бажанням і надалі поглиблювати свої економічні знання, аби в дорослому житті бути достойними громадянами своєї успішної та розвиненої країни.
Шахраї виманюють гроші від імені податківців
До управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області останнім часом надходить інформація про спроби вчинення шахрайських дій щодо працівників Міндоходів. Так, шахраї у телефонному режимі звертаються від імені керівників органів Міндоходів до суб’єктів підприємницької діяльності з проханням терміново позичити кошти для вирішення ніби то «бюджетних питань». Про усі подібні спроби та випадки дискредитації посадових осіб органів Міндоходів міста та області просимо негайно повідомляти на „Телефон довіри” управління внутрішньої безпеки (0432) 66-02-05.
Подавати податкову звітність підприємець маєнавіть в період призупинення своєї діяльності
Якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї господарської діяльності, то податкову звітність він все рівно повинен подавати. Тобто, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Податковим кодексом України звітний період (далі – ПКУ) подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Таким чином звітність подається до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку до моменту ліквідації платника податку.
30 травня – останній день сплати земельного податкуза квітень 2014 року
30 травня 2014 року закінчується строк сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за квітень 2014 року. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Юридичні особи-платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня. Сума податку, визначена у податковій декларації на поточний рік, сплачується юридичними особами рівними частками щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Тобто, останній день сплати плати за землю за квітень поточного року – 30 травня 2014 року.
19 травня 2014 року
Платники Вінниччини з початку року сплатили майже 1, 4 мільярди грн. ЄСВ
На початок квітня платниками ЄСВ на Вінниччині є майже 127 тисяч осіб, які у минулому місяці заплатили більше 363 мільйонів гривень єдиного внеску. Більшість з них це фізичні особи – майже 97 тисяч. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, кількість платників збільшилась на 1130.
В.о. начальника Головного управління Міндоходів у Вінницькій області Мирослав Продан зауважує, що стабільне надходження єдиного внеску допомагає вчасно сплачувати пенсії, гарантує соціальні виплати та виплати під час тимчасової втрати працездатності.
Також керівник нагадує, звітність по ЄСВ можна подавати в електронному вигляді. Для цього потрібно скористатися електронним цифровим підписом, який видають у пунктах реєстрації користувачів, при Вінницькій, Жмеринський та Крижопільській ОДПІ. Детальніше про електронне звітування можна дізнатися на сайті Міністерства доходів і зборів (http://www.acskidd.gov.ua/), також там розміщено безкоштовне програмне забезпечення.
«Акциз-2014»: більш ніж на 2,5 млн. грн. вилучено алкоголю і тютюну
Протягом активної фази операції “Акциз-2014”, спрямованої на детінізацію ринку підакцизних товарів, співробітниками слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів Вінниччини з незаконного обігу вилучено алкогольно-тютюнової продукції на суму понад 2,5 млн. грн. Зокрема, більш як 2,3 тисяч літрів лікеро-горілчаних виробів на суму понад 300 тис. грн., майже 35 тисяч пачок тютюнових виробів більш ніж на півмільйона гривень, а також більше ніж на 1,5 млн. грн. спирту. Крім того, з незаконного обігу вилучено близько 1200 пляшок незаконно виготовленої горілки з зображенням «Козачка» на марках акцизного податку (продукція з таким зображенням перебувала в повному тіньовому обігу).
Припинено діяльність міжрегіонального підпільного виробництва алкогольного фальсифікату з розгалуженою мережею реалізації нелегальної продукції. За цей період розпочато 5 кримінальних проваджень, пов’язаних з незаконним обігом підакцизних товарів.
Підприємство на Вінниччині підозрюється у несплаті податків
Понад 7 мільйонів гривень ПДВ втратив бюджет держави внаслідок дій службових осіб підприємства – виробника продукції підакцизної групи на Вінниччині. У ході відпрацювання фінансово-господарської діяльності підприємства працівниками ГУ Міндоходів у Вінницькій області встановлено, що службовці замовили послуги у більш як десяти вітчизняних фірм із сумнівною репутацією. Попри це підприємство перерахувало на їхні рахунки кілька десятків мільйонів гривень передплати за майбутні послуги. Однак фірми ліквідувалися ще до виконання умов договорів. Відповідно до закону, службові особи підприємства зобов’язані були внести передплату до власних податкових зобов’язань і сплатити з неї відповідні податки. Проте кошти до державної казни не надійшли. Таким чином, службовці підприємства умисно ухилилися від сплати ПДВ до бюджету на суму більш як 7 мільйонів гривень.
Слідчими ГУ Міндоходів розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Триває досудове розслідування, в ході якого вживаються заходи з відшкодування завданих державі збитків.
Завершився другий етап творчого конкурсу на податкову тему
Конкурс “Очима дитини про бюджет країни», що проводився традиційно у всіх районах області, цьогоріч зібрав урожай дитячих творчих доробків у кількості близько 600 робіт. Більшість з них – це малюнки, є також літературні твори, а також вперше за всю історію конкурсу були представлені роботи, виконані у жанрі комп’ютерної графіки та анімації.
Обласному журі довелося обирати кращих уже серед переможців районних та міського конкурсу. Тож справа виявилася не з легких. Найбільше до душі журі припали роботи Кундиловської Олександри та Кононенко Дарини з м. Могилів-Подільського. Роботи дівчаток надішлють на фінальний етап конкурсу до Міністерства доходів та зборів. Такої ж високої честі заслужила анімаційна робота вінничанина Богдана Мілиха. Відтак уже після останнього туру, організатори конкурсу вітатимуть та нагороджуватимуть усіх номінантів конкурсу в урочистій атмосфері свята. А найяскравіші роботи юних художників вже традиційно стануть прикрасою інтер’єрів районних та міських Центрів обслуговування платників, продовжуючи надихати їх відвідувачів на сумлінну сплату податків.
Міндоходів врегульовано питання сплати податків підприємцями на період мобілізації
Нараховані авансові внески для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, можна буде списати як безнадійний податковий борг, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин). При цьому штрафні санкції та пеня з єдиного податку за період перебування на військовій службі нараховуватись не буде. Також фізичні особи - підприємці, призвані на військову службу, звільнятимуться від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування ЄСВ (за себе). Стосуватиметься це тих, хто не використовує працю найманих осіб. Підприємцю потрібно буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.
Як підприємцю змінити систему оподаткування
Як відомо, приватні підприємці можуть перебувати на двох системах оподаткування - загальній і спрощеній, яку вони обирають за самостійним рішенням в залежності від виду діяльності. Перейти з однієї системи оподаткування на другу згідно Податкового Кодексу можна з найближчого календарного кварталу (наприклад, із 1 липня). В залежності на якій системі оподаткування знаходиться приватний підприємець, є відмінності і в термінах подання заяви. Так, підприємець на загальній системі оподаткування для переходу на спрощену систему (незалежно від групи) повинен подати заяву до податкового органу, де він зареєстрований, не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу. Відмовитись від спрощеної системи оподаткування на користь загальної підприємець може не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу. Це стосується єдинників будь-якої групи. Звертаємо увагу, що зазначений строк не переноситься. Наприклад, для переходу з ІІІ кварталу 2014 року із загальної системи на спрощену останній строк подання заяви – 13 червня 2014 року.
Чи потрібно повертати Свідоцтво після відмови від єдиного податку
Свідоцтво буде анульоване податківцями в останній день календарного кварталу, в якому єдинник подав таку заяву. Підприємець повинен повернути Свідоцтво в орган Міндоходів протягом 10 днів із дня анулювання. Нагадуємо, що із 1 січня 2014 року паперові Свідоцтва згідно змін до Податкового Кодексу не видаються новоствореним єдинникам, а Міндоходів веде електронний Реєстр платників єдиного податку, доступ до інформації якого знаходиться на веб – сайті Міністерства. Тому при здачі Свідоцтва вас просто виключать з цього Реєстру.
Як єдиннику перейти в іншу групу або змінити ставку єдиного податку
Згідно Податкового Кодексу, діючий єдинник має можливість перейти як у «старшу», так і в «молодшу» групу платників єдиного податку.
При плануванні такого переходу слід перевірити, чи відповідає діяльність умовам роботи в новій групі. Зокрема треба звернути увагу на:
- обсяг доходів, який повинен відповідати умовам знаходження в групі, у яку єдинник переходить ;
- умови перебування в групі (наприклад кількість працівників, чи дозволена його діяльність в новій групі і т д)
Бажаючим перейти до іншої групи або змінити ставку в 3 або 5 групі, потрібно подати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу, із якого планується оновлення.
Якщо ж перехід у старшу групу обумовлено перевищенням обмеженням обсягу доходу в групі, то заяву слід подати не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому було допущено перевищення обсягу доходу на календарний рік.
До уваги власників пасивних доходів
Антикризовий закон №1166 вніс суттєві зміни до порядку оподаткування пасивних доходів, зокрема процентів, роялті та інвестиційних доходів. Власникам таких прибутків доведеться поділитися їх частиною з державою, що оподатковуватиметься за прогресивною шкалою ставок у 15, 20 та 25% залежно від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку. Ця норма набуває чинності з 1 липня 2014 року і торкнеться переважно заможних громадян.
Так, для річного доходу у формі процентів, роялті та інвестиційного прибутку, що не перевищує 204 прожиткових мінімуми (до 248472 грн) застосовуватиметься ставка 15%. Для доходу від 204 до 396 прожиткових мінімумів (248472 грн - 482328 грн) - 20%. Для доходу більшого за 396 прожиткових мінімумів сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 25% податку з доходів фізичних осіб.
Такі громадяни повинні будуть самостійно визначити свій дохід, подати річну декларацію про майновий стан та доходи та сплатити податок.
Великі пенсії оподатковуватимуть вже з липня
З 1 липня 2014 року податком з доходів фізичних осіб будуть оподатковуватись пенсіїї, які перевищують 10 тисяч грн. в місяць за ставкою 15% з перевищення цієї суми. Функції податкового агента буде виконувати Пенсійний фонд.
Натомість оподаткування відсотків за депозитами (дивідендів) перенесено на 1 січня 2015 року.
Основні терміни сплати податків у травні
Вінницька ОДПІ нагадує про кінцеві терміни сплати податків у травні:
- 14 травня - авансових платежів – податку з доходів фізичних осіб підприємцями, які обрали загальну систему оподаткування і провадять господарську діяльність;
- 15 травня - збору за провадження торгівельної діяльності, надання платних послуг, торгівлі валютними цінностями (торгового патенту за червень);
- 20 травня - податку на прибуток підприємств за 1 квартал; ПДВ за перший квартал платників, у яких звітний період дорівнює кварталу; ЄСВ роботодавцями за квітень ; єдиного податку за травень приватними підприємцями 1 і 2 груп, а також за 1 квартал платниками єдиного податку 3-6 груп; екоподпатку за 1 квартал; збору за спеціальне використання води за 1 квартал.
Змінені розміри ЄСВ для осіб, що бажають брати участь в добровільному соціальному страхуванні
Миндоходів нагадує, що з 1 травня 2014 року діють нові розміри ЄСВ для осіб, що бажають добровільно брати участь в загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні.
Так, члени фермерських і особистих селянських господарств, залежно від виду страхування, сплачують ЄСВ в наступних розмірах:
- на випадок безробіття - 0,5 %;
- у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності - 1,7 %;
- від нещасного випадку - 1,61 %;
- на пенсійне страхування - 34,3 %.
Особи, які досягли 16-річного віку і не відносяться до платників ЄСВ, визначеним пунктами 2-14 частин 1 статті 4 Закони № 2464, сплачують внески на пенсійне страхування у розмірі 34,3 %.
Відповідні зміни передбачені Законом України від 27.03.2014 р. № 1166 - VII.
Юридичним особам слід зробити перерахунок податку на нерухомість
Нагадаємо, що платники податку – юридичні особи зобов’язані були подати декларації за звітний 2014 рік до 20 лютого 2014 року, в яких мав бути розрахований податок на нерухоме майно за 2014 рік з поквартальною розбивкою. Враховуючи Закон України №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи…», який вніс зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінив словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.
Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженій наказом Міндоходів України 25.04.2014 №263.
Екоподаток утилізації скасований - що робити платникам
Нагадуємо, що згідно із Законом від 08.04.2014 р. № 1191 - VII скасований екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
Отже, особи, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів в Україні для їх продажу на внутрішньому ринку, при визначенні податкових зобов'язань за II квартал 2014 року в декларації вказує кількість реалізованих транспортних засобів на внутрішньому ринку України за період з 01.04.2014 р. по 17.04.2014 р. (включно).
За транспортні засоби, що імпортуються, екоподаток утилізації не сплачується при представленні в митний орган митної декларації на такий транспортний засіб (кузов) або партію транспортних засобів (кузовів) з 18.04.2014 р. Відповідне роз'яснення надане в листі Міндоходів від 30.04.2014 р. № 10107.
06 травня 2014 року
Міндоходів ініціювало створення бази даних вкрадених державних активів
Під час Українського Форуму з питань повернення активів, що відбувся 29-30 квітня 2014 року у м. Лондон за підтримки урядів Великобританії та США, експерти Міндоходів України провели ряд робочих зустрічей. За їх результатами сторони домовились про вжиття додаткових заходів, які допоможуть у встановленні та поверненні державних активів, які були вкрадені та виведені за межі України режимом Віктора Януковича.
Зокрема, з представниками Інтерполу обговорено аспекти та технічні можливості створення бази даних, в якій буде зібрана інформація щодо вкрадених коштів та схем, за допомогою яких вони виводилися за кордон. Також цей інформаційний ресурс міститиме дані про осіб, причетних до виведення активів, офшорні та інші компанії, задіяних у відповідних схемах, фінансові та консалтингові установи, що сприяли розробці та реалізації злочинних схем. На думку експертів, ця інформація дозволить правоохоронним органам різних країн підвищити оперативність взаємодії у процесі встановлення та повернення народу України вкрадених у нього активів.
Як платнику, який звітує засобами електронного зв’язку подати пояснення до декларації?
При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Враховуючи це, платники, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку можуть подавати пояснення, копії дозволів тощо, які не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду, до контролюючих органів особисто або через уповноважену на це особу. Також, такі документи можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Нагадаємо, подане платником доповнення до декларації, яке складене за довільною формою вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.
Сума коштів, сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не включається до податкової знижки
Окремі громадяни мають право включити до податкової знижки такі фактично здійснені ними протягом звітного податкового року витрати, як суму коштів, сплачених закладу освіти за навчання платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Однак слід враховувати, якщо платник податку у звітному податковому році сплатив ВУЗу суму коштів за весь навчальний рік, сума коштів, яка була сплачена у звітному році за періоди навчання наступного календарного року, не включатиметься до податкової знижки платника за наслідками звітного року.
Оподаткування фізичних осіб податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховується у 2014 році за перший базовий звітний період, тобто за 2013 рік. Базою оподаткування у даному випадку є житлова площа об’єктів житлової нерухомості, у т.ч. їх часток. Контролюючі органи надсилають платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом, тобто за 2013 рік до 1 липня 2014 року. Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом «Про запобігання фінансової катастрофи…» внесено зміни, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», обчислення сум податку за 2014 рік відбудеться до 1 липня 2015 року, виходячи з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки, з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).
Куди можна спрямовувати дохід від прибутку громадської організації
Податківці нагадують, що громадські об’єднання зі статусом юрособи мають право здійснювати відповідно до законодавства підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено його статусом, або через створені ним юрособи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) об’єднання та сприяє її досягненню. Проте дохід від підприємницької діяльності ГО, на відміну від прибутку підприємства, не може бути розподілений між засновниками та членами ГО. Його слід спрямовувати виключно на досягнення мети організації.
При визначенні податкових зобов’язань застосовується офіційний курс гривні, встановлений НБУ
При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі, митних платежів) протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений Нацбанком України, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. Тобто, якщо протягом дня Нацбанком змінено курс валют, при визначенні податкових зобов’язань новий курс починає застосовуватись з 00 год. 00 хв. наступного календарного дня.
Податкова соціальна пільга та виплата вихідної допомоги у зв'язку із звільненням
Фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв'язку із звільненням, у тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу (ПСП). Водночас повинна зберігатись умова, що розмір місячного оподатковуваного доходу працівника, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, не перевищує встановленого граничного розміру для отримання ПСП. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на ПСП, становить 1710 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу розміром 1218 гривень х 1,4). Нагадаємо, ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Платником податку на доходи фізосіб при наданні нерухомості в оренду є орендодавець
Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. У разі якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.
Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. При цьому сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Дохід від надання в оренду нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15 (17) %.
Власник ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями звітує до податкової щомісяця
Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. Такі платники подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, розрахунок суми збору. Він подається до органу доходів і зборів за місцем перебування платника на податковому обліку. Звертаємо увагу, що розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об'єкта оподаткування. Тобто суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.
28 квітня 2014 року
Cпівробітники Управління фінансових розслідувань Міндоходів знешкодили міжрегіональний конвертаційний центр
Було викрито протиправну діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», який діяв на території Дніпропетровської області та м. Києва. У період із 2012 року по 2014 роки підприємствами, які входили до складу „конвертаційного центру”, незаконно сформовано податковий кредит із ПДВ реально діючим підприємствам Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Харківської, Кіровоградської, Вінницької, Донецької, Львівської областей та м. Києва на загальну суму 248 млн. гривень. За два роки шахраї встигли проконвертувати близько 1,5 млрд. гривень.
Під час обшуків в офісах конвертаційного центру податківці вилучили печатки 29 підприємств з ознаками «фіктивності», 259 тис. грн., 52 тис. доларів та 5 тис. євро, а також «чорнову бухгалтерію» та інші докази злочинної діяльності. Слідство триває.
Деклараційна кампанія: фінальний день - 30 квітня
Добігла кінця чотиримісячна кампанія декларування громадянами своїх доходів за 2013 рік. Суми задекларованих доходів, більше 1 млн. грн. задекларували 15 наших співгромадян. Загалом, за статистикою Вінницької ОДПІ, декларації про майновий стан і доходи, отримані у минулому році, подали 1940 вінничан. Як і раніше найбільшу суму задекларованого доходу нашим громадянам принесло успадкування або отримання в дарування майна, а саме 41 млн 101 тис. грн. доходу, з яких в державу надійде близько 2 млн грн. Від продажу нерухомого або рухомого майна бюджет отримає 352,9 тисяч грн., від задекларованих іноземних доходів - 193,5 тис. грн., доходів від здавання в найм нерухомості – 98,9 тис. грн., від операцій з інвестиційними активами – 32,7 тис. гривень, від інших видів доходів - 57,7 тис. грн.
Правом на податкову знижку скористалися 1100 вінничан та мешканців Вінницького району, яким буде повернуто 473,3 тис. грн.
Нагадуємо, що останній день кампанії декларування припадає на 30 квітня 2014 року. Тож у передсвяткові дні вінничани можуть ще встигнути виконати свій громадянський обов’язок.
Міндоходів нагадує податковій міліції: до 15 травня тіньовий ринок алкоголю повинен зникнути
Начальники регіональних управлінь Податкової міліції втратять свої посади, якщо до 15 травня в Україні не буде ліквідовано тіньовий ринок алкоголю. Про це повідомив заступник міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко. За даними, оприлюдненими Хоменком раніше, тільки за місяць роботи Податковою міліцією було вилучено з незаконного обороту підакцизних товарів на 670 млн грн, з них алкоголю - на 34 млн.
Сплата податкового зобов’язання може здійснюватися за рахунок переплат
Сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може здійснюватися також за рахунок наявної переплати з такого платежу. Для цього платнику податків не потрібно подавати відповідну заяву. Тобто, якщо на день проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання автоматично погашаються за рахунок наявної переплати.
Якщо Ви звітуєте в електронному вигляді, то паперові носії додавати не потрібно
Якщо платник податків подає до органів доходів і зборів податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються. Якщо платник податків подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то, за бажанням, може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).
Нагадаємо, податкова декларація подається до органу доходів і зборів за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один із таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації); засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Оподаткування сум допомоги на лікування та медичне обслуговування
До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника за рахунок коштів благодійної організації за наявності відповідних підтвердних документів. Зокрема, такими підтвердними документами можуть бути:
- документи, що підтверджують потребу фізичної особи – платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку);
- документи про надання послуг на лікування або медичне обслуговування, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому вони надаються;
- обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші необхідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.
Відповідно дані кошти не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
Нотаріальне посвідчення переходу права власності майна лише за умови сплати податку
Внесено зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України при посвідченні права переходу власності на нерухоме і рухоме майно (крім легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів). Відтепер нотаріуси не мають права посвідчувати правочини про перехід права власності без пред’явлення квитанції про сплату податку з доходів фізичних осіб, якщо це передбачено Податковим Кодексом. Податок на доходи визначається виходячи із зазначеної в правочині ціни, але не нижче оціночної вартості, підтвердженої документом про оціночну вартість.
Нагадаємо, що згідно Податкового Кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо при продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні податок був сплачений.
Договір вчинено в усній формі: відображення у податковій накладній
Платникам податку на додану вартість відомо, що згідно Податкового Кодексу в податковій накладній передбачено обов’язкове заповнення рядка «Вид цивільно-правового договору». У разі укладення договору в письмовій формі у податковій накладній за операцією, на яку виписується податкова накдадна, проставляється вид цивільно-правового договору згідно з Цивільним Кодексом України. Відповідно до цього Кодексу правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксовано в одному або в кількох документах, у листах, телеграммах, якими обмінялися сторони.
За відсутності документа, який фіксує зміст правочину, вважається, що такий правочин вчинено усно. У разі наявності рахунку-фактури або іншого документа, що підтверджує вчинення усного правочину, в графі «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної робиться відповідний запис та зазначається документ, на підставі якого здійснено операцію, його дата та номер.
23 квітня 2014 року
В Міндоходів працює антикорупційна комісія
Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», що діє в Міндоходів України, виявляє правопорушення чинного законодавства як з боку службових осіб Міністерства, так і суб’єктів господарювання. Про всі випадки правопорушень інформуються відповідні правоохоронні і контролюючі органи. Інформацію щодо протиправних дій посадових осіб Міндоходів, порушення чинного законодавства суб’єктами господарювання можна надавати антикорупційній Комісії за адресою: 04655, Київ–53, Львівська площа, 8, або за телефонами (044) 247-35-37, 590-27-34. Нагадаємо, Комісія з проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в Міндоходів створена за ініціативи Громадської ради Міндоходів і при безпосередній участі активістів Євромайдану.
Контакт-центр Міндоходів надав понад триста відповідей на запити платників
Переважну кількість відповідей, а саме близько 336 тис., було надано телефоном. Також відповіді надавались електронною поштою та факсом – їх майже 6 тис., письмово та з використанням автовідповідача – 132 відповіді. Найчастіше суб`єкти господарювання та громадяни зверталися з питань оподаткування податком на додану вартість, оподаткування прибутку підприємств та сплати податку на доходи фізичних осіб.
Нагадаємо, що для отримання відповідей з питань оподаткування та митного законодавства можна скористатися Базою знань, яка розміщена на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів ( http://zir.minrd.gov.ua ) або звернутися до Контакт – центру за телефоном 0 – 800 – 501007.
Завершився 1-й етап конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни»
У конкурсі взяли участь понад 25 вінницьких шкіл. Як і в попередні роки, юні митці мали нагоду відобразити своє ставлення до податків через власні творчі доробки. Брали участь у конкурсі учні віком від 9 до 15 років. Вперше замість напряму декоративно-прикладного мистецтва цьогоріч дітям було запропоновано новий - комп’ютерну графіку чи комп’ютерну анімацію. На конкурс також приймалися художні та літературні твори. В результаті на розсуд журі були представлені понад 80 творчих робіт, виконаних у різних жанрах. Наразі визначаються переможці у кожній з номінацій. Наприкінці травня на них чекатиме церемонія нагородження. Кращі творчі доробки учасників конкурсу уже за традицією прикрасять інтер’єр та інформаційні екрани вінницького Центру обслуговування платників податків.
На семінари від податківців може потрапити кожен бажаючий
Безкоштовні семінари від фахівців Вінницької ОДПІ для платників податків є традиційними заходами, які допомагають суб’єктам господарювання орієнтуватися в застосування норм податкового та митного законодавств. Зокрема підприємцям фізичним особам цікавою буде інформація від лекторів щодо нюансів провадження діяльності на спрощених умовах оподаткування, особливостей заповнення книг обліку доходів. Юридичних осіб фахівці ознайомлюють з нюансами оподаткування податком на прибуток та ПДВ. Крім того до участі у семінарах долучаються фахівці Пенсійного фонду та митниці. Відбуваються такі інформативні зустрічі кожен третій вівторок місяця для СПД - юридичних осіб та кожен останній понеділок місяця для підприємців (у цьому місяці -28 квітня) На семінари, що починають свою роботу в ці дні о 10.00 в актовій залі Вінницької об’єднаної податкової інспекції, податківці запрошують усіх бажаючих.
Спільна добродійна акція об’єднала небайдужих, щирих та творчих
У великодні відвідини Стрижавського будинку інтернату до шефів з Вінницької ОДПІ радо приєдналися ще два гурти відомих інтернатівській малечі гостей – працівників обласної станції юннатів та студентів з транспортного коледжу. Початок святковій програмі задала студентська молодь. Щире виконання юнаками та дівчатами сучасних українських пісень про рідну землю зібрало у дружнє коло навколо виконавців майже півзали глядачів. Таку активність малечі одразу підхопили юннати і запропонували веселі конкурси на збирання та прикрашання великодніх писанок. Потім у танцювальному батлі разом з дорослими друзями з податкової мандрували у різні країни світу, що цьогоріч одночасно святкують Великдень. А заключним акордом свята стало традиційне обдаровування усієї дітвори пакунками з солодощами та пасочками. Наступні веселощі за участі дорослих друзів шефи пообіцяли влаштувати дітворі вже за місяць – 1 червня у День захисту дітей.
Особливості сплати ЄСВ фізичними особами-підприємцями, що одночасно здійснюють незалежну професійну діяльність
Особа, яка є підприємцем, що застосовує загальну систему оподаткування, та одночасно займається незалежною професійною діяльністю, є платником єдиного внеску як фізична особа-підприємець. Тобто, єдиний внесок фізична особа сплачує тільки з доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування. При цьому, така особа не має обов’язку щодо обліку та сплати єдиного внеску із сум доходу, отриманого від її незалежної професійної діяльності. Така фізична особа формує та подає звіт сама за себе за формою №Д5. Звіт подається до органів доходів і зборів один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
ЄСВ для підприємця-пенсіонера на єдиному податку, який здійснює незалежну професійну діяльність
Відповідно до Закону про ЄСВ приватні підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску та не подають річного звіту, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами.
Але якщо ж та сама особа при цьому отримує дохід від незалежної професійної діяльності, вона повинна стати на облік в органах доходів і зборів та сплачувати єдиний соціальний внесок від такої діяльності на підставі даних річної податкової декларації до 1 травня. При цьому самозайняті особи самі за себе формують та подають річний звіт по єдиному соціальному внеску один раз на рік за формою № Д5 до 1 травня року, наступного за звітним періодом. Тобто кінцевий термін подання звіту і сплата припадає на одну дату.
Громадяни можуть отримати довідку про свої доходи в органах Міндоходів
З метою заповнення декларації про майновий стан і доходи фізична особа може звернутися до контролюючого органу за своїм місцем проживання, місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування для отримання відомостей про суми одержаних доходів. Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків фізична особа звертається особисто або через уповноважену особу. Для цього необхідно подати документ, що посвідчує особу та заяву встановленого зразка. Контролюючий орган протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи надає відомості з Державного реєстру, які можуть бути використані при заповненні декларації про доходи.
Спадкоємці-нерезиденти сплачують податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини
Фахівці Центру обслуговування платників податків Вінницької ОДПІ роз’яснюють, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Сума доходу у вигляді вартості успадкованого майна, що підлягає оподаткуванню, зазначається у річній податковій декларації. Водночас, це правило не стосується спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини. Також виняток становлять спадкоємці, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку. Нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату податку з вартості об’єкта спадщини. Зазначена інформація відображається нотаріусами в податковому розрахунку за формою №1ДФ.
Слід зазначити, що нотаріус щокварталу подає до органів ДПС інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування.
Громадян – продавців авто – чекають у податковій інспекції з декларацією про доходи
Вінницька ОДПІ нагадує, що громадяни, які продали легкове авто, мотоцикл чи моторолер, звільняються від сплати податку зі свого доходу у разі здійснення єдиного продажу таких об’єктів рухомого майна у році. Будь-який наступний продаж рухомого майна у тому ж році становитиме для фізичної особи - власника легкового автомобіля, мотоцикла чи моторолера 5 % від договірної вартості транспортного засобу. Продавцю рухомого майна слід знати, що кожен із податкових агентів, який має право посвідчення операцій продажу, зобов’язаний відзвітувати перед податковою інспекцією про здійснення такої операції. Крім того податкова служба володіє інформацією про кількість знятих фізичною особою з обліку транспортних засобів у ДАІ. Тож на громадян, що минулоріч продавали рухоме майно, чекають до 1 травня у податковій інспекції з декларацією про доходи, аби впевнитися у правомірності при користуванні ними пільгою, чи з метою утримання належного податку.
Звіт про контрольовані операції
Міністерство доходів і зборів нагадує, що згідно Податкового кодексу платники податків, які здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про такі операції центральному органу виконавчої влади.
Нагадуємо, що операції вважаються контрольованими, якщо загальна сума здійснених операцій з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 млн. грн.(без ПДВ).
Форма Звіту про такі операції встановлена наказом №669 від 11.11.2013 року і подається виключно в електронній формі.
Перший звіт про контрольовані операції слід за 2013 рік подати до 30.04.2014 року.
Нагадуємо, що відповідальність за неподання такого звіту джля платника тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 % загальної суми таких операцій.
14 квітня 2014 року
Міндоходів України змінює підходи до проведення податкових перевірок
Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Міністерством вже скасовано критерії ефективності податкових перевірок. Раніше, залежно від доходів підприємства існувала мінімальна сума, яку аудитор повинен був обов’язково донарахувати за результатами перевірки. Такий підхід призводив до зайвого тиску на бізнес. На думку, І.Білоуса, податки повинні розраховуватися з огляду на реальний обсяг економіки, шляхом оцінки податкової бази з урахуванням реальних показників економіки та законодавчих чинників, а не встановлюватися залежно від запланованих бюджетних втрат. У свою чергу дефіцит бюджету має компенсуватися іншими фінансовими інструментами.
Фахівці Міндоходів області оприлюднили чергові зміни в оподаткуванні
Брифінг для представників вінницьких ЗМІ, який відбувся у приміщенні ГУ Міндоходів у Вінницькій області, стосувався оприлюднення низки значних змін в оподаткуванні, запроваджених Законом Про запобігання фінансової катастрофи в Україні. Зокрема від фахівців відомства медійники почули про рішення оподатковувати з 1 квітня операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення податком на додану вартість за ставкою 7 %. Також з 1 квітня цього року вдвічі збільшаться ставки акцизу на нові автомобілі, а з липня і вересня – суттєво подорожчають тютюн та алкогольні вироби. Улітку слід очікувати оподаткування за прогресивними ставками дивідендів, виграшів, та процентів, річна сума яких перевищує 20706 грн. Також із липня оподатковуватимуться пенсії, більші за 10 тис. грн.
Вінницькі фармацевти окреслили податківцям проблеми, викликані новим законодавством
Черговий «круглий стіл» у Вінницькій податковій інспекції зібрав у колі співрозмовників фахівців податкової служби та представників фармацевтичної галузі міста – аптечного бізнесу, виробників лікарських засобів. Основним питанням для обговорення стало запровадження Законом «Про запобігання фінансової катастрофи…» з 1 квітня оподаткування податком на додану вартість операцій з реалізації виробів медичного призначення. З введенням раніше не існуючого для фармацевтів податку у представників галузі виникли проблеми, врегулювання яких, наразі, вимагає додаткових роз’яснень від законотворців. Тож впродовж двогодинної роботи столу було окреслено чимало пропозицій в частині урегулювання питань оподаткування лікарських засобів при ввезенні на митну територію України, застосування граничних надбавок та регульованих цін у зв’язку з запровадженням ПДВ, правил користування податковим кредитом тощо. Усі питання, оголошенні представниками фармацевтичної галузі, міндоходівці пообіцялои взяти на контроль, надіславши пропозиції по доопрацюванню даного закону до законодавчого органу.
Транспортний збір, екологічний податок, водний збір: ставки зросли
З 1 квітня набрав чинності антикризовий Закон, який в основному торкнувся підвищення ставок податків. Так, наприклад, з 1квітня транспортний збір піднявся майже на 8%. Нагадаємо, його платять юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні. Тобто це або реєстрація нових транспортних засобів, або вживаних щойно ввезених із-за кордону авто.
Екологічний податок з другого кварталу, згідно Податкового Кодексу, зростатиме відповідно до індексів споживчих цін або індексів цін виробників готової продукції. На 2014 р. індекс споживчих цін становитиме 103,8%, отже ставки екоподатку зростуть на 8,3%. Збільшилося податкове навантаження для платників водного збору, Так, за повехневі води Південного Бугу платникам доведеться сплачувати з 1 квітня 39,22 грн за 100 куб.метрів, за спеціальне використання підземних вод 57 грн. куб.м.
Кримчани можуть перереєструвати свій бізнес на материкову Україну
Новим механізмом перереєстрації бізнесу на територію будь-якої області України чи міста Києва вже скористалися 191 юридична особа та 59 фізичних осіб – підприємців Криму та Севастополя. Ці платники продовжуватимуть сплачувати податки відповідно до законодавства України. Нагадаємо, що для реєстрації зміни свого місцезнаходження/місця проживання юридична особа або фізична особа – підприємець, яка зареєстрована на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, повинна звернутися до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та місті Києві. Після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру про внесені зміни відповідні органи доходів і зборів в областях або місті Києві беруть на облік таких платників.
При визначенні податкових зобов’язань застосовується офіційний курс гривні, встановлений НБУ
При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі, митних платежів) протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений Нацбанком України, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. Тобто, якщо протягом дня Нацбанком змінено курс валют, при визначенні податкових зобов’язань новий курс починає застосовуватись з 00 год. 00 хв. наступного календарного дня.
Валютний контроль
Правлінням Нацбанку України з 28.03.2014 року, згідно Постанови №172 запроваджено деякі заходи щодо діяльності банків.
Зокрема, за дорученням фізичних осіб за межі України здійснюються перекази іноземної валюти за поточними валютними неторговельними операціями :
- без підтверджуючих документів з поточного рахунку, на суму, що не перевищує 15000 грн. на місяць.
- на підставі підтвердних документів, виключно з поточного рахунку, в іноземній валюті - на суму, що не перевищує 150000 тис. на місяць.
Дозволено здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний день, в сумі що не перевищує еквівалент 15000 грн. Разом з тим, купівля готівкової валюти в еквіваленті суми, що не перевищує 150000 грн. буде проводитись без пред’явлення документів, що посвідчують особу.
Обмежено видачу готівки в іноземній валюті з поточних і депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах 15000 грн. на добу.
9 квітня 2014 року
Операції з постачання лікарських засобів оподатковуватимуться ПДВ
Законом “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», опублікованим 31 березня 2014 року, запроваджено низку значних змін в оподаткуванні фізичних та юридичних осіб. Зокрема прийнято рішення оподатковувати з 1 квітня 2014 року операції з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення податком на додану вартість за ставкою 7 %. Нагадаємо, що до зазначеної дати такі операції в Україні відповідно до Податкового кодексу звільнялися від оподаткування ПДВ.
Податок на нерухоме майно також очікують зміни
Антикризовим законом запроваджено вважати з 1 квітня цього року базою для оподаткування податком на нерухомість загальну площу квартир та будинків, а не житлову як зазначалось у Податковому кодексі раніше. Тож виходячи з нових правил відтепер пільга з податку надаватиметься, виходячи із сумарної загальної площі об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника, незалежно від їхньої кількості. Для квартир така пільга становитиме 120 м2 загальної площі, будинків - 250 м2, квартири і будинка - 370 м2.. У зв’язку зі змінами Вінницька ОДПІ запрошує усіх бажаючих потенційних платників податку на нерухоме майно звернутися у податкову інспекцію з документами на право власності своїми житловими помешканнями, аби звірити данні щодо їх оподаткованої площі.
Пенсії понад 10 тисяч оподатковуватимуться
У рамках закону Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні прийнято рішення оподатковувати за ставками податку на доходи фізичних осіб пенсії та виплати на довічне грошове утримання, яким, приміром, користуються судді. Таке оподаткування застосовуватиметься у разі, якщо розмір таких пенсій та виплат перевищує 10 тис. грн на місяць. Дана норма запрацює з 1 липня 2014 року.
10 лютого 2014 року
У Вінницькій ОДПІ – «гаряча» телефонна лінія!
13 лютого з 10 до 11 години працюватиме “гаряча” телефонна лінія з начальником управління податків і зборів з фізичних осіб Старинцем Романом Анатолійовичем. З питань декларування доходів громадян та оподаткування підприємницької діяльності телефонуйте за номером 46-79-95.
”Діалог з бізнесом – шлях до врегулювання проблемних питань» .
Під таким гаслом у перший тиждень лютого пройшла зустріч представників бізнесу міста та Вінницького району з начальником Вінницької ОДПІ Мирославом Проданом. На відкрите обговорення проблемних питань, які виникають у суб’єктів господарювання, зібралося понад 40 представників різних сфер діяльності. Очільник Вінницької податкової інспекції Мирослав Продан проінформував присутніх про останні ініціативи Міндоходів, зокрема щодо спрощення реєстраційних процедур для платників, перспективи для суб’єктів господарювання, що відповідають критеріям „зразкових”, нові електронні сервіси. Серед останніх особливу увагу було приділено електронному кабінету платника податків. Його основними перевагами є можливість «пакетного» подання електронної звітності та інформування платника про розрахунки з бюджетом в режимі он-лайн.
В свою чергу запрошена сторона мала нагоду висловити своє бачення нагальних проблем, що виникають при здійсненні підприємницької діяльності. Всі надані пропозиції від бізнес-спільноти були обговорені та направленні до Міндоходів для прийняття відповідних рішень.
Податківці допомагали безробітним зважитися на започаткування власної справи
На початку тижня про перспективи підприємницької діяльності дізналися відвідувачі Ленінського Центру зайнятості від спеціалістів Вінницької податкової інспекції. Такі зустрічі з безробітними фахівці Міндоходів проводять щомісячно, аби ділитися з потенційними підприємцями корисними знаннями для започаткування власної справи. Адже історія підприємницького успіху кожного з присутніх може розпочатися вже у стінах Центру зайнятості – із успішного захисту бізнес-ідеї та отриманні одноразової допомоги від держави на її втілення. Тож фахівці з податкової докладно розповідають присутнім про всі необхідні кроки реєстрації приватним підприємцем, допомагають розібратися у існуючих системах оподаткування та нюансах сплати своїх майбутніх зобов’язань з єдиного соціального внеску. Слухачі дізнаються про достовірні джерела інформування для платників – сайт Міндоходів та Центр обслуговування платників Вінницької ОДПІ, які задовольнять в майбутньому потреби підприємців як у комфортному поданні звітності, так і в отриманні компетентних консультацій.
Коли працівнику-«багатостаночнику» слід декларувати свої доходи
Якщо протягом 2013 року фізична особа одержувала заробітну плату чи винагороду за цивільно-правовими договорами від двох і більше податкових агентів, і при цьому сума такого доходу за рік перевищила 120 розмірів мінімальної зарплати, тобто 137640 грн, такій фізичній особі слід подати декларацію про майновий стан та доходи в термін до 1 травня 2014 року. У додатку сьомому такої декларації декларант самостійно має зробити перерахунок податку на доходи фізичних осіб, та сплатити донараховану суму податкового зобов’язання до бюджету до 1 серпня цього ж року.
Окремі питання реєстрації платників ПДВ
У 2014 р. процедури та строки реєстрації платників ПДВ не відрізняються від аналогічних, що діяли у 2013р. Зокрема, реєстрація платників ПДВ та внесення реєстраційних даних до реєстру платників ПДВ здійснюються протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви до органу Міндоходів. У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації особи як платника ПДВ орган Міндоходів зобов'язаний внести до реєстру платників ПДВ відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника ПДВ, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви (без видачі свідоцтва платника ПДВ).
За запитом платника ПДВ орган Міндоходів надає безоплатно та безумовно протягом 2 робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, Витяг з реєстру платників ПДВ.
Навіть новостворені можуть бути платниками ПДВ
З початку цього року право на добровільну реєстрацію платником ПДВ отримали ще й ті особи, які лише планують здійснювати господарську діяльність (без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій). Такі суб’єкти господарювання можуть подати Реєстраційну заяву (далі – Заява) про добровільну реєстрацію платником ПДВ державному реєстратору під час реєстрації бізнесу. Ця Заява є додатком до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Державний реєстратор передає до органу Міндоходів скановану електронну копію реєстраційної заяви одночасно з відомостями з реєстраційної картки.
Відповідна норма передбачена Законом України від 24.10 2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», який набрав чинності з 1 січня 2014 року.
Свідоцтво або Витяг у ПДВ-платників
Отримання Витягів з реєстру платників ПДВ у 2014р. не є обов'язковим для платників ПДВ. Міндоходів України щоденно оприлюднює на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та власному офіційному веб-сайті дані з реєстру платників ПДВ, інформацію про осіб, реєстрацію яких як платників ПДВ анульовано.
Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ можуть застосовуватись як Витяги з реєстру платників ПДВ до внесення змін до такого реєстру чи отримання витягу з такого реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ.
Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, їх засвідчені копії підлягають поверненню до органів Міндоходів при першому зверненні платника ПДВ за отриманням Витягу з реєстру платників ПДВ.
Порядок обчислення та сплати податку на нерухомість юридичними особами
Юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настають за звітним кварталом.
Нагадуємо, сума авансових внесків відображається в річній податковій декларації, яка подається до 20 лютого звітного року. Таким чином, останній день подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки платниками податку-юридичними особами – 19 лютого 2014 року.
Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Коли повертається Свідоцтво платника єдиного податку
Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку. Тому, у разі отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування він підлягає обов’язковому поверненню контролюючому органу, який видавав таке свідоцтво. Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Таким чином, замість свідоцтва платника єдиного податку фізична особа – підприємець, на свій запит, зможе безоплатно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку. Також, звертаємо увагу, що видані свідоцтва платника єдиного податку підтверджують перебування фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу із реєстру або внесення змін до реєстру.
Оперативники Міндоходів посилили боротьбу з тіньовим ринком підакцизних товарів на Вінниччині
Більше тонни спирту виявили оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Вінницькій області в складському приміщенні на території Липовецького району. Підакцизна продукція загальною вартістю 80 тисяч гривень зберігалася без будь-яких документів про якість та походження, а саме приміщення не внесене до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту, як того вимагає закон. Відтак уся необлікована продукція, яка не відображена в жодних документах, вилучена до прийняття законного рішення. Вилучення було здійснене в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», яка стартувала наприкінці січня цього року і спрямована на посилення контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів та протидію їх незаконній реалізації.
4 лютого 2014 року
Міндоходів планує об’єднати звітність з ПДФО та ЄСВ для зручності підприємців
Міністерство доходів і зборів планує вже найближчим часом впровадити єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Об’єднання звітності дозволить скоротити документообіг для підприємств та самозайнятих громадян, а також зменшить для них витрати часу на виконання процедур сплати податків. Зокрема, експерти Міністерства пропонують уніфікувати не тільки документообіг, а й бази даних щодо платників ПДФО та ЄСВ. Що стосується безпосередньо об’єднаного звіту, то на розсуд підприємців виносяться два варіанти: приєднання відомостей про сплату ЄСВ до загальної декларації про доходи або, навпаки, внесення записів про нарахування ПДФО до звітності зі сплати єдиного внеску. У майбутньому Міністерство також планує розширити можливості для подачі об’єднаної звітності в режимі он-лайн.
Міністерство доходів і зборів закликає всіх зацікавлених представників громадськості до широкого обговорення запропонованих ініціатив. Пропозиції та зауваження можна направляти на електронну адресу: spddpa@ukr.net.
У call-центрі Міндоходів платники найчастіше цікавляться сплатою податків на прибуток та додану вартість
Протягом 2013 року Контакт-центром Міндоходів надано майже 1,13 млн. відповідей на запитання суб`єктів господарювання та громадян. Значна частка з них, а саме 1,1 млн. була надана телефоном, інші – письмово та з використанням електронної пошти, факсу чи автовідповідача.
Найбільш цікавими для тих, хто звернувся в call-центр, залишаються питання оподаткування податком на додану вартість, сплати податку на доходи фізичних осіб та оподаткування прибутку підприємств.
Для більш зручного та швидкого отримання платники податків можуть самостійно знайти відповіді на свої запитання на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі. Нагадуємо, що ІДР розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів http://zir.minrd.gov.ua. Телефон Контакт-центру Міндоходів – 0-800-501-007.
Оренда державної та комунальної землі: роз’яснення від Міндоходів
Міндоходів затвердило чергову Узагальнюючу консультацію,щодо орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Зокрема, звертається увага, якщо договір оренди відповідної ділянки підлягає поновленню, а платник продовжує користуватись такою ділянкою після закінчення строку дії договору та не отримав письмового заперечення щодо використання ділянки, то до поновлення в установленому порядку договору оренди такий платник податку буде сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору, але не нижче розміру, встановленого пп.288.5.1 Податкового кодексу України.
Складаємо податкові накладні за новими правилами
Міністерство доходів і зборів України у зв’язку із набранням чинності з 1 січня 2014 року змін до Податкового кодексу України, зокрема, в частині податку на додану вартість, інформує. Відсутність у податкових накладних, складених після 1-го січня 2014 року в паперовому чи електронному вигляді, номера Свідоцтва продавця чи покупця не є порушенням порядку їх заповнення, та не є підставою для відмови у їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також, податкові накладні, складені після 1-го січня 2014 року в паперовому чи електронному вигляді без зазначення номера Свідоцтва продавця чи покупця не можуть бути виключені зі складу податкового кредиту платника податку – покупця, при умові дотримання інших вимог щодо оформлення податкових накладних.
При цьому інформуємо, що зазначення платниками податку на додану вартість, реєстрацію яких платниками податку було здійснено до 1-го січня 2014 року, у податковій звітності з податку на додану вартість, податкових накладних та інших документах, складених після 1-го січня 2014 року, номера Свідоцтва не є порушенням порядку їх заповнення.
Суми соціальних пільг та внесків є обов’язковими у довідці претендента на податкову знижку
Претенденти на податкову знижку крім декларації про майновий стан і доходи, на вимогу органу Міндоходів, повинні надати також довідку про отриману у звітному році заробітну плату. Така довідка надається у довільній формі. В ній, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначаються суми нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою), податкової соціальної пільги, нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску та нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.
Нагадуємо, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан та доходи, яка подається по 31 грудня року, наступного за звітним.
Прощені кредитором борги оподатковуються
Сума боргу, прощена кредитором, вважається доходом отриманим платником податку, як додаткове благо. Водночас, головною умовою є те, що таке рішення прийнято кредитором самостійно і не пов’язане з процедурою банкрутства. Кредитор повідомляє платника податку – боржника про анулювання (прощення) боргу та включає суму цього боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого на користь платника податку за підсумками звітного періоду. Тобто, якщо кредитор пробачив Вам борг, Вам необхідно до 1 травня 2014 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані в 2013 році. В свою чергу необхідно до 1 серпня 2014 року сплатити податок до бюджету за ставками 15% або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів.
Податкова соціальна пільга у 2014 році
Вінницька ОДПІ повідомляє, що до 31 грудня 2014 року податкова соціальна пільга (ПСП) надається у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку за місяць), встановленому на 1 січня звітного податкового року. Закон України «Про держбюджет України на 2014 рік» встановив прожитковий мінімум для працездатної особи в розмірі 1218 грн, відповідно пільга складає 609 грн. Розмір доходу (зарплати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2014 році становить 1710 грн. Підвищена податкова соціальна пільга в розмірі 150% для особливих категорій громадян (одиноких матерів, інвалідів та чорнобильців І-ІІ категорій тощо) складає 913,50 грн та в розмірі 200% – 1218грн (Героїв України, Радянського Союзу, Соціалістичної праці, Учасників бойових дій під час Другої світової війни або осіб, які в той час працювали в тилу). Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Навіть новостворені можуть бути платниками ПДВ
З початку цього року право на добровільну реєстрацію платником ПДВ отримали ще й ті особи, які лише планують здійснювати господарську діяльність (без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій). Такі суб’єкти господарювання можуть подати Реєстраційну заяву (далі – Заява) про добровільну реєстрацію платником ПДВ державному реєстратору під час реєстрації бізнесу. Ця Заява є додатком до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Державний реєстратор передає до органу Міндоходів скановану електронну копію реєстраційної заяви одночасно з відомостями з реєстраційної картки.
Відповідна норма передбачена Законом України від 24.10 2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», який набрав чинності з 1 січня 2014 року.
Порядок обчислення та сплати податку на нерухомість юридичними особами
Юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настають за звітним кварталом. Тобто, останнім днем сплати авансового внеску з податку на нерухомість юридичними особами за IV квартал 2013 року – 29 січня 2014 року.
Нагадуємо, сума авансових внесків відображається в річній податковій декларації, яка подається до 20 лютого звітного року. Таким чином, останній день подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки платниками податку-юридичними особами – 19 лютого 2014 року.
Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст. 265 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Бланк свідоцтва платника єдиного податку підлягає обов’язковому поверненню
Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку. Тому, у разі отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування він підлягає обов’язковому поверненню контролюючому органу, який видавав таке свідоцтво.
Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Таким чином, замість свідоцтва платника єдиного податку фізична особа – підприємець, на свій запит, зможе безоплатно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку. Також, звертаємо увагу, що видані свідоцтва платника єдиного податку підтверджують перебування фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу із реєстру або внесення змін до реєстру.
27 січня 2014 року
У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів працюватимуть до „останнього відвідувача”
Міністр доходів і зборів Олександр Клименко доручив керівникам Головних управлінь Міндоходів у регіонах створити максимально зручні умови для подання податкової звітності платниками через Центри обслуговування платників податків.
Як відомо, у перші два місяці року платникам потрібно подавати звітність як за попередній звітний місяць, так і за рік з окремих видів податків. Крім того, триває й компанія з декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року. Саме тому у цей період різко зростає кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників. Для уникнення зайвого ажіотажу, черг та незручностей на період подачі звітності Центри обслуговування платників працюватимуть у посиленому режимі за принципом «до останнього відвідувача». Також будуть створені додаткові місця для реєстрації податкової звітності та всі умови для того, щоб за необхідності забезпечити надання усім бажаючим консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності. У тих Центрах, де фіксуватиметься занадто велика кількість звітуючих, здійснюватиметься попередній запис відвідувачів на день та час подачі звітності чи отримання ключа цифрового підпису.
Задекларувати свої минулорічні доходи можна он-лайн
Кампанія декларування громадянами майнового стану і доходів розпочалася 1 січня і триватиме до 1 травня 2014 року. Виконати свій конституційний обов’язок щодо декларування мають ті громадяни, доходи яких були отриманні у 2013 році не від податкових агентів.
Для зручності громадян працює сервіс, який дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляді та надіслати її через Інтернет. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.
Новий конкурс дитячої творчості від Міндоходів «Очима дитини про бюджет країни»
З метою виховання культури сумлінного платника податків, зборів та платежів у школярів та ознайомлення їх з професією фахівця податкової та митної справи міністерство доходів і зборів оголосило про початок проведення нового конкурсу дитячої творчості „Очима дитини про бюджет країни”. Конкурс проводитиметься протягом січня - серпня у три етапи. Взяти участь у конкурсі матимуть можливість учні усіх загальноосвітніх навчальних закладів віком від 9 до 15 років. Вперше у Конкурсі замість напряму декоративно-прикладного мистецтва запроваджений новий напрям дитячої творчості з податкової та митної тематики – комп’ютерна графіка чи комп’ютерна анімація. Конкурс також проводитиметься за напрямами художніх та літературних творів. Нагадаємо, раніше такий захід вже мав аналог у вигляді щорічного конкурсу «Податки очима дітей», школярі усіх областей, у тому числі вінницької, активно брали у ньому участь та займали призові місця.
Факт реєстрації платником ПДВ підтверджує інформація на веб-сайті Міндоходів
Оновлені з 1 січня 2014 року окремі норми Податкового кодексу значно спростили умови та процес реєстрації платників ПДВ. Відтепер, у зв’язку з відміною такого документу, як свідоцтво про реєстрацію особи платником ПДВ, факт такої реєстрації підтверджується наявністю інформації на офіційному веб-сайті Міндоходів, яка оновлюється щоденно. Разом з тим, суб’єктам господарювання надана можливість підтвердити свій статус в якості платника ПДВ шляхом отримання витягів із реєстру платників ПДВ. Оскільки отримання витягів з реєстру не є обов’язковим для платників ПДВ, наразі обмінювати Свідоцтва на Витяги з реєстру платників ПДВ не потрібно. Також Фахівці Міндоходів зазначають, що відсутність чи зазначення платниками номера Свідоцтва у податковій звітності з ПДВ чи у податкових накладних, складених після 1-го січня 2014 року, не є порушенням порядку їх заповнення, та не є підставою для визнання звітності, податкових накладних та інших документів недійсними.
Міндоходів рекомендує платникам податку на прибуток подавати звітність за новими формами
У своєму листі від 18.01.2014 р. № 1097 Міндоходів переконливо рекомендує платникам податку подавати податкову звітність за звітний 2013 р. за новими формами, оскільки це дасть можливість правильно визначити податкові зобов’язання з податку на прибуток, що, відповідно, запобігатиме виникненню непорозумінь між контролюючими органами та платниками податків.
Податкові декларації подаються платниками податку на прибуток, базовим звітним (податковим) періодом для яких є:
календарний квартал - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім к.д. звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 10 лютого 2014 р.;
календарний рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім к.д. звітного (податкового) року, тобто не пізніше 3 березня 2014 р.
Платник податку на прибуток разом з річною податковою декларацією має подавати річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.
Заповнюємо платіжні документи правильно
Міндоходів своїм наказом від 22.10.2013р. №609 змінив Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів та єдиного внеску. Звертаємо увагу на зміну порядку заповнення поля „Призначення платежу”: раніше у полі №3 вказувалися реквізити лише у випадку сплати податків за третіх осіб, відтепер, в полі № 3 вказується один з таких реквізитів: код ЄДРПОУ платника податку; реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України;
реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.
До списку кодів видів сплати додано нові коди за митними платежами (код 350-359), за податками і зборами (коди 128 та 160), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок.
При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. При наявності будь-яких пробілів (наприклад, між ";" та "ЄСВ") документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.
Форми звітності про контрольовані операції набрали чинності
У відповідності з положеннями Податкового кодексу, які регулюють питання трансфертного ціноутворення, наказом Міндоходів від 11.11.2013р. № 669 затверджено форму Звіту про контрольовані операції та Порядок його складання. Діє документ з 21 січня 2014 року - дня його опублікування в „Офіційному віснику України”. Звітність подається лише платниками податку на прибуток та ПДВ, які протягом звітного року здійснювали операції, які визначені Податковим кодексом як контрольовані, у термін до 1 травня наступного за звітним року, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. У Звіті про контрольовані операції наводяться дані про платника податків та загальні відомості про операції з різними контрагентами, здійснені протягом звітного року. Додатки до Звіту передбачають розкриття інформації про осіб, які є сторонами контрольованої операції, та про контрольовані операції. До контрольованих належать господарські операції з пов’язаними особами (резидентами та нерезидентами), при умові, що обсяг операцій з одним контрагентом складає не менше 50 млн.грн. за рік.
