Керування дозволамиКерування дозволами

Новини і роз'яснення

 
27 жовтня 2014 року

Спрощенці Вінниччини сплатили майже 170 млн. грн. єдиного податку з початку року

       «Це майже на 26 мільйонів кращий показник ніж минулого року», - зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан. Більшу частину єдиного податку, майже 136,3 млн. грн., заплатили фізичні особи. Їх на обліку перебуває більше 37 тисяч. Решта коштів надійшла від юридичних осіб. Посадовець зазначає, що збільшення надходжень свідчить про позитив спрощеної системи оподаткування. Її обирають все більше представників малого та середнього бізнесу. Зокрема, при реєстрації власної справи платникам більше не потрібно звертатися до органів ДФС, щоб стати на облік. Достатньо подати відповідні документи державному реєстратору. Крім того, відтепер простішою стала сама процедура реєстрації і проходить вона за принципом «єдиного вікна». Це дозволяє суттєво зекономити і час бізнесменів, і документообіг.
 

На час проведення АТО благодійні пожертви для військових звільнятимуся від податку на доходи фізичних осіб

       Відповідно до Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, благодійна допомога, що надається на потреби її проведення, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Це стосується як коштів, отриманих волонтерами на їхні банківські рахунки, так і  фізичних осіб, для яких така благодійна допомога передбачена. Не буде оподатковуватись допомога учасникам АТО, масових акцій протестів на майдані, переселеням з АРК, східних регіонів, членам їх сімей тощо. Обов’язковою умовою для звільнення благодійників – фізосіб від оподаткування ПДФО є вимога про їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції.
         Також закон тимчасово, на період проведення АТО, передбачає без обмежень включення до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів, речей, послуг, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО. Це стосується спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт для потреб військовослужбовців, що перебувають на Сході країни у зоні проведення АТО..
   

Як заблокувати електронний цифровий підпис

       Вінницька ОДПІ нагадує, що у разі компрометації електронного  ключа (факту доступу сторонньої особи до ключа  а також  підозра на такі дії), підписувач може невідкладно звернутись до АЦСК ІДД з вимогою тимчасово заблокувати свій сертифікат.
        Блокування посиленого сертифіката можна здійснити у телефонному режимі або ж за письмовою заявою. Заява в усній формі подається заявником до АЦСК ІДД за номером (043) 52-33-28. Форми письмових заяв на блокування, скасування та поновлення посиленого сертифіката відкритого ключа знаходяться на веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів за адресою www.acskidd.qov.ua  в розділах «Форми документів» та «Блокування, поновлення, скасування сертифікатів».
         Слід зауважити, що після блокування сертифікат заявник зобов’язаний протягом 30 календарних днів поновити срок чинності сертифіката або подати заяву про його скасування. У випадку не поновлення протягом вказаного терміну заблокованого сертифіката або не подання заяви про скасування –такий сертифікат ключа скасовується автоматично.
                     

До Криму - за новими правилами!

      До уваги вінничан, які здійснюють торговельну діяльність у Криму! З 27.09.14 р. Набрав чинності Закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», яким визначено особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території  України, створено вільну економічну зону «Крим» та порядок справляння на ній податків, врегульовано аспекти правових відносин між фізичними та юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами.
     Встановлено, що інші закони України та ПКУ застосовуються з урахуванням  особливостей визначених цим Законом.
      Для фізичних та юридичних осіб, громадян встановлені правила перетину адміністративного кордону з АР Крим та запроваджено обов’язкове письмове декларування товарів та транспортних засобів.
    З метою здійснення операцій з товарами у вільній економічній зоні необхідно стати на облік до митного органу за юридичною адресою.   
 

В якій валюті здійснюються розрахунки з субєктами підприємництва,що зареєстровані у ВЕД «Крим»

     Згідно статті 9 розділу I Закону України від 12 серпня 2014 року №1636 – VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» на території ВЕЗ «Крим» може застосовуватися мультивалютний режим, за яким в оплату вартості товарів (робіт, послуг), що продаються  (надаються) у межах ВЕЗ «Крим», приймається як гривня, так і валюти іноземних країн, включені Національним банком України до 1 – 2 груп Класифікатора  іноземних валют та банківських металів.
     Будь-які безготівкові платежі (перекази) з території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України чи з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» здійснюються виключно у гривні або у вільно конвертованій валюті.
       Особливості режиму таких платежів (переказів)  встановлюються Національним банком України. Операції, передбачені у статті 9 розділу I Закону 1636,  не потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України.
 
 

Яка нерухомість не оподатковується податком на нерухоме майно?

