Актуально: До уваги жителів Вінницької міської територіальної громади!
Керування дозволамиКерування дозволами

До уваги жителів Вінницької міської територіальної громади!

Департамент соціальної політики повідомляє, що 13 жовтня набрала чинності постанова  Кабінету Міністрів від 06 жовтня 2021р. № 1040 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі», якою запроваджено новий механізм виплати громадянам, які мають відповідну професійну підготовку та надають соціальні послуги з догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку, тяжко хворими. 

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

  • громадянами похилого віку;
  • особами з інвалідністю;
  • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
  • дітьми з інвалідністю;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги та ін.

Особи, які будуть здійснювати догляд за окремими категоріями громадян не мають бути фізичними особами-підприємцями, не повинні працювати, не повинні перебувати на обліку в центрі зайнятості.

Для включення до переліку осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, необхідно звернутися до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради із заявою. Разом із заявою фізична особа, яка планує надавати послуги з догляду, подає копії документа, що посвідчує особу та реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Для отримання компенсації необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до Постанови КМУ від 1 червня 2020 р. №430 «Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності» зі змінами.

Не проходять навчання, а лише складають іспит у відповідній організації фізичні особи, якщо вони:

  • не менше трьох місяців до моменту звернення із заявою постійно надавали соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) і отримували щомісячну компенсацію на догляд;
  • проживають разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу (яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду) та отримують щомісячну грошову допомогу на догляд за нею;
  • є одним з батьків, усиновителів, опікуном, піклувальником та фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років  і отримують надбавку за догляд.

Після проходження навчання або складення іспиту організація, яка здійснює навчання, надає відповідну довідку, копію якої  необхідно надати Департаменту соціальної політики.

Не проходять навчання особи, які мають медичну освіту. До заяви необхідно додати копію відповідного документа. Необхідний рівень медичної освіти чи інші вимоги до неї Постановою не визначені.

Для включення фізичних осіб до переліку осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності  та бажають пройти підготовку/перепідготовку з основ догляду за окремими категоріями громадян, а також осіб, які мають документ про медичну освіту просимо звертатись до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради за адресою:

  1. м. Вінниця, вул. Соборна, 50, кабінет №101 з 9 по 11 год., понеділок-четвер, контактні телефони: 50-82-84, 50-86-87.

УВАГА!!!

Повідомляємо, що виплата компенсації фізичним особам здійснюється на підставі договору про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі та акту про надані соціальні послуги.

На даний час Міністерством соціальної політики не затверджено форму договору та акту про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, а також не визначено порядок встановлення кількості годин, які необхідні для надання соціальних послуг.