Шахраї не сплять – застерігає ГУ Міндоходів у Вінницькій області
За інформацією управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області з початку року у регіоні почастішали випадки телефонного шахрайства. Схема дій не нова. До суб’єктів підприємницької діяльності телефонує людина, яка переставляється керівником одного з органів Міндоходів. Пропозиція наступна – передати значну суму коштів довіреній особі посадовця навзаєм подальшого особистого знайомства та надання певних преференцій під час здійснення підприємницької діяльності. Відтак, з метою запобігання використання шахраями таких злочинних схем, а також попередження фінансових втрат для підприємництва та недопущення можливих проявів дискредитації підрозділів Міністерства доходів і зборів України, просимо суб’єктів господарювання, бути пильними та обачними. Про подібні факти, негайно інформувати на цілодобова лінію телефону „довіри” (0432) 66-02-05.
Окрім цього, нагадуємо, що в Міністерстві доходів та зборів України діє інтерактивний сервіс «Пульс» (044) 284-00-07, який приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань.
21 січня 2014 року
Міндоходів розроблено Критерії визначення зразкових платників податків та Програму їх підтримки
Згідно з проектом, право на отримання статусу „зразкового” мають платники, які є виробниками продукції на митній території України, перебувають на загальній системі оподаткування та зареєстровані платниками ПДВ. Претенденти також мають відповідати критеріям, визначеним для набуття такого статусу. Зокрема, вони повинні своєчасно подавати податкову звітність та не мати протягом звітного року заборгованості перед бюджетом. При цьому середня чисельність найманих працівників такого суб’єкта господарювання повинна перевищувати 50 осіб, а їх заробітна плата не менш ніж у 5 разів бути більшою за мінімальну.
Розпочато цикл семінарів на допомогу платникам податків
Про законодавчі нововведення 2014 року йшлося на першому в році семінарі у Вінницькій ОДПІ. Фахівці органу Міндоходів ознайомили вінницьких підприємців та бухгалтерів підприємств з основними очікуваними змінами. Відтак було зазначено, що розмір ставки ПДВ у цьому році залишиться колишнім – 20 %. Натомість ставку податку на прибуток зменшено на 1% до 18. Платники почули про нові звітні терміни та оновлені форми звітності. А також дізналися, що з нового року процедуру добровільної реєстрації платників ПДВ та платників єдиного податку спрощено. Зокрема, про обрання своїх статусів можна буде заявляти ще на етапі держреєстрації.
Не оминули лектори і актуальних питань адміністрування єдиного соціального внеску, та нюансів деклараційної компанії. Вже наступні інформзустрічі у Вінницькій ОДПІ проводитимуться за знайомим вінницьким платникам графіком - в останній понеділок та третій вівторок кожного місяця.
Декларацію про майновий стан та доходи можна подавати «електронкою»
З 1 січня стартувала Кампанія з декларування громадянами майнового стану і доходів, отриманих у 2013 році, яка триватиме до 1 травня поточного року. Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів. Платники податків також мають можливість заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи через Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Спадок, отриманий від батьків, чоловіка чи дружини не оподатковується
Якщо спадщина отримана від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності не оподатковується. Слід знати, що членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.
Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого. Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Слід зауважити, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Задекларувати такий дохід слід до 1 травня року, наступного за роком отримання доходу у вигляді спадщини.
Орендарі житла мають декларувати свої доходи
Під час деклараційної кампанії 2014 року міндоходівці Вінниці ретельно вивчатимуть інформацію про послуги, які надають громадяни на ринку орендованого житла, аби проконтролювати надходження податків з доходу від такої діяльності. Сповіщають про свій квартирний бізнес власники як правило самостійно через оголошення про здавання житла у найм, тож віднайти податківцям таких осіб не важко. Допомагають і сусіди квартироздавачів, телефонуючи та повідомляючи в податкову про можливі неоподатковані доходи співмешканців будинку. Податківці радять особам, які мають доходи від здачі у найом власних помешкань, самостійно та вчасно звернутися в податкову інспекцію за місцем реєстрації та задекларувати їх, сплативши необхідну суму податку. Робити це можна раз на квартал або ж до 1 травня року, наступного за роком отримання таких доходів.
Річна та квартальна податкова звітність: хто яку здає
Найбільшу категорію платників, які звітують за підсумки річної діяльності, складають підприємці – платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп. Період для подання річної звітності цими платниками триватиме протягом 60 днів, тобто аж до 3 березня.
Річна звітність з таким же терміном також передбачена для усіх неприбуткових організацій та платників податку на прибуток.
Для платників квартальної звітності термін прийому декларацій визначений протягом 40 днів, тобто до 10 лютого. Згідно Податкового кодексу квартальний термін звітності передбачений для платників податку на прибуток, що звітують поквартально, підприємців - платників єдиного податку 3-ї групи та юридичних осіб – платників єдиного податку 4 та 6 груп.
В термін до 10 лютого також мають подати річну звітність з єдиного соціального внеску усі підприємці.
Оперативники Міндоходів Вінниччини вилучили партію нелегального алкоголю
Елітна продукція реалізовувалася без документів про якість та походження, а отже для когось свято могло закінчитися лікарняним ліжком. Алкогольні напої іноземного виробництва – віскі, коньяк, вино – реалізовувалися зі складського приміщення у м. Вінниці нелегально, адже завезені на територію країни контрабандним шляхом і не мали марок акцизного податку встановленого в Україні зразка. Тим часом, за невідомого походження пляшку віскі «підпільники» просили 800 гривень.
В ході огляду приміщення виявлено та вилучено алкогольних напоїв на суму понад 20 тисяч гривень. Встановлюються канали надходження нелегального товару на територію України та причетні до незаконної діяльності особи.
Вилучення було здійснення в рамках перевірки дотримання діючого законодавства щодо державного регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Мінімальна заробітна плата у 2014 році
Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» визначений розмір мінімальної заробітної плати:
- з 1 січня 2014 року – 1218 грн.
- з 1 липня 2014 року – 1250 грн.
- з 1 жовтня 2014 року – 1301 грн.
Цьогорічні ставки єдиного податку
Виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2014 року, ставка єдиного податку для підприємців - фізичних осіб, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, складає на 2014 рік:
- для першої групи - 121,80 грн.
- для другої групи - 243,60 грн.
У якому розмірі сплачуватимемо ЄСВ у 2014 році
Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємців – фізичних осіб (у розмірі 34,7%) складає:
- 1 січня 2014 року – 422,65 грн.
- 1 липня 2014 року – 433,75 грн.
- 1 жовтня 2014 року – 451,45 грн.
14 січня 2014 року
На різдвяні відвідини до підшефних податківці завітали з героями українських казок
Зробити новорічно-різдвяні відвідини вихованців Стрижавського будинку інтернату схожими на казку працівникам Вінницької ОДПІ вкотре допомогли актори обласного академічного театру ляльок «Золотий ключик». На початку зустрічі діти з цікавістю спостерігали за героями лялькової вистави «Веселий карнавал». В антракті разом із шефами з податкової створювали імпровізовану різдвяну ходу з «козами», «зірками» та веселими колядниками. А потім весело бавилися із Господинею та її сином Котигорошком. Рухливі ігри від казкових героїв вмить зібрали в команди найактивніших хлопчиків та дівчаток. Вони навипередки готували пиріжки до святкового столу, вчилися рухам запального гопаку та своєю кмітливістю рятувалися від Змія Поганича. Зрештою за усі свої старання дітлахи отримали від Діда Мороза та Снігуроньки пакунки з солодощами, а дорослі – шефи та актори - насолоду від дитячих посмішок та всеохоплюючий різвяний настрій, спонукаючий творити добро знову і знову.
Стартувала кампанія декларування доходів громадян
З 1 січня 2014 р. розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 р., подається до 1 травня 2014 р. до органів доходів і зборів за місцем реєстрації. Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:
- окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 р. податок не утримувався;
- доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
- іноземних доходів.
Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Таке право громадяни можуть реалізувати впродовж всього року.
Новий рік – нові законодавчі норми
Податок на додану вартість
Спрощено процедуру добровільної реєстрації
З нового року процедуру добровільної реєстрації платників ПДВ спрощено. Зокрема, для цього платнику не обов’язково сягати 300-тисячного обсягу оподатковуваних поставок. Набути цього статусу можна вже на етапі держреєстрації суб’єкта господарювання. А факт його набуття підтверджує не Свідоцтво, а внесення запису до реєстру платників ПДВ, про що має видаватися відповідний витяг.
Стара ставка та нова податкова звітність
Законом №713 перенесено на 2015 р. передбачене п.10 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу зниження ставки ПДВ до 17%. Отже, протягом 2014 року застосовуватиметься ставка ПДВ у розмірі 20 %.
Щодо звітності, вона зазнала змін. Затверджено нову форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядок його ведення. З’явилася нова податкова декларація з ПДВ, уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, та Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.
Подання оновленої звітності з ПДВ здійснюватиметься платниками вже за січень.
Єдиний податок для фізичних осіб
Для платників єдиного податку 1-ї – 2-ї груп передбачено подання річної звітності
З початком нового року підприємці не лише підводять підсумки діяльності за минулий рік, а й заповнюють декларації та звітують до податкових інспекцій. Внесеними до Податкового кодексу змінами, для фізичних осіб-єдинників 2-ї групи законодавчо скорочено кількість візитів до ДПІ задля подання звітності. Так, податковим (звітним) періодом для фізичних осіб - платників єдиного податку першої та другої групи визначено календарний рік. Звітність подається протягом 60 календарних днів по закінченню звітного року. Якщо останній календарний день строку подання звітності припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку подання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим. Таким чином подати звітність платники єдиного податку 1-ї та 2-ї груп повинні не пізніше 3 березня 2014 року.
Задля зручності та економії часу звітність може бути подано в електронному вигляді.
З 2014 року скасовується видача свідоцтва платника єдиного податку
Згідно зі змінами, прийнятими законом № 657, починаючи з 1 січня 2014 року реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. Зареєстрований платник єдиного податку може за бажанням безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку, який діятиме до внесення змін до Реєстру.
Таким чином, скасовано необхідність отримання паперового Свідоцтва про реєстрацію платника єдиного податку.
Єдинники можуть замовити собі електронну перевірку
Цьогоріч платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, можуть скористатися сервісом електронної перевірки від Міндоходів. Ініціювати такий вид перевірки має право лише сам платник, а її метою буде визначення контролюючим органом ймовірних помилок, які платник зможе сам виправити чи усунути. За результатами електронної перевірки жодних донарахувань стосовно платника не здійснюється, платнику лише надається довідка із зазначеними помилками.
Податок на прибуток
Ставку зменшено на 1 %
Законом №713 встановлено, що основна ставка податку на прибуток знижуватиметься поступово протягом трьох років. Так, у 2014 р. ставка податку становить 18 %, у 2015 р. становитиме 17%, з 2016 р.- 16%.
Цінні папери
З прийняттям Закону №657 з 01.01.2014 р. діють нові правила визнання доходів/витрат за борговими цінними паперами та деривативами. Відтак, прибуток/збиток від розміщення платником податку боргових цінних паперів вище/нижче від їх номінальної вартості відноситься до складу його доходів/витрат у податковому періоді, протягом якого відбулося погашення/викуп таких цінних паперів.
Звітний період
Базовим звітним періодом для платників авансових внесків є календарний рік або календарний квартал. Таким чином, платники авансових внесків декларацію з податку на прибуток подають за підсумками року, а у разі якщо виникають обставини, визначені в абзацах восьмому та дев’ятому п.57.1 ст.57 Податкового кодексу, такі платники мають право перейти на подання квартальної звітності, тобто подають декларацію з податку на прибуток за підсумками першого кварталу, півріччя, трьох кварталів та за рік.
Інші законодавчі нововведення
У 2014 році сплачуємо стовідсотковий екоподаток
Починаючи з 1 січня 2014 року, платникам екологічного податку доведеться сплачувати податкові зобов’язання з екоподатку за повними ставками, передбаченими ст..243-246 Податкового кодексу. Щоправда для виробників електроенергії і ТЕС ставки податку до 31.12.16 р. становитимуть у розмірі 75% від розмірів ставок, зазначених в ПКУ.
РРО: запрацювали штрафи за неподання електронної звітності
З 1 січня 2014 року набрав чинності п.9 ст.17 Закону «Про застосування РРО», нормами якого передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за неподання органам доходів і зборів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку в разі обов’язковості її подання застосовуватимуться фінансові штрафні санкції у розмірі 170 грн.
18 грудня 2013 року
Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році
Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде подовжено у 2014 році. Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко 11 грудня, під час зустрічі з більше ніж 400 підприємцями та експертами, присвяченій обговоренню питань спрощеної системи оподаткування. ’’Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде подовжено. Ця ініціатива була висунута бізнесом, і ми її підтримали. Впевнений, що цей крок надасть підприємцям, які працюють на спрощеній системі оподаткування, стимули для зростання та розвитку, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню відрахувань до бюджету”, – наголосив Олександр Клименко.
Спрощена система оподаткування виправдала себе як з точки зору зростання підприємницької ініціативи, так і з точки зору надходжень до бюджету. За словами Міністра, сьогодні на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання. Тільки за останній рік новими платниками єдиного податку стали більше 62 тисяч підприємців. Найбільш інтенсивно - на 23% - протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, на якій зараз працюють майже 300 тисяч платників.
Міністр запевнив, що робота над дерегуляцією, спрощенням податкових і митних процедур для малого і середнього бізнесу продовжиться й у наступному році.
Зокрема, з 2014 року підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, отримають можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і витрат. Це дозволить автоматично, на підставі даних книги подавати податкову звітність в режимі онлайн.
Окрім цього, з 1 січня підприємці - «спрощенці» першими зможуть оцінити переваги такої новації як сервіс електронних перевірок. Ця процедура дозволить проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності. З 2015 року цю можливість отримають всі представники малого та середнього бізнесу, а з 2016 року – й інші платники податків.
З 2014 року платники з позитивною податковою історією отримуватимуть відшкодування ПДВ за 11 робочих днів
З 1 січня 2014 року підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування податку на додану вартість. Для них термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури відшкодування ПДВ, буде скорочено з 20 до 5 днів.
Міністерство доходів і зборів підготувало проект наказу, яким визначається порядок та критерії, за якими підприємствам буде присвоюватися статус платника з позитивною податковою історією.
Міндоходів планує надавати відповідний статус за результатами автоматизованого аналізу податкової звітності до 1 числа кожного звітного (податкового) місяця, починаючи з 2014 року. Зараз фахівці Міністерства завершують розробку програмного забезпечення, яке в автоматичному режимі визначатиме відповідність наданих звітів критеріям, затвердженим Податковим Кодексом та постановою Кабінету Міністрів.
Зокрема, право на отримання «позитивного» статусу матимуть платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечують своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.
Окрім цього, претенденти на цей статус мають відповідати критеріям, необхідним для автоматичного відшкодування податку на додану вартість. Нагадаємо, такі суб’єкти господарювання мають регулярно подавати звітність, не перебувати у процедурі банкрутства, не мати податкового боргу та платити своїм найманим працівникам щонайменше дві з половиною мінімальних зарплати.
За оцінками фахівців Міндоходів, виокремлення підприємств з позитивною податковою історією сприятиме спрощенню адміністрування податків для сумлінних платників та підвищенню ефективності системи відшкодування ПДВ в цілому.
Вирішити спірні питання із міндоходівцями вінницькі платники можуть у досудовому порядку
Про це інформує начальник ГУ Міндоходів у Вінницькій області Геннадій Федик. Так, впродовж січня-листопада 2013 року відділом адміністративного оскарження Головного управління Міндоходів у Вінницькій області було розглянуто 143 скарги платників податків. У них опротестовано 217 податкових повідомлень-рішень на загальну суму 353 млн. 872,7 тис.грн. За 35 з них, що становить 16,1 відсотка від загальної кількості розглянутих рішень, міндоходівці області погодились із запереченнями платників повністю або частково.
Зокрема, за результатами розгляду скарг повністю скасовано 10 податкових повідомлень-рішень на загальну суму 5 млн. 196 тис.грн. У певній частині скасовано 25 податкових повідомлень-рішень на загальну суму 19 млн. 238,2 тис.грн.
Геннадій Федик переконаний, що така статистика – це один із доказів того, що міндоходівці Вінниччини змогли забезпечити дотримання рівності прав і свобод усіх представників громадськості. Відтак, у рамках законодавчого поля, вибудувати з бізнесом фундамент прозорих та зрозумілих „правил гри”. Посадовець наголошує, що шляхи вирішення спірних ситуацій між бізнесом і владою, зокрема і без втручання суду, продовжують напрацьовуватись і зараз. З цією метою враховуються усі пропозиції, побажання або зауваження суб’єктів господарювання регіону.
Працівники підрозділів Міндоходів Вінниччини дбають про авторитет служби
Відтак, основні зусилля зосереджують на проведенні попереджувально-профілактичної роботи з метою недопущення скоєння корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних із корупцією, а також злочинів у сфері службової діяльності. Про це повідомив начальник управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Вінницькій області. Лише цьогоріч було проведено 477 профілактичних заходів, серед яких виступи, лекції та бесіди в колективах, виступи в ЗМІ, розміщення оголошень та офіційних застережень. Окрім того, з метою своєчасного повідомлення про порушення вимог чинного законодавства податківцями, постійно проводиться агітаційна робота з платниками податків.
Паралельно з цим, підкреслює В’ячеслав Тишківський, здійснюють службові перевірки та розслідування, у т.ч. і за зверненнями громадян. Так, протягом 11 місяців 2013 року проведено 75 службових перевірок та розслідувань, серед яких 28 за зверненнями фізичних і юридичних осіб та 11 стосовно працівників Вінницької митниці Міндоходів. За результатами цих перевірок та розслідувань інформація підтвердилась в повному обсязі у 47 випадках або у 62 відсотках. За це до дисциплінарної відповідальності притягнуто 25 працівників, до 7 – вжито інших заходів реагування та 1 – звільнено.
Крім того, за 11 місяців поточного року підрозділом виявлено 10 злочинів. А до правоохоронних органів направлено 32 матеріали службових перевірок для прийняття рішення, згідно чинного законодавства. Наразі за фактами зловживання службовим становищем службовими особами структурних підрозділів ГУ Міндоходів у Вінницькій області та Вінницької митниці Міндоходів, органами прокуратури розпочато 8 кримінальних проваджень.
В’ячеслав Тишківський нагадує, що для підвищення ефективності протидії корупції в органах Міндоходів, усунення причин і умов її виникнення, а також формування в суспільстві нетерпимого, негативного відношення до корупції, підвищення довіри до діяльності Міндоходів з боку громадськості, в рамках Стратегічного плану розвитку Міндоходів, на рівні Міністерства розроблено Концепцію боротьби з корупцією.
Семінар з трансфертного ціноутворення відбувся у Вінницькій ОДПІ для платників Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей
Минулого тижня в приміщенні Вінницької ОДПІ відбувся кущовий семінар з питань трансфертного ціноутворення. У семінарі взяли близько 180 учасників не тільки з Вінниччини, а також з Хмельницької та Житомирської областей. Відкрив семінар начальник Головного управління Міндоходів у Вінницькій області Геннадій Федик, зокрема він зазначив, що: «Цивілізовані та прозорі правила ведення бізнесу, відсутність підстав для подвійного оподаткування та невизначеностей, які можуть перешкоджати прямим іноземним інвестиціям та розвитку зовнішньої торгівлі – все це покликаний забезпечити Закон України «Про трансфертне ціноутворення».
Доповідачами-лекторами на семінарі були столичні фахівці Міністерства доходів та зборів. Зокрема, заступник начальника відділу Департаменту координації нормотворчої та методологічної роботи з питань оподаткування Таміла Ларіна проінформувала про основні норми законодавства про трансфертне ціноутворення, роз’яснила методику визначення контрольованих цін, зупинилася на особливостях формування звітності. А потім разом з колегою з Департаменту податкового ти митного аудиту Євгеном Куріловим відповідали на запитання платників податків.
Електронні ключі від Міндоходів видаватимуться користувачам Єдиних та Державних реєстрів Мін’юсту
Акредитований центр сертифікації ключів, який діє при Міндоходів, надаватиме безкоштовні сертифікати користувачам Єдиних та Державних реєстрів Міністерства юстиції України. Для отримання цифрового підпису громадянам необхідно звернутися до пунктів реєстрації користувачів центру. На сьогодні в Україні функціонує 104 таких пункти.
Загалом, за 11 місяців поточного року центром сертифікації ключів видано майже 895,1 тис. цифрових підписів.
Щомісяця за безкоштовними ключами від Міндоходів звертаються понад 50 тис. платників, що вдвічі більше, ніж у минулому році. Найчисленнішою категорією клієнтів центру є фізичні особи, кількість яких складає 77 відс.
За 11 місяців поточного року у центрі зареєструвалося 465,4 тис. фізичних осіб та громадян, яким видано 541,7 тис. цифрових підписів. Серед юридичних осіб клієнтами центру за цей період стали 138 тис. осіб, які замовили 353,4 тис. ключів.
Нагадаємо, що з 1 листопада 2013 року посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів формуються на два роки.
Ключі електронного цифрового підпису, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України.
Спеціальні скриньки для зауважень та пропозицій запрацювали в Центрі обслуговування платників
В Центрі обслуговування платників податків Вінницької ОДПІ розміщено спеціальні скриньки «Рік Міндоходів. Ваші зауваження та пропозиції». Кожен платник податків має можливість залишити свої повідомлення, пропозиції та зауваження з метою удосконалення податкового та митного законодавства, спрощення звітності по податках і зборах, скорочення часу витрат платників та покращення роботи органів Міндоходів.
За словами начальникам Вінницької ОДПІ Мирослава Продана такий зворотній зв’язок сприяє підвищенню рівня взаємної інформованості та довіри між органами Міндоходів та платниками, дає можливість з’ясувати найактуальніші проблемні питання, що виникають у суб’єктів господарювання під час ведення бізнесу, питання щодо врегулювання норм діючого законодавства та сприяє підвищенню рівня обслуговування платників податків.
Після розгляду та узагальнення основні зауваження та пропозиції будуть направлені до ГУ Міндоходів у Вінницькій області для подальшого врахування в роботі Міністерства.
Звітність з ЄСВ – Інтернетом зручніше
Для подання звітності з ЄСВ законодавством передбачено лише 2 варіанти: або платник надсилає звіт в електронному вигляді на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів, або ж подає особисто, завітавши у Центр обслуговування платників за місцем податкового обліку.
Формат електронного звітування з єдиного внеску – зручний та вигідний, адже економить час та кошти страхувальника. Для онлайн-звітування вінничанам необхідно завантажити з Інтернетресурсів відповідне програмне забезпечення та безкоштовно отримати електронний цифровий підпис у пунктах реєстрації користувачів, які діють при Вінницькій ОДПІ.
Отож, шановні платники! Аби не витрачати дорогоцінний час на поїздку до податкової інспекції для подання звіту по ЄСВ, Вінницька ОДПІ пропонує скористатися сучасним та зручним способом подання звітності по ЄСВ засобами електронного зв’язку.
Про нюанси електронної звітності докладно розповідали платникам податків на тренінгу у Вінницькій ОДПІ
Про переваги подання звітності в електронному вигляді вкотре нагадали платникам податків працівники Вінницької ОДПІ. Під час тренінгу з питань формування та передачі звітності мережею Інтернет представники малого бізнесу, які тільки-но виявили бажання долучитися до електронного спілкування, були ознайомлені з інформацією про порядок отримання електронного цифрового підпису, вчилися заповнювати звітність, використовувати різні програмні продукти та накладати ЕЦП. Особливу увагу було приділено формуванню і передачі звітності з ЄСВ та річних звітів для СПД та громадян. Крім того, присутнім розповідали про ті сервіси, які в даний час надаються органами Міндоходів в системі використання можливостей Інтернету та порядку ведення обліку доходів СПД електронному вигляді та запровадження електронних перевірок представників малого підприємництва.
Трансфертне ціноутворення, як шлях до активізації економіки
Законодавство щодо трансфертного ціноутворення є ефективним результатом виконання програми активізації економіки і має на меті запровадження цивілізованих та прозорих правил ведення бізнесу. Відсутність підстав для подвійного оподаткування та невизначеностей дає зелене світло прямим іноземним інвестиціям та розвитку зовнішньої торгівлі.
Завдяки інституту контролю трансфертного ціноутворення держава отримує ефективний механізм протидії оптимізації оподаткування з використанням пільгових податкових юрисдикцій.
Закон встановлює обов’язок для компаній, які здійснювали контрольовані операції протягом попереднього року, подавати Міндоходів до 1 травня наступного року звіти щодо трансфертного ціноутворення із зазначенням таких контрольованих операцій.
Неподання звіту тягне за собою накладення штрафу в розмірі 5% від суми контрольованих операцій. Невиконання вимог щодо подання документації про трансфертне ціноутворення великими платниками податків тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 мін. заробітних плат. Виявлення відхилення цін контрольованої операції від рівня звичайних (ринкових) цін штрафується 25% суми податку, що підлягав сплаті на суму коригування. До 1 вересня 2014 року цей штраф буде застосовуватись в розмірі 1 гривня незалежно від суми коригування.
Пільги та субсидії для співвласників ОСББ
Для надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи), застосовується розмір внесків, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (із розрахунку на 1 метр квадратний загальної площі квартири), визначений загальними зборами об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, але не більше найвищого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування для будинків такої самої поверховості. А у разі їх відсутності – не більше найвищого тарифу на такі послуги, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування.
Постанова Кабінету Міністрів України від 13.11.2013р. №860 набрала чинності 29.11.2013р.
9 грудня 2013 року
Громадськість та міндоходівці Вінниччини спланували свою спільну діяльність на наступний рік
Останнє підсумкове засідання в році і перше за участі нового очільника ГУ Міндоходів Вінниччини розпочалося зі звернення Генадія Федика до представників Громадської ради. Керівник відомства наголосив, що Міндоходів сьогодні спрямовує усі свої зусилля для покращення умов ведення бізнесу, спрощення митних та податкових процедур, запровадження нових дистанційних форм контролю, і саме від тісної співпраці з громадськістю залежить позитивна тенденція таких перетворень.
Про позитивні перетворення для представників бізнесу на митниці розповіла присутнім членам Ради Лілія Цимбал, в.о. начальника Вінницької митниці ГУ Міндоходів у Вінницькій області. Зокрема йшлося про популярність серед суб’єктів ЗЕД електронних форм декларування..
Членами Громадської ради були також винесені на розсуд учасників зібрання попередньо сформовані пропозиції щодо удосконалення норм Податкового кодексу та складено план роботи дорадчого органу на наступний рік.
Студенти вінницького фінансово-економічного університету прийшли по знання до Центру обслуговування платників податків
Вже на початку знайомства з Вінницьким центром обслуговування студенти дізналися, що на даний час діяльність подібних сервісних закладів при податкових інспекціях по всій Україні спрямована, насамперед, на створення зручних умов для платників податків, простоту і зручність процедур реєстрації, видачі різноманітних довідок, комфортному поданні звітності та впровадження новітніх технологій, які дозволяють працювати з платниками дистанційно. Останній пріоритет в роботі органів міндоходів студенти змогли оцінити відвідавши відділ сертифікації електронних ключів. Саме в ньому, виявилося, і можна отримати безкоштовні електронні ключі, які відкривають двері до віртуального спілкування з контролюючими органами. Також майбутні фінанстисти ознайомилися з роботою модератора ЦОПу, наживу побачили роботу працівників зали приймання звітності та надання консультацій з відвідувачами Центру обслуговування.
Вцілому екскурсія стала для четверокурсників гарним наочним підгрунтям для продовження вивчення курсу «Податкова ситема України», та показала реальні перспективи застосування власних професійних знань на практиці.