        Вінницька ОДПІ роз’яснює вінничанам, що не обкладатимуться податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
- об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
- об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом; в тому числі їх частки;
- будівлі дитячих будинків сімейного типу;
- садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку;
- об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю, опікуна, піклувальника;
- гуртожитки;
- об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.
 

З 1 січня 2015 року всі податкові накладні реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних

      Реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з 01.01.2015 року підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.
      Відтак на платників ПДВ покладено обов'язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки, податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом). Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають до контролюючого органу копії записів у цих реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форму, порядок заповнення та подання реєстру буде встановлено згідно із законодавством.
     Доповненнями, внесеними до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними.
 
 
 
 
20 жовтня 2014 року
 

Працівники фіскальної служби області передали на фронт помічні медикаменти

     Працівники фіскальної служби області знову об’єднали свої зусилля заради підтримки українських бійців, що несуть службу в зоні АТО. Нагадаємо, в результаті останньої такої доброчинної акції податківцями було придбано 40 комплектів термобілизни для військовослужбовців і відправлено у зону бойових дій на Схід країни.
       А вже на чергову порцію грошових внесків, зібраних під час нещодавнього благодійного футбольного матчу фіскалів з ветеранами ФК «Динамо», було придбано понад 20 найменувань необхідних медпрепаратів та ліків (всього на 2000 грн), переважно протизапальних, знеболювальних, кровоспинних та антивірусних. Помічні медикаменти первинної допомоги вже надійшли бійцям Вінницького зонального відділу військової служби правопорядку, що незабаром відправляться в зону АТО.
     

Дорослі і малі благодійники продовжили акцію «Обігрій захисника»

        Разом з представниками міжнародного фонду «Без кордонів» працівники Вінницької ОДПІ продовжили естафету Всеукраїнської акції "Обігрій захисника". Нагадаємо, остання була оголошена понад місяць тому для вихованців соціальних закладів країни, які в’язали теплі шкарпетки для бійців української армії і мали змогу передати їх на фронт військовим.
       Тож з ініціативи податківців міста та за активної участі представників міжнародного фонду «Без кордонів» було вирішено забезпечити необхідним в’язальним  матеріалом для такої важливої справи вихованців Стрижавського будинку-інтернату. Під час спільних відвідин дитячого закладу 17 жовтня Фонд передав юним стрижавським майстриням 20 кг якісних фабричних ниток, з яких, за підрахунками справних в’язальниць, має вийти понад півсотні пар шкарпеток для українських військових. Податківці, в свою чергу, порадували  невтомних трударів солодощами, аби добра справа йшла веселіше.
      Дорослі учасники акції переконані, що речі, виготовлені з великою любов’ю і вдячністю такими особливими помічниками, зігріватимуть не лише тіло, а й серця солдат, і  обов’язково слугуватимуть їм сильними оберегами.
 

Проценти, нараховані на інші доходи, що надходять на зарплатний     рахунок, оподатковуються.

        З серпня 2014 року внесені зміни до Податкового Кодексу, що запровадили оподаткування відсотків по депозитам фізичних осіб. Крім доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізосіб здійснюють виключно виплати зарплати, стипендій, пенсій та соцвиплат. Також не оподатковуються суми доходів, отриманих платником у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери емітовані Мінфіном, та на боргові зобов’язання НБУ.
      У свою чергу у разі отримання платником на такий «зарплатно- стипендіально-пенсійний» рахунок будь-яких інших доходів, окрім названих у пп 165.1.41 ПКУ, нараховані проценти по такому банківському рахунку включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника та оподатковується за ставками 15(17)%.
 

До уваги виробників та імпортерів алкогольних напоїв та тютюнових виробів

       З 1 жовтня поточного року внесено зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Зокрема уточнено, що підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів для задоволення через 2 місяці потреби в марках акцизного податку подають територіальному органові ДФС попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, платіжний документ на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці, щомісяця до 10 числа.
        При цьому до 20 числа місяця, в якому подано заявку-розрахунок, покупці марок мають право здійснити корегування в бік збільшення не більш як на 40 % кількості та видів марок шляхом подачі додаткової попередньої заявки-розрахунку.
 

Визначення граничного терміну сплати податків і зборів

        Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв'язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Якщо останній день сплати податкового зобов'язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом (далі - ПКУ) не передбачено перенесення термінів сплати. Тобто платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації (без урахування перенесення термінів подання звітності у зв'язку з вихідними чи святковими днями).    Нагадуємо, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Тобто граничні строки подання податкової декларації збільшуються.

