Новини міста: 136 адміпротоколів за забруднення водойм за рік склали інспектори Муніципальної варти
Керування дозволамиКерування дозволами

136 адміпротоколів за забруднення водойм за рік склали інспектори Муніципальної варти

DJI_0313.JPGУ Вінницькій міській територіальній громаді продовжується обстеження водних об'єктів та прибережно-захисних смуг. Спеціальні мобільні групи перевіряють акваторію річки Південний Буг, малі річки та озера. У приватному секторі контролюють облаштування згідно з санепідемправилами вигрібних ям поблизу водних об'єктів. Впродовж 2021 року за допомогою спеціальних ендоскопів інспектори обстежили 3268 водних об'єктів, які потрапляють у русло річки Південний Буг. За виявлені адміністративні порушення склали 136 протоколів.

Інспектори Муніципальної варти склали протоколи за відсутність вигребу, виведення труб для зливання відходів в струмки чи на територію загального користування, самовільне підключення до мереж забруднення території.

3.jpgДо складу мобільних груп окрім працівників Муніципальної варти входять представники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, міського управління Держпродспоживслужби, Національної та Патрульної поліції, Асоціації органів самоорганізації населення, а також старостинських округів.

«Понад два роки ми контролюємо об'єкти водного фонду, аби не допустити забруднення річок та струмків. А також прагнемо покращити санітарний стан прибережно-захисних смуг Вінницької громади. Є містяни, які забруднюють річки, виводячи в них каналізаційні стоки з приватних будинків та влаштовують на прибережних зонах сміттєзвалища. Внаслідок цього якість води погіршується, спричиняючи негативний вплив на здоров'я вінничан. Тож головне завдання мобільних груп - виявляти та запобігати подальшому забрудненню водойм. Важливо, щоб чистими залишалися і малі річки та струмки, які теж є частиною екосистеми», - розповідає начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

Новий.JPGЗа рік мобільні групи обстежили 3268 водних об'єктів Великої Вінниці, з них – 2934 лише приватних домогосподарств на предмет наявності й належного облаштування вигребів. На порушників склали 136 адмінпротоколів. Зокрема, на приєднаних територіях – 32, у місті Вінниці - 104. Вінничанам, які скидають стічні води у водойми та не належно облаштовують вигрібні ями, загрожує штраф. Його розмір сягає від 340 до 1360 грн для громадян та від 850 до 1700 грн - для суб'єктів підприємницької діяльності.

Впродовж 2022 року мобільні групи продовжать перевіряти водні об'єкти та їх прибережно-захисні смуги. Вони будуть обстежувати вигрібні ями на території приватних домоволодінь. Держана екологічна інспекція у Вінницькій області моніторитиме ведення водокористувачами обліку забору та використання вод, здійснюватиме контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин. А Держпродспоживслужба у Вінницькій області забезпечить моніторинг якості питної води на території Вінницької громади.4.jpg