Податківці знайомили стрижавську малечу з новими друзями
Шефи з податкової ще три роки тому започаткували традицію називати 3 грудня – День людей з особливими потребами - Днем знайомства стрижавчан з новими друзями. Першими на заклик відвідати вихованців Стрижавського будинку-інтернату для дітей-інвалідів відгукнувся колектив обласної станції юних натуралістів. А цього року шефи поповнили свої ряди активною студентською спільнотою з транспортного та педагогічного коледжів. Усі гості – старі і нові - згуртувалися у своєму щирому бажанні подарувати особливим дітям справжнє свято. Спочатку разом з талановитими співаками з коледжів співали відомі дитячі пісні та шикувалися у веселий потяг. Потім шефи влаштували малечі справжній танцювальний батл, а студентська молодь в свою чергу продемонструвала майстер-клас з сучасних танцювальних стилів. Всадити дітлахів на місця змогла лише вікторина від юнатів. Після правильних дитячих відповідей на загадки на сцені один за одним з’явилися справжні чотирилапі пухнастики – шиншилка, кролик, морська свинка та пацючок, з якими міг сфотографуватися кожен бажаючий. Зрештою усі маленькі любителі природи разом зі студентами, податківцями та юними натуралістами поринули у хоровод дружби, а пакунки з солодощами стали солодким фіналом зустрічі нових та старих друзів. Наступного разу юні стрижавчани чекатимуть на шефів вже у новорічні та різдвяні свята. І ті обов’язково приїдуть з новими забавами, сюрпризами, і, можливо, з новими друзями, які так потрібні цим дітям.
Єдиний соціальний внесок: звітний період для фізичних осіб – підприємців
Фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну та спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Міністерства доходів і зборів звіт по єдиному соціальному внеску один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
При цьому підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність.
Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування. Такі підприємці звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Оподаткування податком на прибуток операцій з відступлення права вимоги (факторингу)
Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування податком на прибуток операцій з відступлення права вимоги (факторингу) стане в нагоді суб’єктам господарювання у разі перевідступлення кредитором прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору. При цьому, як у разі попередньої або наступної компенсації вартості такого боргу кредитору, так і коли про таку компенсацію не йдеться.
Для операцій із відступлення права вимоги (у тому числі за договорами факторингу) слід застосовувати порядок обкладення податком на прибуток, визначений п.153.5 Податкового кодексу України, у разі якщо умови відповідних договорів із відступленням права вимоги (факторингу) відповідають вимогам Цивільного кодексу України.
Узагальнююча податкова консультація, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013р. №697
Окремі питання щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток
Узагальнююча податкова консультація з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток надає відповіді на широкий спектр питань, що є актуальними да доречними для платників податку на прибуток.
Це і особливості сплати авансових внесків при здійсненні патентованої діяльності та в ході припинення (ліквідації) підприємства, порядок сплати авансових внесків при переході із загальної системи оподаткування на спрощену, відповідальність у разі порушення термінів сплати авансових внесків. Платник податку знайде відповідь і на запитання щодо можливості добровільної відмови від сплати авансових внесків та подання щоквартальної звітності.
Узагальнююча податкова консультація затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013р. №698.
Особливості оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання банками заставного майна
Узагальнююча податкова консультація щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання банками заставного майна є важливою для банків, заставодавців та покупців майна.
Наразі наголошено, що звернення заставоутримувачем стягнення на предмет застави розцінюється податковим законодавством як операція з постачання.
Узагальнююча податкова консультація затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013р. №700.
Трансфертне ціноутворення :
окремі питання застосування норм податкового законодавства
Узагальнююча податкова консультація стосується застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення.
Платник податку знайде інформацію про перший звітний період подання звіту про контрольовані операції та за якою датою такі операції відображаються у звіті. Отримає відповідь на запитання за якими цінами обраховується обсяг контрольованих операцій та ознайомиться з відповідальністю за незазначення контрольованих операцій у звіті у повному обсязі.
Узагальнююча податкова консультація затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013р. №699.
Оновлено безплатне програмне забезпечення
Міністерством доходів і зборів доопрацьовано відповідно до вимог діючого законодавства безплатне програмне забезпечення з формування та подання платниками податків податкової звітності, податкових накладних і реєстру податкових накладних в електронному вигляді.
Оновлене станом на 25.11.2013р. програмне забезпечення (версія 1.30.27) розміщено на сайті Міністерства доходів і зборів України minrd.gov.ua у розділі ’’Платникам податків про електронну звітність’’ – ’’Програмне забезпечення’’.
Програмне забезпечення приведено у відповідність до вимог наказу Міндоходів від 09.10.2013р. №561.
Облік доходів і витрат підприємців спрощено
У підприємців–загальносистемників звітним періодом є календарний рік. Тож декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік, заповнену на підставі даних Книги обліку доходів і витрат, вони подадуть до 9 лютого 2014 року.
Як відомо, з 18.10.2013р. форма Книги та Порядок її ведення зазнали змін. Однак з метою уникнення непорозумінь щодо ведення Книги обліку доходів і витрат підприємцями– загальносистемниками Міндоходів рекомендує продовжити ведення Книги за старою формою до закінчення 2013 року.
Наразі Книгу можна вести в паперовому або електронному вигляді за самостійним вибором підприємця.
Нова спрощена форма Книги обліку доходів і витрат та Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013р. №481.
2 грудня 2013 року
Головний митник області очолив Головне управління Міндоходів Вінниччини
27 листопада начальником ГУ Міндоходів у Вінницькій області призначено Геннадія Федика. За дорученням Міністра доходів і зборів України новопризначеного керівника представляв перший заступник Міністра доходів і зборів Степан Дериволков. Свої побажання та сподіваня на подальшу конструктивну співпрацю з ГУ Міндоходів Вінниччини на засадах відкритості та партнерства висловили Генадію Федику запрошені на захід керівники вінницької міської та обласної влади а також народні депутати України.
Нагадаємо, попереднім очільником ГУ Міндоїходів в області майже два роки була Ірина Зленко. Теперішній керівник відомства Генадій Федик 12 років пропрацював на різних керівних посадах у митних органах України, а з червня 2013 року очолював Вінницьку митницю Міндоходів.
Змінено порядок заповнення платіжних документів
Міністерством доходів і зборів України затверджено порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Відповідний наказ Міндоходів від 22.10.2013 №609 набував чинності 26 листопада.
Відтепер усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
Розмір інвалютних надходжень для обов’язкового продажу: 50%
Постановою Національного банку України від 15.11.2013р. №457 визначено розмір обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті.
У зв’язку з цим надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів та в російських рублях підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України в розмірі 50%. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання. Постанова набрала чинності з 20 листопада 2013 року та діє до 17 травня 2014 року.
Обов’язковий продаж іноземної валюти продовжено на півроку
Національний банк України Постановою від 14.11.2013р. №453 підтвердив термін розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.
Визначено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.
Установлено вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб - підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України.
Уповноважений банк зобов'язаний здійснити обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті в установленому Національним банком України розмірі без доручення клієнта та не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.
Підтверджено вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень із-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць.
Постанова набрала чинності з 20 листопада 2013 року та діє до 17 травня 2014 року.
Оподаткування прощених боргів
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи, отримані платником податку як додаткове благо у вигляді суми боргу платника податку, що анулював або простив йому кредитор самостійним рішенням (не пов'язаним з процедурою банкрутства) до закінчення строку позовної давності.
Підставами, за яких у боржника виникає обов’язок самостійно сплатити податок із таких доходів та відобразити їх у річній декларації про майновий стан і доходи, є отримання рекомендованого листа від кредитора з повідомленням про вручення, або укладення відповідного договору, або надання кредитором повідомлення боржнику під підпис особисто про анулювання (прощеного) боргу.
Одночасно кредитор включає суму анульованого (прощеного) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку за ф.№1ДФ за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано (прощено). Нагадаємо, у вказаній звітності анульовані (прощені) борги кредитор відображає з ознакою доходу ’’126’’.
Ця норма передбачена ст.164 Податкового Кодексу України.
Відповідальність за порушення податкового законодавства
Нормами Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 340 до 1700 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей, одержаних внаслідок вчинення адмінправопорушення, чи без такої, при здійсненні особою наступних порушень:
- здійснення господарської діяльності без державної реєстрації;
- здійснення господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду діяльності, що підлягає ліцензуванню;
- здійснення видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування;
- здійснення видів господарської діяльності без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Вищезазначені дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 8500 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення. Відповідальнісь передбачена ст.164 КпАП.
Сплата єдиного соціального внеску підприємцями – загальносистемниками
Фізичні особи–підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі 34,7% із суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Підприємці – загальносистемники повинні сплатити єдиний соціальний внесок за 2013 рік до 10 лютого 2014 року.
При цьому протягом 2013 року у терміни до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада зазначені платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансових платежів у ромірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної органами доходів і зборів для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.
27 листопада 2013 року
На розчистці річки «відмили» 700 тисяч гривень
Кримінальна відповідальність за розкрадання бюджетних коштів та їх легалізацію загрожує посадовцям вінницької фірми, яка виграла тендер по виконанню робіт у київської державної установи. За умовами тендеру, вінничани брали на себе обов’язок по розчистці річки та проведенню заходів по захисту від підтоплення на території населених пунктів Київської області. Із запланованих за умовами конкурсу понад 8,5 мільйона гривень виконавці отримали перший транш у розмірі майже 700 тисяч гривень, виконали й частину робіт. Втім, як досить швидко з’ясували співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Вінницькій області, роботи були виконані лише на папері. А от отримані цілком реальні кошти службові особи використали на потреби фірми.
Досудове розслідування слідчими ГУ Міндоходів у області розпочато за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 191 (розкрадання бюджетних коштів) та ст. 209 (відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
Як відзначає начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Вінницькій області Сергій Кавун, з початку нинішнього року співробітниками головного управління в ході реалізації заходів, спрямованих на протидію розкраданню бюджетних коштів та ліквідацію тіньових фінансових потоків у сфері державних закупівель, виявлено 33 кримінальні правопорушення, які зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, з них 20 – по переможцях тендерних процедур. Сума відшкодованих збитків становить 5,5 мільйона гривень.
Понад 2 тисячі громадян Вінниччини отримали легальну роботу завдяки міндоходівцям
Зокрема, із 932 працівниками роботодавці оформили офіційні трудові відносини, а 1230 зареєстрували підприємницьку діяльність. Місцева казна, натомість, поповнилась на 562,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Загалом впродовж 10 місяців 2013 року на Вінниччині було організовано та проведено ряд контрольно-перевірочних заходів щодо виявлення найманих працівників, робота яких використовується працедавцями без документального оформлення трудових відносин та належного оподаткування. Відтак, було виявлено 932 вінничанина, які вже сплатили до бюджету 159,4 тис.грн. податку. Ще 1230 громадян залучено до оподаткування після встановлення фактів надання ними різних послуг, та отримання доходу без відповідного оподаткування. До місцевої казни вони сплатили 403,2 тис. грн. податків.
Фахівці Головного управління Міндоходів у Вінницькій області наголошують, що і надалі акцентуватимуть свою роботу на виявленні господарюючих суб’єктів, які будуть ховати своїх працівників у „тінь” або здійснювати виплати зарплати „у конверті”, без нарахування та сплати податків і зборів. Окрім того, – приділятимуть максимум уваги упередженню, виявленню та руйнуванню схем ухилення від оподаткування, зокрема ліквідації джерел походження „сірих” грошей для оплати праці.
На Вінниччині до електронного звітування приєднано 96% наявних касових апаратів
За інформацією управління податкового та митного аудиту ГУ Міндоходів у Вінницькій області – це 5340 реєстраторів розрахункових операцій із 5566, що функціонують на теренах області. Зауважимо, що наразі найпрогресивнішими є суб’єкти підприємництва Гайсинщини, Крижопільщини та Могилів-Подільщини. Вони персоніфікували всі, зареєстровані у підрозділах Міндоходів, РРО. У решти районів цей показник коливається від 92 до 99 відсотків.
Нагадаємо, що наказом Міністерства доходів і зборів України від 01.10.13 № 522 затверджено новий Державний реєстр РРО з переліком сучасних моделей РРО з вбудованими модемами або в комплекті з модемами, які дозволені до використання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. До зазначеного реєстру внесені виключно реєстратори розрахункових операцій, які забезпечують подання до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднанні.
Наразі всі суб’єкти господарювання Вінниччини, які використовують РРО, що не відповідають Реєстру, до 1 листопада 2013 р отримали відповідні попередження від підрозділів Міндоходів на місцях про необхідність якнайшвидшого зняття таких РРО з реєстрації.
З початку року місцеві бюджети Вінниччини збагатились більш ніж на 1 млрд. 958 млн. грн.
За інформацією управління доходів і зборів з фізичних осіб, цьогоріч на свій розвиток та реалізацію соціальних програм територіальні громади регіону отримали на 169 млн. грн. більше, ніж впродовж січня-жовтня минулого року. За статистикою основним бюджетоформуючим платежем для місцевих скарбниць, як і раніше, залишається податок на доходи фізичних осіб. Його частка у кошиках місцевих громад наближається до 71 відсотка та перевищує 1 млрд. 389,4 млн. грн.
Досягти таких вагомих результатів, переконані у Головному управлінні Міндоходів у Вінницькій області, вдалося завдяки спільній позиції органів Міндоходів, територіальних органів влади та місцевого самоврядування. Вона спрямована на недопустимість заборгованостей та порушень при виплаті заробітних плат, а також легалізації доходів громадян. Зокрема, протягом січня-жовтня 2013 року органами Міндоходів Вінниччини було проведено 116 перевірок із дотримання суб’єктами господарювання діючого податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. Сума донарахованого податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій і пені склала майже 7 млн. 608 тис. грн. Наразі з них до бюджету надійшло близько 2 млн. 100 тис. грн.