 

Правильно заповнюйте платіжні документи

        Вінницька ОДПІ роз'яснює питання заповнення документів на переказ при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, ЄСВ, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів.
        Як зазначено в Алгоритмі заповнення поля "Призначення платежу", в полі N3 вказуються відповідні реквізити:
       - код ЄДРПОУ платника податку (у разі здійснення юрособою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата);
        - реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізособи або серія та номер паспорта громадянина України (у разі відмови від реєстраційного номера);
        - реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який надається Міндоходів.
        При заповненні полів не допускаються пропуски (пробіли) між словами та      службовими знаками.
 

Юридична особа може перейти на спрощену систему оподаткування протягом року

        Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може перейти на спрощену систему оподаткування. Зробити це можна шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
         Юридична особа має право перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
         Такий перехід може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано відповідні вимоги (встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ).
          Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регулюється ст. 298 Податкового кодексу України.
 

Електронний кабінет платника податків

        Електронний кабінет платника - це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, доступ до роботи в якому здійснюється з будь-якого комп'ютера, підключеного до Інтернету, шляхом використання електронного цифрового підпису та авторизації такого платника. Вхід до Електронного кабінету можна здійснити з сайту Державної фіскальної служби України.
       За допомогою Електронного кабінету платник зможе:
 - подавати декларації і переглядати подану та/або сформовану податкову звітність;
- отримувати нагадування щодо строків подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);
- отримувати інформацію щодо особистих реєстраційних даних;
- подавати заяви та отримувати в електронному вигляді довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами фіскальної служби;
- вести в електронному вигляді Книги обліку доходів та витрат;
- переглядати інформацію щодо стану своїх розрахунків з бюджетом, зокрема про заборгованість зі сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
    
 
14 жовтня 2014 року
 

У Вінницькій ОДПІ – «гаряча» телефонна лінія!

      16 жовтня  з 10 до 11 години працюватиме “гаряча” телефонна лінія з  начальником управління  податкового і митного аудиту  Кушнір  Оксаною Олександрівною. З питань податкових та митних перевірок телефонуйте  за номером 46-90-05.
 

Вінницька ОДПІ відчинила двері студентській молоді

       Вінницька об’єднана податкова інспекція розпочала цикл осінніх зустрічей зі студентами економічних спеціальностей міста під назвою «Дні відкритих дверей», які щорічно проходять у вересні-жовтні. У таких екскурсіях зацікавлені як викладачі навчальних закладів, що знайомлять майбутніх спеціалістів з можливими сферами використання економічних знань, так і податківці, що на практиці демонструють важливість своєї професії молоді. 
        Першими у цьому навчальному році в інспекцію завітали студенти Вінницького кооперативного інституту. Наочно пересвідчитися в роботі податківців з платниками студенти найкраще змогли під час огляду Центру обслуговування платників податків. Кожний з трьох залів Центру продемонстрував налагоджений процес надання послуг платникам: отримання безкоштовних електронних ключів, видачу довідок та дозвільних документів, надання консультацій, приймання звітності. Студенти пересвідчилися, що без винятку вся робота податківців у Центрі спрямована на якісне та швидке обслуговування платників, яке, звичайно, вимагає міцних економічних знань та практичних навичок.
 

У реквізитах податкової накладної можна зазначати номер мобільного телефону

         Формою податкової накладної, крім обов'язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, "Номер телефону" продавця та покупця. Для його  заповнення передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів. Тому, податкова накладна, в якій платником ПДВ зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов'язкових реквізитів та інших рядків), не вважається заповненою з порушеннями.
 

Реєструвати накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних можна з півночі до 23-ї години

         Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру Операційний день триває з 0 до 23-ї години. Отже, подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години.
 
 

Терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не переносяться

         Віннницька ОДПІ нагадує, що реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних  здійснюється платником ПДВ не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо 15-ий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, то терміни реєстрації податкових накладних в Реєстрі не переносяться.
 
 

Чи звільняються від подання податкової звітності мобілізовані суб'єкти господарювання

         За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.  Згідно із Законом N 1275 тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску (далі - ЄСВ) за себе на весь період такої служби.
         Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов'язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу ДФС за місцем податкової реєстрації заяву про надання пільги в довільній формі,   копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.
 

Про сплату податку на нерухоме майно, розташованого в АР Крим

         Враховуючи економічну та політичну ситуацію, що склалася в країні, а також з метою виконання зобов'язань зі сплати податків юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на території АР Крим та м. Севастополя, до остаточного врегулювання питання сплати місцевих податків до цих регіонів пропонуємо подавати до контролюючого органу за місцем свого знаходження податкові декларації та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевого бюджету за місцем свого знаходження.
         З інформацією про рахунки та банківські реквізити для перерахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, можна ознайомитись у  Вінницькій ОДПІ або на офіційному веб-порталі ДФСУ.
 

