(без назви)
Керування дозволамиКерування дозволами
https://www.vmr.gov.ua/PictureLibrary1/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%B2.jpg
Варламов Михайло Васильович
Директор департаменту, Департамент енергетики, транспорту та зв'язку

Вирішує питання надання мешканцям міста стабільних та якісних послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання, послуг міського пасажирського транспорту та зв’язку.​

Особистий прийом громадян:
1-й та 3-й четвер з 12-00 до 13-00​
Кімната особистого прийому №2​ 

Особисті прийоми громадян проводяться за попереднім записом по телефону (0432) 59-51-06 щоп'ятниці на наступний тиждень 
з 8-00 до 17-00,  з 13-00 до 14-00 - обідня перерва

Пряма телефонна лінія:  
останній четвер місяця з 09-00 до 10-00
(0432) 59-50-44
Звернення:
15 січня 2022

Звернення громадянина Кулік Ігоря Вікторовича

Впродовж останніх років за адресою м.Вінниця вул. проїзд Березневий, 93 єпроблеми з постачанням напруги.

Напруга в мережі є низькою і не підвищеється білше ніж 190В, електроенергія відключається і включається без попередження.

При низькій напрузі в мережі та різких перепадах напруги, електроприлади працюють не коректно, або не працюють зовсім. Недостатня напруга призводить до перегріву приладів, зменшення терміну служби, поломки, та може стати причиною пожежі. Поряд з тим, неякісна електро­енергія призводить не тільки до пошкодження електричних мереж та обладнання споживача, але й може нанести шкоду здоров’ю людини.

Вимоги до якості електроенергії в елек­тромережах загального призначення визначає ГОСТ 13109-97, який вказує припустимі відхилення напруги та інших показників. ГОСТ встановлює два види норм якості електроенергії – нормально припустимі та гранично припустимі. Нормально припустимі та гранично припустимі значення відхилення напруги на виводах приймальників електроенергії рівняються відповідно +/-5 и +/-10% від номінальної напруги електромережі.

Реальні показники напруги значно відрізняються від допустимих, часто буваючи в межах 160-190 В. Тим самим систематично порушує наші споживацькі права.

Згідно з п.45 Правил користування електричною енергією для населення – «Компанія – постачальник електроенергії несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну, в розмірі й порядку, визначеному законодавством». У пункті 41 цього документа прописано: «Споживач має право на отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами України».

Відповідно до п. 45 Правил та абзацу 7 ст. 24 Закону України «Про елек­троенергетику», у разі відпуску електричної енергії, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у догово­рі на користування елек­тричною енергією, енергопостачальник несе відповідальність у розмірі 25% вартості такої електро­енергії.

Таким чином, маємо підстави для стягнення з вказаної установи штрафних санкцій та компенсацій, однак, розуміємо, що штраф не виправить наявну критичну ситуацію, тому сподіваємося на позасудове врегулювання конфлікту.

Просимо вжити всіх залежних від Вас дій, щоб привести роботу за адресою вул.проїзд Березневий, 93 по постачанню електроенергії до встановлених державою стандартів.

Сподіваємося на сприяння у швидкому та позитивному вирішенні проблеми.

З повагою, Кулік Ігор Вікторович

Відповідь:
02 лютого 2022

​Ваше звернення щодо незадовільної якості послуги з розподілу електричної енергії за адресою проїзд Березневий, 93 опрацьовано департаментом енергетики, транспорту та зв'язку.

В межах компетенції повідомляємо наступне.

Фахівцями СО «Вінницькі міські електричні мережі» були виконані заходи зі стабілізації напруги та навантаження на трансформаторній підстанції та
ПЛ-0,4 кВ, за допомогою яких заживлено будинок №93 по проїзду Березневому.

В результаті виконаних робіт рівень напруги за вказаною вище адресою відповідає вимогам нормативно-технічної документації (Кодексу систем розподілу та ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення»).

Разом з тим, в разі виникнення у Вас в подальшому скарг або зауважень стосовно порушеного у звернені питання, Ви можете також звернутись до департаменту енергетики, транспорту та зв'язку міської ради за телефоном (0432) 59-52-67. 

Вкладення