Соціальний захист: Протидія торгівлі людьми
Керування дозволамиКерування дозволами

Протидія торгівлі людьми

                      30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Сьогодні, 30 липня, відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй, з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми.

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. На жаль, це ганебне явище існує і в Україні.

Міністерством соціальної політики України з 2012 року встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 978 громадянам  (969 – громадяни України, 9 - іноземці), з яких 368 особи – жінки, 519 – чоловіки, 88 дітей (32 хлопчиків та 56 дівчаток).

З них за видами експлуатації: 491 осіб постраждало від трудової експлуатації, 228 – постраждало від сексуальної експлуатації,  59 – втягнуто у жебракування, 9 – постраждало від змішаної експлуатації,10 – постраждало від вилучення органів, 1 – постраждала від сурогатного материнства, 91 –- втягнуто у злочинну діяльність, 3 – використано у порнобізнесі, 72 – використано у збройних конфліктах, 14 дітей постраждало від торгівлі людьми шляхом їх продажу третім особам,

           У м. Вінниці сьогодні проведено масштабну інформаційну кампанію з  підвищення рівня інформованості населення щодо проблеми торгівлі людьми та поширення важливої інформації про цю проблему і небезпеку, яку вона становить. 

      Працівниками та волонтерами Вінницького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  роздано 4000 буклетів у 10 локаціях міста: Центральний ринок, Привокзальний ринок, Ринок Урожай, ринок Вишенька та Пассаж, а також у двох супермаркетах «Грош» та Україночка і в центрі міста на Європейській площі та у ТРЦ SkyPark.

Огранізатори та партнери акції Департамент соціальної політики ВМР, Вінницький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Департамент адміністративних  послуг  ВМР, Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА, Головне управління Національної поліції у Вінницькій області.