До українських товарів з Криму при їх ввезенні на іншу територію України мито не застосовується

         Товари, які відповідають критеріям повністю вироблених, достатньо перероблених чи ввезені на митну територію України та випущені для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, вважаються товарами походженням з України та вільно переміщуються на іншу територію України без застосування будь-якого мита. Це відбувається за умови подання сертифіката про походження товару з України. Такий сертифікат видається торгово-промисловими палатами України на іншій території України.
         Для підтвердження походження товарів, що виготовляються у вільній економічній зоні "Крим", застосовуються сертифікати форми У-1.  
         У разі надання при митному оформленні зазначеного сертифіката до товарів не застосовується будь-яке мито (ввізне мито; сезонне мито; спеціальне мито, антидемпінгове мито, компенсаційне мито).
         Відповідна норма передбачена Законом України N 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", який набрав чинності 27 вересня  2014 року.
 

Пільги в оподаткуванні благодійної допомоги

         З 26 вересня набрали чинності  зміни, внесені до Податкового кодексу щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги. Зокрема, запроваджено звільнення від  оподаткування податком з доходів фізичних осіб  суми (вартості) благодійної допомоги , що надається на користь  учасників бойових дій  у період проведення антитерористичної операції та після її завершення – до 31 грудня наступного за роком, в якому завершено АТО.  Встановлено тимчасове включення до інших витрат звичайної діяльності  без обмежень  суми коштів  або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту , технічних засобів спостереження , лікарських засобів та медичних виробів , засобів особистої гігієни продуктів харчування, предметів речового забезпечення , та інших товарів, робіт послуг, за перліком КМУ , які добровільно перераховані (передані) Збройним силам України, Нацгвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України та іншим службам та утвореним військовим формуванням для потреб забезпечення проведення АТО.
 

Благодійна допомога, надана для придбання ліків,  донорських компонентів та протезно-ортопедичних виробів, не оподатковується

     Допомога, яка надається платнику податку його роботодавцем або благодійними організаціями для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів не оподатковується при наявності відповідних підтверджуючих документів. Така норма регламентована Законом України № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», який набув чинності з 26 вересня 2014 року.
        Відповідно до закону, сума благодійної допомоги, виплаченої благодійниками та фізичними особами, які  внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Право на отримання зазначеної неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій та масових акцій громадського протесту, члени їх сімей, фізичні особи, які мешкали на території проведення антитерористичної операції або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.
               

                  З яких виплат працівникові не  утримується військовий збір

     Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) працівнику в зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами .
      Не  є об’єктом оподаткування військовим збором сума коштів, що перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я на лікування працівника та придбання ліків У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я.
      Також не є об’єктом оподаткування військовим збором матеріальна допомога разового характеру, яка надається  роботодавцем працівнику у зв’язку з сімейними обставинами.    Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.
     Не є об’єктом оподаткування військовим збором допомога на поховання, що виплачується за рахунок коштів роботодавця та/або соціальних фондів.     У разі надання працедавцем окремим працівникам матеріальної допомоги за їх заявами у зв’язку з допомогою на поховання відповідно до норм Закону № 2240, суми таких виплат не входить до складу заробітної плати.
 

За алкогольні, тютюнові ліцензії Вінницький бізнес сплатив до бюджету понад 12 млн. грн.

        Зокрема, за словами начальника ДФС у Вінницькій області Мирослава Продана, за вісім місяців 2014 року від ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами надійшло більш ніж 10,1 млн. грн. Ліцензії на оптову торгівлю цими ж товарами обійшлись у понад 1,5 млн. грн. За ліцензії для виробництва спирту та алкогольних напоїв було внесено близько 5,5 тис. грн.
        Мали місце і факти припинення торгівельної діяльності суб’єктів господарювання у сфері обігу алкоголю і тютюну шляхом анулювання 490 відповідних ліцензій. Зокрема, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 205 і тютюновими виробами - 285.
         Підсумовуючи сказане, Мирослав Продан нагадує, що у рамках проведеня операції „Акциз” службою розроблено низку заходів, спрямованих на легалізацію підпільного ринку алкоголю. Тут робота ведеться у двох напрямках: виявляється та ліквідується нелегальне виробництво та продовжується співпраця з легальними виробниками.
Майже 13,5 тисяч платників Вінниччини прозвітували у серпні електронкою
         Переваги звітування засобами телекомунікаційного зв’язку більше оцінюють юридичні особи. Проте стабільно активно і на високому рівні платники звітують засобами мережі Інтернет лише з податку на додану вартість та податку на прибуток. Про це повідомляє начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Мирослав Продан. Наразі, загальна чисельність платників  області, що звітувала за серпень 2014 року, становить 13464 суб’єкти підприємництва, 7643 з яких – юридичні, а 5821 - фізичні особи. З них засобами «Електронний кабінет платника» прозвітувало 311 платників (91 юридична та 220 фізичних осіб).
 

