Ваше звернення щодо роботи індивідуального теплового пункту та нарахувань за послугу з постачання теплової енергії місць загального користування розглянуто департаментом енергетики, транспорту та зв'язку міської ради та повідомляємо наступне.
За інформацією КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», спеціалістами теплопостачального підприємства було вжито відповідні заходи щодо відновлення функціонування приладів керування та автоматики роботи індивідуального теплового пункту в будинку №3 по вул. Станіславського.
За результатами виконання вказаних вище робіт, індивідуальний тепловий пункт функціонує у штатному режимі.
За Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. №572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та рішенням Конституційного суду України від 02.03.2004 р. №4 – рп/2004, власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень (приміщень загального використання) будинку та його технічного обладнання і зобов'язанні брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Відключення від мереж централізованого опалення (далі - ЦО) і гарячого водопостачання (далі – ГВП) не є підставою для звільнення мешканців від такої участі.
Одночасно повідомляємо, що за послуги з централізованого опалення місць загального користування власники індивідуальних систем опалення повинні сплачувати згідно умов укладених договорів. Зобов'язання у споживачів виникло на підставі актів цивільного законодавства.
Відповідно до пункту 5 статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року №2189-VIII (зі змінами) у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір, з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.
Таким чином з 1 листопада 2021 року починають діяти індивідуальні договори без обслуговування внутрішньобудинкових систем на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, які являються публічними договорами приєднання укладені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019р. №830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» (далі Постанова №830), Постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води».
Відповідно до пункту 2, розділу ІІІ Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №315 від 22.11.2018р. «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» обсяг теплової енергії, витрачений на опалення МЗК та допоміжних приміщень будівлі, визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі (Qопбуд):
- одноповерхова будівля - 20 %;
- двоповерхова будівля - 18 %;
- триповерхова будівля - 16 %;
- чотириповерхова будівля - 14 %;
- п'ятиповерхова будівля - 12 %;
- шестиповерхова будівля та вище - 10 %.
Пунктом 24 Постанови №830 зазначено, якщо проектом на будівлю/будинок було передбачено встановлення приладів опалення у місцях загального користування та допоміжних приміщеннях, але вони були демонтовані, то для забезпечення нормативної температури у цих приміщеннях такі прилади опалення повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком.
Пунктом 11 Постанови №1198 від 3 жовтня 2007 року «Про затвердження Правил користування тепловою енергією» зазначено, що самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання забороняється.
Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги, здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами (ПП «Бокуд») за рахунок співвласників (п. 7 Стаття 14. Закону №2189-VIII).
З огляду на вищевикладене, для запобігання утворення грибків та плісняви в приміщеннях місць загального користування та допоміжних приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації будівлі, необхідно відновити опалювальні прилади в під'їздах та підтримувати в належному робочому стані опалювальні прилади на сходових клітинах інших під'їздів житлового будинку відповідно до вимог п. 4 Розділу VIII Наказу від 10.12.2008 року №620/378 «Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду».