Новини міста: Сергій Моргунов розповів, як у Вінниці працюватимуть над розвитком якісного міського середовища у 2022 році
Керування дозволамиКерування дозволами

Сергій Моргунов розповів, як у Вінниці працюватимуть над розвитком якісного міського середовища у 2022 році

Фото пріорітет 5.JPGПідсумок 2021 року у сфері забезпечення доступного та безпечного середовища  – 15 оновлених дворів та нові майданчики для дозвілля дітей і занять фізкультурою. Такі плани поставили і на нинішній рік. Окрім того, мешканці Замостя отримають оновлений парк «Хімік». Важливий акцент – екологізація. Міський голова Сергій Моргунов розповів на своїй сторінці у фейсбук про реалізацію пріоритету №5 Стратегії 3.0. – «Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище».

«Ми єдиний муніципалітет, який проводить очищення головної водної артерії громади. За рік викачали 153 тис. кубічних метрів намулу з дна Південного Бугу. У 2022 році плануємо приступити вже до другого етапу проєкту. Також продовжиться робота над інтеграцією 37 малих річок у міський простір, – каже Сергій Моргунов. – Парк екологічного муніципального транспорту плануємо поповнити за рахунок 10 електробусів, 7 «VinLine» та першої партії трамваїв «Tram2000» з Цюриха. А на вулицях міста і у дворах багатоповерхівок передбачено висадити не менше тисячі дерев».

У Вінниці продовжують розвивати зелену інфраструктуру громади. У 2021 році висадили 1428 молодих дерев. З приєднанням до Вінниці сусідніх сіл, загальна площа громади зросла більше ніж удвічі – переважно за рахунок земель сільськогосподарського призначення. В минулому році провели досить серйозну і масштабну роботу по аудиту сільськогосподарських земель. У результаті зібрали відомості по семи тисячах ділянок площею 11 тисяч га. Створили електронну карту на 700 полів площею 8 тисяч га.

У 2021 році облаштували нові простори у житлових кварталах громади. У спільному дворі багатоповерхівок на Порика та Космонавтів збудували майданчик з ігровою зоною та гімнастичним комплексом. А в мікрорайоні Можайка, на 1-му пров. Київському, встановили дитячий майданчик та тренажери. Комплексно оновили 15 прибудинкових територій багатоповерхівок, в тому числі з попередньою заміною зовнішніх мереж.

У 2022 році у Вінниці закінчать реконструкцію парку «Хімік» за підтримки GIZ, Урядів Німеччини та Швейцарії. Щодо озеленення, то у Вінницькій міській територіальній громаді планують висадити не менше 1000 дерев. Буде завершено І чергу очистки Південного Бугу та розпочнеться ІІ етап проєкту – від 29-ої школи у напрямку до центру міста, що загалом передбачає очищення ділянки русла 3,4 км.