Термобілизна для бійців АТО

           Працівники фіскальної служби у Вінницькій області неодноразово долучалися до різнопланових заходів, спрямованих на підтримку захисників нашої держави, що несуть свою почесну варту на сході країни. Ще одним жестом доброї волі від податківців стала передача 2 жовтня очільником відомства Мирославом Проданом міжнародному благодійному фонду  «Без кордонів» 40 комплектів термобілизни, необхідної для бійців української армії в умовах природного похолодання. Частину комплектів волонтери уже передали нашим військовим з батальйону «Вінниця», які незабаром відправляться у зону АТО.
        Долучитися до допомоги воїнам, які боронять нашу спільну незалежність, може кожен з нас. Потреби військових можна дізнатися за телефоном: (067)430-66-57

У Вінниці оперативники ГУ Міндоходів вилучили партію нелегальних цигарок
       Вісім тисяч дев’ятсот пачок контрафактних тютюнових виробів вітчизняного виробництва вилучили з незаконного обігу співробітники головного управління  Міндоходів у Вінницькій області.
       В ході відпрацювання оптово-роздрібної мережі реалізації підакцизних товарів на території Вінницької області оперативники виявили факт продажу цигарок із торговельного закладу у м. Вінниці, реалізація та зберігання тютюнових виробів здійснювалась без відповідних дозвільних документів. Вся продукція загальною вартістю сто одна тисяча двісті гривень вилучена до прийняття законного рішення.
          Вилучення здійснено в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2014», що триває в Україні з початку року і направлена на протидію незаконному виготовленню та реалізації підакцизних товарів, переміщенню їх через митний кордон України.
 
30 вересня 2014 року
 
 

Ігор Білоус: Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси

            Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов’язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортом платників податків. Податкова реформа повинна стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час ІІІ Податкового форуму, який відбувся 26 вересня, за підтримки Асоціації правників України.
          Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Однак, наряду з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.
        Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести заборону на три роки змінювати податкове законодавство, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.
 
 

Щомісячно центри обслуговування платників Вінниччини надають понад 10 тисяч адміністративних послуг

        Загалом, як зазначає в.о. першого заступника начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Руслан Осмоловський, протягом січня-серпня поточного року Центрами обслуговування платників податків ГУ Міндоходів у області було надано понад 93 тисячі адміністративних послуг.Посадовець наголошує, що з самого початку стратегічною метою створення Центрів обслуговування платників було і залишається забезпечення ефективної організації роботи з надання адміністративних послуг, здійснення інноваційних кроків у напрямі підвищення якості обслуговування громадян та бізнесу, удосконалення існуючих послуг та впровадження нових, переважно електронних сервісів. Реалізацію цих завдань на Вінниччині втілює нині 21 Центр обслуговування платників.                 
        Різноманітними послугами тут можуть скористатися близько 118 тис. платників, що обліковуються на Вінниччині. З них понад 30 тисяч – юридичні особи та майже 88 тис. – фізичні особи-підприємці.
 

На Вінниччині ліквідовано мережу виготовлення та реалізації елітного алкогольного фальсифікату

        Підпільне виробництво алкогольної продукції іноземних брендів, а також налагоджену мережу її збуту на території Вінницької області виявили та ліквідували оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Вінницькій області.
Сума вилучених товарно-матеріальних цінностей – спирту, готової горілчаної та коньячної продукції під виглядом іноземного виробництва, тари, обладнання та іншого знаряддя для її виготовлення і транспортування – склала понад півмільйона гривень. Наразі триває досудове розслідування по кримінальному провадженню за фактом незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів, в ході якого встановлюється повне коло причетних до незаконної діяльності осіб.
 
 
 

Чи утримується  військовий збір з орендної плати

 
        Нормами Податкового кодексу України передбачено, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами.
       Оскільки під об’єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв’язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно – правових договорів, сума доходу у вигляді орендної плати, що виплачується суб’єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором.
 

                Декларація з податку на нерухомість: оновлена форма

 
         Нагадуємо, що з 01.04.2014р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  тепер сплачують не з житлової, а із загальної площі житла. Форму декларації  з податку на нерухомість привели у відповідність із цією зміною, внесли декілька додаткових коригувань та виклали в новій редакції (наказ Міністерства фінансів України від 01.07.2014р. №735).
        Новою формою декларації уже скористаються юридичні особи, які:
- придбають об’єкти житлової нерухомості, або ж, навпаки, їх продадуть;
- уточнюють суму податку на нерухомість. 
 

