Актуально: До уваги жителів Вінницької міської територіальної громади!
Керування дозволамиКерування дозволами

До уваги жителів Вінницької міської територіальної громади!

Департамент соціальної політики міської ради повідомляє, що 15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до Порядку та умов надання житлових субсидій.

Внесеними змінами надано право на отримання житлової субсидії у випадках:

  • якщо у власності є мотоцикл, вартість якого на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія або самостійно зібрані транспортні засоби;
  • якщо відсутні доходи у зв'язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, при умові якщо дитина потребує домашнього догляду, відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки";
  • у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету;
  • не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на яке оформлено спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги, за наявності якої житлова субсидія не призначалась.

До внесених змін сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Слід нагадати, що у разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.

За додатковою інформацію щодо призначення субсидії звертайтесь, будь ласка, за телефонами:

50-83-88; 50-83-96; 097-101-58-40 та 063-856-62-72 Управління соціального захисту населення «Правобережне»;

50-86-70; 50-86-69; 097-101-45-18 та 063-856-62-75 Управління соціального захисту населення «Лівобережне»

Принагідно інформуємо, оскільки з 18.11.2021 року Вінницькій міській територіальній громаді встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки, субсидії з листопада 2021 року розраховані з урахуванням збільшених соціальних нормативів на 50 відсотків на послуги: холодне водопостачання, гаряче водопостачання, водовідведення, газопостачання для приготування їжі, електропостачання, про розмір збільшеної субсидії мешканцям буде надіслано СМС-повідомлення.

Субсидія ПКМУ 1184 зміни.docxСубсидія ПКМУ 1184 зміни.docx