Освіта: Заклади дошкільної освіти
Керування дозволамиКерування дозволами

Заклади дошкільної освіти

Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб здійснюють:

 • 60 ЗДО - комунальної форми власності;
 • 1 ЗДО - державної форми власності (Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 39 комбінованого типу (м. Вінниця) Національної поліції України);
 • 1 ЗДО - приватної форми власності (Приватна організація «Заклад дошкільної освіти «Бейбі бест»»);
 • 1 НВК - комунальної форми власності (Деснянський навчально-виховний комплекс: початкова школа-заклад дошкільної освіти);
 • 2 НВК - приватної форми власності (Навчально-виховний комплекс «Школа АІСТ»: Центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та Вінницький приватний православний навчально-виховний комплекс святого Миколая).

У приватній гімназії «Дельфін» функціонує дошкільне відділення, створене на муніципально-приватних засадах. У спеціальній школі для дітей з порушенням інтелектуального розвитку працюють групи для дітей дошкільного віку.

Дошкільний підрозділ для дітей віком від трьох до шести (семи) років функціонує у складі комунальних закладів «Вінницько-Хутірський ліцей Вінницького району Вінницької області», «Великокрушлинецька гімназія Вінницького району Вінницької області».

Для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, працюють 5 закладів компенсуючого типу, де разом із здобуттям дошкільної освіти діти отримують корекційно-розвиткову та реабілітаційну допомогу:

 • для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та затухаючими формами туберкульозу - санаторні заклади дошкільної освіти № 21, 35, 37, 67;
 • для дітей з порушенням зору - спеціальний заклад дошкільної освіти № 28.

У закладах дошкільної освіти комбінованого типу сформовано санаторні групи для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та затухаючими формами туберкульозу, захворюваннями серцево-судинної системи, шлунково- кишкового тракту та групи спеціального призначення для дітей з порушеннями мовлення, зору, опорно-рухового апарату та інтелекту.

Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи у складі закладів дошкільної освіти створюються інклюзивні групи для виховання та навчання дітей з особливими освітніми потребами. Станом на  січень 2022 року функціонує 60 інклюзивних груп у 33 закладах дошкільної освіти, в яких виховується 113 дітей з особливими освітніми потребами.

Охоплення дітей від 3-х років до 6-ти років усіма формами дошкільної освіти складає 98%, закладами дошкільної освіти – 97%. Відсоток охоплення дітей 5 річного віку–100%.

Продовжується робота щодо розширення мережі закладів дошкільної освіти, незалежно від підпорядкування, типів та форм власності.

2013 рік:

 • відновлено роботу 14 груп у діючих закладах дошкільної освіти. Забезпечено місцями додатково 420 дітей;
 • відкрито комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 19 Вінницької міської ради» (вул. Малиновського, 21) на 9 груп.

  2015 рік:
 •  після реконструкції приміщення відкрито комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти № 11 Вінницької міської ради» (проспект Космонавтів,  31) на 10 груп. 

  2017 рік:
 • відкрито  комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 15 Вінницької міської ради» (вул. Тимофіївська, 10) на 7 груп;
 • введено в дію комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти № 20 Вінницької міської ради» (вул. О. Антонова, 13а) на 12 груп;
 • відкрито групу загального розвитку для дітей раннього віку у діючому комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 17 Вінницької міської ради».

  2018 рік:
 • відкрито 4 групи у діючих закладах дошкільної освіти: КЗ «ДНЗ № 18 ВМР» - 2 групи загального розвитку для дітей дошкільного віку, КЗ «ДНЗ № 45 ВМР», КЗ «ДНЗ № 71 ВМР» - по 1 групі загального розвитку для дітей раннього віку.

  2019 рік:
 • введено в експлуатацію комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти №22 Вінницької міської ради» (проспект Коцюбинського, 43-Г) на 4 групи.

2020 рік:

 • відкрито на муніципально-приватних засадах дошкільне відділення приватної гімназії «Дельфін» (вул. Трамвайна, 3-Б) на 5 груп;
 • розпочато функціонування приватної організації «Заклад дошкільної «Бейбі бест»» (вул. Київська, 41) на 4 групи;
 • відкрито групу загального розвитку для дітей дошкільного віку у діючому комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 10 Вінницької міської ради»;
 • триває реконструкція будівлі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад № 16 ВМР» (вул. М. Зерова, 12) з добудовою на 9 груп.

2021 рік:

 •  відкрито комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти № 33 Вінницької міської ради» (вул. Ватутіна, 137-Є) на 6 груп.
 • відкрито комунальний заклад «Вінницько-Хутірський заклад дошкільної освіти Вінницької міської ради» (с. Вінницькі Хутори, вул. Немирівське шосе, 94-к) на 6 груп.
 • відкрито 1 групу загального розвитку для дітей дошкільного віку у діючому комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 16 Вінницької міської ради».

За 12-годинним режимом роботи в Вінницькій міській територіальній громаді працюють 56 закладів дошкільної освіти комунальної та державної форми власності, 4 заклади – за 10,5 годинним режимом роботи. У 9 закладах дошкільної освіти працюють групи з цілодобовим перебуванням (ЗДО № 3, 13, 24, 25, 26, 27, 35, 37, 67).

На базі ЗДО № 7 створено «Центр розвитку дитини», який діє на госпрозрахунковій основі. Організовано роботу вокально-музичної, хореографічної, театральної, фото-студій, арт-майстерні, Монтессорі-клас, центр вивчення іноземних мов, комп'ютерний клас, забезпечено психологічний супровід дітей та батьків, діє адаптаційна група.

У системі дошкільної освіти ВМТГ створено єдину комплексну інформаційну систему. Заклади дошкільної освіти на 100% забезпечено сучасною комп'ютерною технікою, підключено до Всесвітньої мережі Інтернет. 

Працює система електронного документообігу та колективної роботи з документами «Департамент освіти міської ради – ЗДО» http://vmuodoc.edu.vn.ua, що забезпечує роботу з документами через Web-інтерфейс. 

Створено електронний банк даних дітей дошкільного віку, що виховуються у закладах дошкільної освіти.

З метою забезпечення прав дітей на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у заклади дошкільної освіти працює загальна міська електронна реєстрація дітей до закладів дошкільної освіти https://2021.vmr.gov.ua/TransparentCity/dnz/Lists/Content/ShowContent.aspx?ID=17

Створено сайти закладів дошкільної освіти

https://osvita.vmr.gov.ua/zaklady-doshkilnoi-osvity

На веб-сайтах висвітлюється інформація про діяльність закладів, звіт про надходження та використання бюджетних і благодійних внесків.