Зарплата мобілізованих працівників оподатковується військовим збором

 
          Роботодавець, працівника якого призвали на військову службу в рамках мобілізації, має нарахувати такому працівнику середній заробіток, виплатити його та отримати компенсацію із державного бюджету.
Як відомо, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, зокрема у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.
        Середня заробітна плата, яку нараховують і виплачують мобілізованому працівнику, є оплатою за невідпрацьований час, що належить до фонду заробітної плати. Тож, оскільки така виплата є заробітною платою, вона є об’єктом обкладання військовим збором.
 
 
23 вересня 2014 року
 
Двоє вінничан стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Очима дитини про бюджет країни»
         Нагородження переможців конкурсу «Очима дитини про бюджет країни» найвищого Всеукраїнського рівня вперше у зв’язку з тривожними подіями в країні відбувалося в режимі он-лайн трансляції. Кращі юні художники, літератори та знавці комп’ютерної графіки, роботи яких здобули найвищі відзнаки, отримали віртуальні поздоровлення від фіскальної служби України в приміщеннях ГУ Міндоходів своїх рідних областей. Серед найталановитішої молоді опинилися і двоє мешканців Вінницької області. У новій номінації „Комп’ютерна графіка” третє місце зайняла робота Кирила Гавришка з м. Тульчина. Так само бронза, але вже у номінації „Літературні твори”, дісталась Богдані Голембівській з Козятинського району. 
      Після всеукраїнських он-лайн привітань дипломи і подарунки отримали ще 35 переможців конкурсу обласного рівня. Керівник відомства Мирослав Продан подякував учасникам,  їхнім батькам і вчителям за активність, розуміння бюджетних проблем країни і головне, небайдужість до таких серйозних речей, як податки. Серед вінницьких школярів нагородами відзначилися роботи Лупол Катерини (ЗШ №16), Шевченко Інни, Мілиха Богдана (ЗШ №20), Примчука Руслана (ЗШ №30) та Кривоноса Євгена (ЗШ №10).
 
З початку року до місцевих бюджетів Вінниччини надійшло понад 221 млн.грн плати за землю
За словами в.о. начальника ГУ Міндоходів у Вінницькій області Мирослава Продана за 8 місяців 2014 року до зведеного бюджету платники регіону внесли 221 млн. 338,6 тис.грн. плати за землю. При цьому, цьогорічні платежі за користування земельними наділами більш ніж на 4 млн.грн. перевищили надходження січня-серпня 2013 року.
Посадовець зауважує, що із загальної суми, понад 80 відсотків або більш ніж 179,1 млн.грн., внесли юридичні особи. Решту плати за землю або близько 42,2 млн. грн. – громадяни.
Додамо, що наразі на Вінниччині платниками земельного податку та орендної плати за землю є понад 7 тисяч юридичних осіб, майже 28 тисяч фізичних осіб-підприємців та  близько 600 тисяч громадян.
 
Електронне адміністрування ПДВ – готуємося заздалегідь
 Вінницька ОДПІ нагадує платникам ПДВ, що з 1 січня 2015 року звітність із ПДВ має подаватися виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. Крім того, з 2015 року впроваджується система електронного адміністрування ПДВ, в якій усі платники податку на додану вартість будуть мати ПДВрахунки, усі податкові накладні складатимуться виключно в електронному вигляді та реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру ПДВ. Отож, для виконання законодавчих вимог щодо подання звітності із ПДВ в електронній формі та складання податкових накладних в електронному вигляді, платники ПДВ, посадові особи яких досі не мають  електронного підпису, повинні заздалегідь підготуватися, зокрема, відвідати  Акредитований Центр сертифікації електронних ключів, що діє при Вінницькій ОДПІ для отримання безкоштовних послуг електронного цифрового підпису.
 
Штрафи за ігнорування ліцензій на тютюн та алкоголь зросли вдесятеро
          Вінницька ОДПІ  повідомляє, що з вересня посилюється контроль за обігом підакцизних товарів. Зокрема у 10 разів підвищено фінансові санкції за ігнорування ліцензій під час виробництва, оптової та роздрібної торгівлі  спиртом етиловим, коньячним і плодовим,  алкогольними напоями та тютюновими виробами. Також посилено відповідальність суб’єктів господарювання за здійснення роздрібної торгівлі алкоголем через контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, зберігання спирту або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного реєстру. Також відповідальність буде значно суворішою за роздрібну торгівлю тютюновими та алкогольними  виробами за цінами, що не відповідають законодавчо встановленому розміру. Більш серйозніше покарання очікує відтепер на порушників за виробництво, зберігання, транспортування та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.
 
