Міське господарство: Співпраця з Швейцарським бюро співробітництва з приводу енергоефективності та розвитку теплозабезпечення міста
Керування дозволамиКерування дозволами

Співпраця з Швейцарським бюро співробітництва з приводу енергоефективності та розвитку теплозабезпечення міста

Спільний проект.jpgВ 2010 році розпочато співпрацю з Швейцарським бюро співробітництва в Україні з приводу енергоефективності та розвитку теплозабезпечення міста. В лютому і  серпні 2010 року, а також у квітні 2011 року відбулись робочі візити до м. Вінниці фахівців Швейцарської місії співробітництва в Україні. В результаті –11.11.2011р. підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядом  Швейцарської конфедерації, Урядом України та містом Вінниця щодо надання технічної та фінансової допомоги для проекту з енергоефективності у м. Вінниці, який передбачає:                                                                                                                            

 - підтримка міста через розвиток компетенції та професійного рівня у запровадження підходу «Європейська енергетична нагорода»;                                                                                             - розвиток інституційної спроможності КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»; впровадження інфраструктурного інвестиційного проекту, який складається з реконструкції системи централізованого теплопостачання міста в двох мікрорайонах Вінниці (вул.-пров. К.Маркса та “Тяжилів”) у поєднанні з заходами по використанню відновлюваних джерел енергії.

Загальний бюджет проекту  20,1 млн. CHF (220,246 млн. грн.), в тому числі:                                    -  16,08 млн.CHF (176,196 млн. грн.) – Швейцарський внесок;                                                         -  22,025 млн. грн. внесок міської ради;                                                                                       -  22,025 млн. грн. – внесок КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго».

Економічний ефект:                                                                                                                         -  економія палива — 6 256 т.у.п. в рік  (5 440 тис. м³ газу);                                                            -  зменшення викидів СО2 на 9 870 тонн в рік.

Реконструкція системи теплопостачання мікрорайону від котельні по  вул. Максима Шимка (К.Маркса), 18а передбачає:                                                                                                                                     

реконструкцію теплових мереж довжиною 5,3км;                                                                        влаштування ІТП в кількості 51 шт.;                                                                                              встановлення системи SCADA для автоматичного регулювання та контролю параметрів теплоносія. Реалізацію  здійснено в 2012-2013 рр. 

Реконструкція системи теплопостачання мікрорайону від котельні по вул. Баженова, 15 передбачає:                                                                                                                                     - реконструкцію котельні;                                                                                                               закриття малопотужних, неефективних  котелень по вул. Москаленко,44 та Москаленко, 39;        реконструкцію теплових мереж довжиною 4 км;                                                                           влаштування ІТП в кількості 49 шт.;                                                                                              встановлення системи SCADA для автоматичного регулювання та контролю параметрів теплоносія. Реалізацію здійснено в 2014 році.

Реконструкція системи теплопостачання від котельні по вул. С. Зулінського, 9, а саме:

- реконструкція теплових мереж протяжністю 8,8 км; 

- влаштування в будівлях 68 індивідуальних теплових пунктів;

- встановлення системи SCADA для автоматичного регулювання та контролю параметрів теплоносія. Реалізацію здійснено в 2016 році.

На виконання Меморандуму з Урядом Швейцарії в рамках впровадження проекту з енергоефективності у м. Вінниці 2018 році розпочата реалізація проекту: «Реконструкція системи гарячого водопостачання мікрорайону «Вишенька» в м.Вінниці».  Даним проектом передбачено влаштування 142 індивідуальних теплових пунктів системи гарячого водопостачання в житлових будинках та бюджетних установах.

Презентація.jpgНапрями реалізації Меморандуму з Урядом Швейцарії.jpg