Вінницькі суб’єкти сфери ЗЕД надають 100% перевагу електронному декларуванню
При чому, їх кількість у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року зросла більш ніж утричі. Про це інформує начальник Вінницької митниці Міндоходів Геннадій Федик. Якщо за 10 місяців 2011 року частка декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, оформлених у електронному вигляді, становила всього 3%, за цей же період 2012 року – 30%, то вже у цьому році – 100 %. Такого показника, за словами високопосадовця, вдалося досягти завдяки зусиллям фахівців Вінницької митниці Міндоходів, спрямованих на створення зручних умов для клієнтів. Обравши процедуру електронного декларування, вони отримали значне прискорення та спрощення процесу митного контролю, мінімізували суб’єктивний вплив на нього та ручне втручання. Ще одним із кроків до спрощення і прискорення митного оформлення імпортованих в Україну товарів, зауважує Геннадій Федик, є передбачене Митним кодексом України попереднє митне декларування. За ним товар відразу після перетину митного кордону розміщується в заявлений митний режим, і направляється отримувачу, а не в місце прибуття митниці оформлення (МД типу ЕА). Умовою застосування такого типу митних декларацій є проведення всіх необхідних форм контролю в пункті пропуску і відсутність ризиків, сформованих автоматизовано. Отож, для сумлінних суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності є можливість значно скоротити час перебування товарів під митним контролем, зменшити транспортні витрати і суттєво скоротити шлях від кордону до отримувача.
26 листопада 2013 року
Власниками електронних ключів на Вінниччині стали близько 11 тисяч суб’єктів господарювання
Швидко, а головне безкоштовно oтримати електронний ключ сьогодні платникам податків та зборів пропонують Центри сертифікації ЕЦП при Міністерстві доходів і зборів України. Електронний ключ надає можливість суб’єктам господарювання відправляти мережею Інтернет податкову звітність, звітність з ЄСВ, здійснювати попереднє митне декларування товарів тощо. Послуги з видачі електронних ключів на Вінниччині надають платникам три Центри сертифікації, які діють при податкових інспекціях Вінниці, Жмеринки та Крижополя. Наразі прийняти правила користування ЕЦП платник може з домашнього комп’ютера звернувшись на офіційний сайт Акредитованого Центру сертифікації ключів. Слідом з необхідними документами йому варто навідатись у один із регіональних відділів Центру, де він безкоштовно і швидко отримає електронний ключ для можливості подальшого спілкування з органами Міндоходів у віртуальній площині. Приємним цьогорічним нововведенням для платників податків та зборів є продовження до двох років дії виданого Міндоходів електронного ключа. Наразі власниками таких ключів на Вінниччині стали вже близько 11 тисяч фізичних та юридичних осіб.
Оподаткування новорічних подарунків
Напередодні Нового року Вінницький центр обслуговування платників податків роз’яснює роботодавцям, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок власних коштів для дітей своїх працівників, здійснюються на загальних підставах. А саме, вартість подарунка в розмірі до 573, 50 копійок не обкладається ПДФО, натомість сума перевищення такої вартості обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків. Разом з тим, слід пам’ятати, що дитячі подарунки не є об’єктом обкладення єдиним соціальним внеском, їх вартість у податковому обліку не включається до податкових витрат, оскільки така операція не пов’язана з господарською діяльністю підприємства. Водночас подарунки видаються фізичним особам, а отже при їх видачі підприємству слід відобразити дохід.
Новорічні зміни до Податкового Кодексу
12 листопада 2013 року офіційно опубліковано Закон України від 24.10.13р. №657, яким внесено значні корективи до Податкового Кодексу. Зміни вступлять у дію з 1 січня 2014 року, тож пропонуємо ознайомитися з деякими з них.
Який обов’язок для платників податку на прибуток стане правом
Зазначати податкові різниці у фінзвітності для платників податку на прибуток стане правом, а не обов’язком. Також нематеріальні активи з невизначеним строком використання в податковому обліку амортизуватимуть за рішенням платника від 2 до 10 років.
Зміни для платників ПДВ
Для платників ПДВ із переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної виключать номер та дату митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України; право поскаржитися на постачальника щодо не виписки або помилок у заповненні податкової накладної зберігатиметься за покупцем протягом 60 календарних днів, наступних за граничним строком подання податкової декларації за відповідний звітний період.
За самостійно виправлення зарплатних помилок не штрафуватимуть
Законом установлено, що при відображенні у формі №1 ДФ результатів перерахунку податку на доходи, штрафи не застосовують, тобто за не нарахування, не утримання або несплату податку на доходи фізичних осіб, які самостійно виявив податковий агент та відобразив в уточнюючому розрахунку не штрафуватимуть;
Спрощено облік платників податків
Відмінено свідоцтва про реєстрацію платників ПДВ та єдиного податку. Реєстрація таких платників здійснюватиметься шляхом внесення записів до відповідних реєстрів; штрафні санкції за неподання або порушення строку подання фізичними особами до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків не застосовуватимуться до 01.01.2016р.
Новації для «єдинників»
Усі єдинники - юрособи та фізособи-підприємці - отримають можливість вільно набувати та анулювати статус платника ПДВ у разі зміни групи чи ставки єдиного податку без переходу до іншої групи. Крім того, у разі анулювання реєстрації за рішенням податківців суб’єкт господарювання, визнаний порушником правил застосування спрощеної системи, зможе знову перейти на єдиний податок лише після спливу 4 наступних кварталів. А ось податкові агенти при виплаті підприємцям-єдинникам доходів повинні будуть звертатись до електронного Реєстру платників єдиного податку.
20 листопада 2013 року
Увага! Незабаром діятимуть нові правила заповнення платіжних документів у разі сплати бюджетних платежів
Міндоходів своїм наказом від 22.10.2013р. №609 затвердило Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів. Насамперед, звертаємо увагу, що новий порядок формування платіжних документів на сплату бюджетних платежів діятимуть з дня офіційного опублікування наказу № 609. Втім, зважаючи на важливість та актуальність теми повідомляємо найсуттєвіші відмінності від порядку заповнення платіжних банківських документів на сплату ЄСВ згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012р. № 817. Найважливішими новаціями у процедурі заповнення платіжних документів на переказ коштів у разі сплати бюджетних платежів є зміна алгоритму заповнення поля „Призначення платежу”, а саме – у полі №3. Раніше у ньому вказувалися реквізити лише в разі сплати зобов’язань за третіх осіб, відтепер, в полі № 3 вказується один з реквізитів: - код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата); - реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера); - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів. Список кодів видів сплати також зазнав змін. Хоч й найбільш використовувані коди не змінилися, до списку додано нові коди за митними платежами (код 350-359), за податками і зборами (коди 128 та 160), що застосовуються при сплаті грошових зобов’язань, визначених за результатами перевірок. При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками. При наявності будь-яких пробілів (наприклад, між ";" та "ЄСВ") документ на переказ приймається до виконання, але при цьому гроші автоматично зараховуються в якості сплати податків, зборів, єдиного внеску (код 101), незалежно від коду, зазначеного в платіжці.
Більше двох третин усіх платників ЄСВ Вінниччини обирали звітування через Інтернет
Після передачі функцій адміністрування ЄСВ до Міндоходів, подати звіт із єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування стало ще зручніше. Особливою популярністю серед вінницьких платників користується звітування он-лайн. Як інформують в Управлінні доходів і зборів з фізичних осіб за 15 днів листопада підрозділи Міндоходів у Вінницькій області прийняли майже 12,7 тисяч звітів. При цьому, понад 65 відсотків із них було подано суб’єктами господарювання через мережу Інтернет. Очевидно, що платники податків регіону відчули переваги електронного звітування, яке дає змогу робити це без зайвих витрат часу та ресурсів.
Нагадаємо, при поданні звітності в електронному вигляді необхідно використовувати цифровий підпис. До речі, на Вінниччині отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, що діють при Вінницькій, Крижопільській та Жмеринській ОДПІ.
У переддень граничного терміну звітування з ЄСВ за жовтень (20 листопада) Головне управління Міндоходів у Вінницькій області повідомляє, що неподання, несвоєчасне подання або ж подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає адміністративну відповідальність для посадових осіб-платників єдиного соціального внеску. Відтак, закликає до подання своєчасного звітування та нагадує, що вчасно і в повному обсязі сплачений єдиний соціальний внесок – це основа фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам. Цей внесок, як уже повідомлялось раніше, необхідно сплачувати на нові рахунки, відкриті у органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/111543.html
На Вінниччині намагались провезти 15 транспортних засобів, порушуючи митне законодавство
З початку року у сфері обігу підакцизних товарів виявлено майже 500 порушень митних правил. Про це повідомив начальник Вінницької митниці Міндоходів Геннадій Федик. Так, за його словами, за 10 місяців 2013 року в пунктах пропуску через державний кордон України в зоні діяльності Вінницької митниці Міндоходів виявлено 448 фактів, предметом порушень в яких виступали товари підакцизної групи. Зокрема, по алкогольних напоях (вино домашнього виробництва, горілка, коньяк) порушено 219 справ на суму понад 170 тис грн. Майже стільки ж порушень (214 фактів) виявлено при перевезенні тютюнових виробів на майже 92,5 тис. грн. У 15 випадках предметом порушення виступали транспортні засоби на загальну суму, що перевищує 1,1 млн грн.
Підозрювані в несплаті податків на Вінниччині добровільно повернули бюджету понад 6 мільйонів гривень
Близько 1 млн. 100 тис. гривень повернуло державній казні підприємство паливно-енергетичного комплексу Вінницької області, службові особи якого підозрювалися в несплаті податку на додану вартість та безпідставному формуванні податкового кредиту. Кошти відшкодовано в повному обсязі ще до того, як кримінальне провадження щодо умисного ухилення від сплати податків слідчими Головного управління Міндоходів у Вінницькій області було спрямоване до суду. Таким чином, провадження все таки було передане до суду, однак уже для звільнення від кримінальної відповідальності в порядку ч.4 ст.212 Кримінального кодексу України (у зв’язку з добровільним відшкодуванням завданих державі збитків). Практика уникнення кримінального покарання через несплачені податки та збори шляхом добровільного повернення завданих збитків стає все більш поширеною. Так, якщо за минулі 10 місяців 2012 року слідчими ГУ Міндоходів у області до суду було спрямовано лише 2 подібних справи, то вже у нинішньому році з січня до листопада кількість проваджень збільшилася у п’ять разів – до 10.
- Не зважаючи на те, Кримінальний кодекс України після внесення змін не передбачає позбавлення волі за ухилення від сплати податків, фактів добровільного відшкодування завданих злочинною діяльністю збитків стало значно більше, - відзначає заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Вінницькій області Роман Кубай.
Загалом у нинішньому році сума повністю відшкодованих збитків за кримінальними провадженнями щодо несплати податків до бюджету та направлених в подальшому до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, з початку року склала понад 6,6 млн. грн. Це на 3 мільйони більше, ніж у такому ж періоді минулого року.
18 листопада 2013 року
Порядок ввезення в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів
Громадяни можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручні поклажі або супроводжувальному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:
- 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г.;
- 5л. пива, 2 л. вина, 1 л. міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.
При цьому, ввезення на територію України зазначених виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається. Порядок ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів регулюється ст. 376 Митного кодексу України.
Понад 81% касової техніки вже передають звітність дистанційно
До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій Міндоходів підключено майже 197 тис. одиниць касової техніки. Це складає понад 81% від загальної кількості реєстраторів. Власники цієї техніки вже спілкуються з органами доходів і зборів дистанційно, оскільки вся звітність автоматично передається до серверу обробки інформації Міністерства.
Ті ж платники, які ще не переобладнали свою техніку, можуть зробити це без фінансових втрат для себе до 1 січня 2014 року. Саме з цього часу запроваджується відповідальність за неподання електронної звітності.
Нагадаємо, що починаючи з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Платники можуть або приєднати до існуючої касової техніки відповідні модеми для передачі даних, або придбати нову техніку. Перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, дозволених до використання, розміщено на порталі Міндоходів ( http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).
Затверджено порядок
Затверджено Порядок надання контролюючими органами за місцем проживання (реєстрації) платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідним контролюючим органам за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості інформації про результати звірки щодо кількості об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб – платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та розмірів житлової площі таких об’єктів.
Встановлено, що проведення звірки з фізичними особами – власниками об’єктів житлової нерухомості здійснюється на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості, про житлову площу таких об’єктів та за наявності документів, які посвідчують особу власника.
Фізичні особи – власники об’єктів житлової нерухомості можуть здійснювати таку звірку до 31.12.2013р.
Дана звірка передбачена наказом Міндоходів України від 26.09.2013р. за №508.
Валютний контроль
Міндоходів України та Національним банком України з метою зменшення кількості дозвільних документів відкликано та скасовано спільний лист від 09.01.98р. №13-226/53-188, яким передбачався порядок реєстрації органами ДПС виданих суб’єктам господарювання довідок про відсутність у них за межами України валютних цінностей та майна, які були підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями або здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.
Про РРО платникам єдиного податку
Нормами Податкового кодексу України передбачено, що платники єдиного податку-фізичні особи при продажу товарів, наданні послуг не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО). Водночас, Законом про РРО (п.15 ст.3) передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів або наданні послуг зобов’язані надавати покупцю за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог ЗаконуУкраїни від 12.05 91р. №1023-XII ’’Про захист прав споживачів’’. Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом.
Електронний ключ на два роки
З 1 листопада 2013 року для клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів України формуються на два роки. Таку можливість Центр сертифікації ключів отримав після проходження процедури акредитації.
Така новація не лише зекономить час платників податків на придбання ключів, а й сприятиме якнайбільшому їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій. У Міністерстві також відзначають, що на сьогодні триває процес обговорення проекту, згідно з яким термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться до трьох років.
Чи платити єдиний внесок?
Законом про ЄСВ єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Отже, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний внесок за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтвердних документів.
Звітність про контрольовані операції
Для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом за контрольованими операціями є календарний рік. Враховуючи те, що зміни, внесені до Податкового кодексу, набрали чинності 01.09.2013р., першим звітним періодом за контрольованими операціями буде 2013 рік. У звіті зазначатимуться контрольовані операції, здійснені у період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року. При цьому для визначення обсягу контрольованих операцій враховується їх показник у цілому з початку 2013 року.
|