Військовий збір: нюанси оподаткування деяких доходів
Оподаткування лікарняних
         Вінницька ОДПІ повідомляє, що  військовим збором  на загальних підставах оподатковуються виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності), оскільки  такі виплати з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати.
 
Соціальні виплати по вагітності і пологах
         Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою та фінансується  з коштів державного соціального страхування. Отже, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.          При цьому, якщо працедавцем здійснюються виплати на користь працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною та мають систематичний характер і відносяться до структури заробітної плати, то такі виплати є об’єктом оподаткування військовим збором.
 
Середній заробіток мобілізованих
                За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.  Тобто, нарахування середнього заробітку на час виконання державних або громадських обов'язків є гарантійною виплатою, входить до складу додаткової заробітної плати та є об'єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.
 
Оподаткування дивідендів
         Дивіденди, нараховані платникові податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.
 
Додаткові блага
         Додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку , то відповідно не є об'єктом оподаткування військовим збором.
 
Виграші у лотерею та призи
         Об'єктом оподаткування військовим збором  також  є  виграш в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. При цьому, податковим агентом платника податку під час нарахування (надання) на його користь доходу у вигляді призів (виграшів) у лотерею чи в розіграші, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).
 
Відповідальність за порушення порядку нарахування та сплати
         За ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені) та адміністративна відповідальність.  Так, передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відс. суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.   Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відс., вчинені втретє та більше - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків.          Зазначені штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.
         Крім того, у день настання строку погашення податкового зобов'язання нараховується пеня із розрахунку 120 відс. річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів.
 

     Після передачі функцій адміністрування ЄСВ до Міндоходів, подати звіт із єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування стало ще зручніше. Особливою популярністю серед вінницьких платників користується звітування он-лайн. Як інформують в Управлінні доходів і зборів з фізичних осіб за 15 днів листопада підрозділи Міндоходів у Вінницькій області прийняли майже 12,7 тисяч звітів. При цьому, понад 65 відсотків із них було подано суб’єктами господарювання через мережу Інтернет. Очевидно, що платники податків регіону відчули переваги електронного звітування, яке дає змогу робити це без зайвих витрат часу та ресурсів.
     Нагадаємо, при поданні звітності в електронному вигляді необхідно використовувати цифровий підпис. До речі, на Вінниччині отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, що діють при Вінницькій, Крижопільській та Жмеринській ОДПІ.
     У переддень граничного терміну звітування з ЄСВ за жовтень (20 листопада)  Головне управління Міндоходів у Вінницькій області  повідомляє, що неподання, несвоєчасне подання або ж подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає адміністративну відповідальність для посадових осіб-платників єдиного соціального внеску. Відтак, закликає до подання своєчасного звітування та нагадує, що вчасно і в повному обсязі сплачений єдиний соціальний внесок – це основа фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам. Цей внесок, як уже повідомлялось раніше, необхідно сплачувати на нові рахунки, відкриті у органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/111543.html

 

На Вінниччині намагались провезти 15 транспортних засобів, порушуючи митне законодавство

     З початку року у сфері обігу підакцизних товарів виявлено майже 500 порушень митних правил. Про це повідомив начальник Вінницької митниці Міндоходів Геннадій Федик. Так, за його  словами, за 10 місяців 2013 року в пунктах пропуску через державний кордон України в зоні діяльності Вінницької митниці Міндоходів виявлено 448 фактів, предметом порушень в яких виступали товари підакцизної групи. Зокрема, по алкогольних напоях (вино домашнього виробництва, горілка, коньяк) порушено 219 справ на суму понад 170 тис грн. Майже стільки ж порушень (214 фактів) виявлено при перевезенні тютюнових виробів на майже 92,5 тис. грн. У 15 випадках предметом порушення виступали транспортні засоби на загальну суму, що перевищує 1,1 млн грн. 

Підозрювані в несплаті податків на Вінниччині добровільно повернули бюджету понад 6 мільйонів гривень

     Близько 1 млн. 100 тис. гривень повернуло державній казні підприємство паливно-енергетичного комплексу Вінницької області, службові особи якого підозрювалися в несплаті податку на додану вартість та безпідставному формуванні податкового кредиту. Кошти відшкодовано в повному обсязі ще до того, як кримінальне провадження щодо умисного ухилення від сплати податків слідчими Головного управління Міндоходів у Вінницькій області було спрямоване до суду. Таким чином, провадження все таки було передане до суду, однак уже для звільнення від кримінальної відповідальності в порядку ч.4 ст.212 Кримінального кодексу України (у зв’язку з добровільним відшкодуванням завданих державі збитків).
     Практика уникнення кримінального покарання через несплачені податки та збори шляхом добровільного повернення завданих збитків стає все більш поширеною. Так, якщо за минулі 10 місяців 2012 року слідчими ГУ Міндоходів у області до суду було спрямовано лише 2 подібних справи, то вже у нинішньому році з січня до листопада кількість проваджень збільшилася у п’ять разів – до 10.
     - Не зважаючи на те, Кримінальний кодекс України після внесення змін не передбачає позбавлення волі за ухилення від сплати податків, фактів добровільного відшкодування завданих злочинною діяльністю збитків стало значно більше, - відзначає заступник начальника – начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Вінницькій області Роман Кубай.
     Загалом у нинішньому році сума повністю відшкодованих збитків за кримінальними провадженнями щодо несплати податків до бюджету та направлених в подальшому до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, з початку року склала понад 6,6 млн. грн. Це на 3 мільйони більше, ніж у такому ж періоді минулого року.
 
 

Порядок ввезення в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів

      Громадяни можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручні поклажі або супроводжувальному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:
- 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г.;
- 5л. пива, 2 л. вина, 1 л. міцних (із вмістом спирту більш як  22%) алкогольних напоїв.
     При цьому, ввезення на територію України зазначених виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку, не допускається. Порядок ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів регулюється ст. 376 Митного кодексу України.
 

Понад 81% касової техніки вже передають звітність дистанційно

     До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій Міндоходів підключено майже 197 тис. одиниць касової техніки. Це складає понад 81% від загальної кількості реєстраторів. Власники цієї техніки вже спілкуються з органами доходів і зборів дистанційно, оскільки вся звітність автоматично передається до серверу обробки інформації Міністерства.
      Ті ж платники, які ще не переобладнали свою техніку, можуть зробити це без фінансових втрат для себе до 1 січня 2014 року. Саме з цього часу запроваджується відповідальність за неподання електронної звітності.
      Нагадаємо, що починаючи з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені електронними стрічками, на яких формуватимуться копії розрахункових документів і фіскальних звітів. Платники можуть або приєднати до існуючої касової техніки відповідні модеми для передачі даних, або придбати нову техніку. Перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій, дозволених до використання, розміщено на порталі Міндоходів (http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).
 

Затверджено порядок

     Затверджено Порядок надання контролюючими органами за місцем проживання (реєстрації) платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідним контролюючим органам за місцезнаходженням об’єктів житлової нерухомості інформації про результати звірки щодо кількості об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб – платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та розмірів житлової площі таких об’єктів.
     Встановлено, що проведення звірки з фізичними особами – власниками об’єктів житлової нерухомості здійснюється на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості, про житлову площу таких об’єктів та за наявності документів, які посвідчують особу власника.
     Фізичні особи – власники об’єктів житлової нерухомості можуть здійснювати таку звірку до 31.12.2013р.
     Дана звірка передбачена наказом Міндоходів України від 26.09.2013р. за №508.
 

Валютний контроль

    Міндоходів України та Національним банком України з метою зменшення кількості дозвільних документів відкликано та скасовано спільний лист від 09.01.98р. №13-226/53-188, яким передбачався порядок реєстрації органами ДПС виданих суб’єктам господарювання довідок про відсутність у них за межами України валютних цінностей та майна, які були підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями або здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.
 

Про РРО платникам єдиного податку

     Нормами Податкового кодексу України передбачено, що платники єдиного податку-фізичні особи при продажу товарів, наданні послуг не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО). Водночас, Законом про РРО (п.15 ст.3) передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при продажу товарів або наданні послуг зобов’язані надавати покупцю за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог ЗаконуУкраїни від 12.05 91р. №1023-XII ’’Про захист прав споживачів’’. Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом.
 

Електронний ключ на два роки

     З 1 листопада 2013 року для клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів України формуються на два роки. Таку можливість Центр сертифікації ключів отримав після проходження процедури акредитації.
     Така новація не лише зекономить час платників податків на придбання ключів, а й сприятиме якнайбільшому їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій. У Міністерстві також відзначають, що на сьогодні триває процес обговорення проекту, згідно з яким термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться до трьох років.
 

Чи платити єдиний внесок?

     Законом про ЄСВ єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7%  суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума  єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
     Отже, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний внесок за періоди, в яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтвердних документів.
 

Звітність про контрольовані операції

     Для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом за контрольованими операціями є календарний рік. Враховуючи те, що зміни, внесені до Податкового кодексу, набрали чинності 01.09.2013р., першим звітним періодом за контрольованими операціями буде 2013 рік. У звіті зазначатимуться контрольовані операції, здійснені у період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року. При цьому для визначення обсягу контрольованих операцій враховується їх показник у цілому з початку 2013 року.